Skocz do zawartości

[E39] lampy xenon - schemat i budowa systemu poziomowania


wan7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś może mi szczegółowo opisać lub wskazać link przedstawiający budowę (schemat) i/lub instalację systemu automatycznego poziomowania lamp xenon w BMW e39 rocznik 2003? Próbowałem na forum, ale nie znalazłem nic podobnego.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam,

wan7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki >Arecki<,

 

Właśnie o to chodziło.

 

Czy ktoś z forum miał kiedyś okazję wstawiać samopoziomowanie lamp do e39 po liftingu (touring) we własnym zakresie?

Czy warto się tego podejmować samemu, kupując części np. używane i mając trochę smykałki dłubania przy aucie?

pozdrawiam,

wan7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Czy warto się tego podejmować samemu, kupując części np. używane i mając trochę smykałki dłubania przy aucie?

 

O ile używany sterownik LWR nie jest obarczony ryzykiem, o tyle stosowanie używanych czujników może być kłopotliwe ze względu na kruchość materiału, z jakiego są wykonane. Popularną usterką jest ułamana dźwignia czujnika albo uszkodzone łączniki (zużyte sworznie). Biorąc z kolei pod uwagę cenę tych elementów należy się zastanowić, czy w ogóle warto. Jeden czujnik to wg ASO około 240 zł, za łącznik metalowy do wahacza trzeba zapłacić około 70 zł. Do tego układanie wiązki, konieczne wtyczki.... Jeśli lubisz dłubać i liczysz się z kosztami, to powinieneś spokojnie dać sobie z tym radę. Zwróć jeszcze uwagę na to, jaki masz moduł świateł (LCM), gdyż było kilka wersji (ze poziomowaniem ręcznym i bez niego). Od tego zależy, jakie dokładnie elementy będziesz musiał zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.