Skocz do zawartości

520 Nie działa PDC


sitamek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi PDC, odpalam auto, daje wsteczny i nic niepiszczy, gdy cofam autem i jestem blisko przeszkody czujniki nie reagują oraz nie świecą się, swiatła od wstecznego (co dziwne) rano mi działały a wieczorem juz nie. dodam, że wymieniałem olej w warsztacie i resetowali inspekcje, niewiem czy to coś ma wspólnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi PDC, odpalam auto, daje wsteczny i nic niepiszczy, gdy cofam autem i jestem blisko przeszkody czujniki nie reagują oraz nie świecą się, swiatła od wstecznego (co dziwne) rano mi działały a wieczorem juz nie. dodam, że wymieniałem olej w warsztacie i resetowali inspekcje, niewiem czy to coś ma wspólnego.

 

a bezpieczniki??? patrzyłeś dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz zapłon (silnik zgaszony) Wrzuć wsteczny bieg. Idz do tyłu i kolejno przykładając ucho do poszczegolnych czujników sprawdz czy słychać w nich cichutkie trykanie. Ten który nie tryka jest uszkodzony. Tak sprawdzisz czujniki. Ale oczywiście pierwsza sprawa to sprawdzenie bezpieczników właśnie w schowku. A tak wogóle to światła wsteczne sie włączaja bo wrzuceniu wstecznego biegu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jest tak, sprawdzalem bezpieczniki te w schowku właśnie i sa ok i wyciagnalem bezpiecznik chyba nr 40 i wlaozylem go spowrotem i od tej pory swieci mi sie poduszka :? , moze ktos ma pomysl czemu tak jest? a co do swiatla wstecznego to właśnie nie swieci sie ono jak wzuce wsteczny. Sprawdze za niedlugo te z tyrkowaniem czujnikow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a kto wyciąga bezpieczniki od poduchy!!!! Na własne życznie zaświeciłeś sobie błąd poduchy. Teraz to już tylko ratuje Cię komputer i kasowanie błędu AirBag. Jak podepniesz żeby wykasować błąd poduchy (i tak musisz) to odrazu zrób diagnostykę PDC. Jak nie masz wstecznych świateł to może to coś od czujnika w skrzyni biegów. Dlatego nie dziw się że PDC nie działa. Skąd ma komp wiedzieć że masz włączony R???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie sprawdzalem metode: zaplon i wsteczny i nic nie trykota w zadnym czujniku wiec chyba bede musial na kompa podjehac... i zobaczymy ta poduche zeby mi skasowali . Co do swiatel to dalej nie swieca jak wzucam wsteczny wiec mozliwe ze to ten czujnik.... a orientujecie sie moze ile kosztuje taki czujnik? i wymiana ewentualnie moze sam to dam rade wymienic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i co do przycisku pdc to ja niemam takiego :D albo niewiem gdzie sie wlacza pdc , mam asc rest itp...

 

w kółeczku jest przycisk od PDC, z tego co mi wiadomo to powinien byc zawsze tam, gdzie indziej raczej sie chyba nie pojawiał. Jesli tam go nie masz, to nie masz w ogole - być moze PDC bylo dokladane niefabrycznie?

http://images48.fotosik.pl/26/045ed608efd28c8f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niemam tego przycisku tam czyli obok asc , a pdc ogolnie mam bo mam ten caly sterownik i wogole to dzialalo mi to normalnie dopiero od przdwczoraj jakos przestalo a mam go fabrycznie bo tak pisze w ksiazce od auta tam gdzie opisuja wysposazenie... dziwne hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niemam tego przycisku tam czyli obok asc , a pdc ogolnie mam bo mam ten caly sterownik i wogole to dzialalo mi to normalnie dopiero od przdwczoraj jakos przestalo a mam go fabrycznie bo tak pisze w ksiazce od auta tam gdzie opisuja wysposazenie... dziwne hehe

 

ale to nadal troche dziwne ze przy fabrycznej instalacji nie masz przycisku. Jak w takim razie wymusić włączenie PDC kiedy wjezdzasz przodem do garażu i chcesz na centymetry podjechać pod samą ściane? Pomijajac oczywiscie włączenie na chwile wstecznego i od razu z powrotem 1 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no dziwne w sumie.. ale ja z przodu niemam czujnikow tylko z tylu... na tylnej listwie sa a tam to niema nigdzie wiecej mozliwe ze te auto mialo wymieniany zderzak przedni... i dlatego niema no ale przycisk powinien byc... mam rocznik 97 koncowka z grudnia . Bo z przodu powinien tez byc czujnik temperatury zew a tez go tam niema i pokazoje -50 ale to to wystarczy czujnik kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to oniego chodzi to napisz gdzie go znajde jak go sprawdze? ewentualnie gdzie kupie bo na allegro sa czujniki tylko te do zderzaka... a niema jakis od skrzyni biegow czy cos takiego.. jeszcze niedlugo jak znajde czas jade pod kompa to moze cos wykarze to... moje pierwsze auto z PDC poprzednie e36 niemialo i dlatego niewiem jak sie zabrac za to... ogolnie dzieki ze ktos sie zainteresowal i pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to oniego chodzi to napisz gdzie go znajde jak go sprawdze? ewentualnie gdzie kupie bo na allegro sa czujniki tylko te do zderzaka... a niema jakis od skrzyni biegow czy cos takiego.. jeszcze niedlugo jak znajde czas jade pod kompa to moze cos wykarze to... moje pierwsze auto z PDC poprzednie e36 niemialo i dlatego niewiem jak sie zabrac za to... ogolnie dzieki ze ktos sie zainteresowal i pomaga

 

podejrzewam ze awarie tego czujnika zdiagnozujesz tylko na kompie. Ale poniewaz i tak musisz skasowac blad poduszek, to tym lepiej - dwie rzeczy naraz zalatwisz :) A w sprawie kupna czujnika (gdybys nie znalazl go nigdzie indziej) zadzwon do ASO. Niektore czesci są u nich koszmarnie drogie, ale z kolei niektore zdarzają sie tansze niz na allegro :shock: Wiec zadzwonic i zapytac na pewno warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to oniego chodzi to napisz gdzie go znajde jak go sprawdze? ewentualnie gdzie kupie bo na allegro sa czujniki tylko te do zderzaka... a niema jakis od skrzyni biegow czy cos takiego.. jeszcze niedlugo jak znajde czas jade pod kompa to moze cos wykarze to... moje pierwsze auto z PDC poprzednie e36 niemialo i dlatego niewiem jak sie zabrac za to... ogolnie dzieki ze ktos sie zainteresowal i pomaga

 

Masz automat czy manual? Sprawdzisz na kompie a jeśli nie to i samemu. Potrzebujesz miernik elektryczny i najlepiej kanał zeby wejść pod auto. Jak masz manuala tym prościej. Wejdz pod auto i szukaj kabli idących do skrzyni. Czujnik ma bardzo prostą budowę. To nic innego jak włącznik ,który zwiera lub nie. Zdejmij kostkę i miernikiem mierz przy włączonym wstecznym i przy wyłączonym. Możesz też zewrzeć piny w kości i sprawdzić czy włączą się świtła wstecznego biegu. W taki sposób sprawdzisz instalację czy jest wszystko z nią ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam manuala wiec lepiej dlamnie łatwiej :) to ten czujnik jest na wieszku rozumiem gdzies przy skrzyni umocowany... mam nadzieje ze znajde chwile czasu zeby podjechac na kompa a czujnik i tak sprawdze napisze za niedlugo co powiedza mi na kompie i co wynajde pod autem. A ten czujnik ile moze kosztowac? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sitamek - odłącz aku (+ i -) na kilka minut i zobacz czy wszystko wróci do normy. U mnie pomogło. Jeśli nie, skontaktuj się z użytkownikiem kojak_ct on miał kiedyś dokładnie taki sam problem jak Ty i być może go już rozwiązał.

 

vortex5 - jeśli czujniki są tylko z tyłu to nie ma włącznika PDC na konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt tego czujnika to ok. kilkadziesiąt złotych....jak nie kilka. Żaden wydatek....więc wymień go ...bo wg mnie to w nim tkwi problem. Gdybyś miał jeszcze lusterko pasażera sterowane wstecznym do koła....to też ten czujnik za to odpowiada. A tak generalnie ...to żaden czujnik ..tylko jak ktoś wcześniej pisał...zwykły włącznik/wyłącznik.

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.