Skocz do zawartości

Podświetlane klamki i lusterko fotochromatyczn E39 - pytanie


Technik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym forumowiczem i to mój pierwszy post, więc prosze o wyrozumiałość:)

 

Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic na interesujący mnie temat(może zle szukałem) więc założyłem nowy.

 

Chciałem zamontować do swojego E39 podświetlane klamki wewnętrzne, seryjnie mam zamontowane zwyczajne i tu moje pytanie, czy podświetlane będą działały czy trzeba będzie robić jakieś specjalne przeróbki?Zaznaczam że chce kupić orginalne bayerische :wink: podświetlane klamki, które mają przewody i żaróweczke a nie diody.Ktoś mi powiedział że napewno mam koste w drzwiach do której spokojnie podłącze te klamki, ktoś inny że skoro nie mam seryjnie podświetlanych to pewnie nie mam kostki i będzie trzeba podpinać się pod przycisk od szyb. Kolejna kwestja to czy w E39 podświetlane były z przodu i z tyłu?Wg. mojej wiedzy to tylko z przodu a w E38 przód+tył.

 

Chce również zamienić moje stare zwykłe lusterko na fotochromatyczne, tylko nie wiem czy moge takie u siebie zastosować.Jak się do tego w ogóle zabrać :?: Jakie lustro kupić :?:

 

Dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co cale klamki? wywierc male otwory wstaw diody 3 mm z rezystorem na 12 V podepnij sie pod otwieranie szyby.

 

Lusterko fotochrom dowolne od E39,E38(do E46 i E36 chyba tez takie same byly) w podsufitce powinny byc juz wyprowadzone przewody wystarczy podlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co cale klamki? wywierc male otwory wstaw diody 3 mm z rezystorem na 12 V podepnij sie pod otwieranie szyby.

 

Całe klamki bo chce utrzymać ori style :wink: a pozatym nie mam chyba takich umiejętności by ingerować w części samemu :D Ale przynajmniej potwierdziłeś fakt iż będe musiał się podpiąć pod przycisk szybek.

Teraz tylko jeszcze kwestja czy 2 czy 4 sztuki?Jak to było w orginale?

 

A z tym lusterkiem, to jak mam sprawdzić czy mam taką wiązke?Odczepić lampki podsufitki?Czy jakoś innaczej?

 

Dzięki za zainteresowanie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co cale klamki? wywierc male otwory wstaw diody 3 mm z rezystorem na 12 V podepnij sie pod otwieranie szyby.

 

Lusterko fotochrom dowolne od E39,E38(do E46 i E36 chyba tez takie same byly) w podsufitce powinny byc juz wyprowadzone przewody wystarczy podlaczyc.

 

Niekotrzy nie lubia dziurawic nic :)

 

Pozatym wprowadzasz ludzi w blad, nie na 12 V tylko na prawie 14 !.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko jeszcze kwestja czy 2 czy 4 sztuki?Jak to było w orginale?

 

W oryginale nie sa podświetlane i tak bym zostawił ale o gustach się nie dyskutuje

 

Mi się wydaje że chyba najbogatsze modele miały i napewno w Individualach były.Znjomy ma Individuala i własnie ma podświetlane przednie a tylnie nie , tyle tylko że on ma sedana a ja touringa i do tego różnica w roczniku. Dodatkowo było jeszcze podświetlenie nóg.

 

A z tymi klameczkami to tak chciałem sobie coś zmienić, a że jest to działanie w zakresie opcji oferowanych przez Bayerische to nie widze problemu:) Zastanawiam się też nad wymianą zwewnętrznych klamek na podświetlane :D taki bajerek a cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowym forumowiczem i to mój pierwszy post, więc prosze o wyrozumiałość:)

 

Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic na interesujący mnie temat(może zle szukałem) więc założyłem nowy.

 

Chciałem zamontować do swojego E39 podświetlane klamki wewnętrzne, seryjnie mam zamontowane zwyczajne i tu moje pytanie, czy podświetlane będą działały czy trzeba będzie robić jakieś specjalne przeróbki?Zaznaczam że chce kupić orginalne bayerische :wink: podświetlane klamki, które mają przewody i żaróweczke a nie diody.Ktoś mi powiedział że napewno mam koste w drzwiach do której spokojnie podłącze te klamki, ktoś inny że skoro nie mam seryjnie podświetlanych to pewnie nie mam kostki i będzie trzeba podpinać się pod przycisk od szyb. Kolejna kwestja to czy w E39 podświetlane były z przodu i z tyłu?Wg. mojej wiedzy to tylko z przodu a w E38 przód+tył.

 

Chce również zamienić moje stare zwykłe lusterko na fotochromatyczne, tylko nie wiem czy moge takie u siebie zastosować.Jak się do tego w ogóle zabrać :?: Jakie lustro kupić :?:

 

Dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam

 

Co do podświetlanych lampek, ja bym poszedł w diody, dużo taniej a zamontowanie nie wymaga nawet zdjęcia tapicerek. Lusterko wsteczne fotochromatyczne wymaga podłączenia 3 kabli, żeby działało tak jak przewidział producent ("+" po stacyjce, masa, sygnał wstecznego z modułu LCM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko wsteczne fotochromatyczne wymaga podłączenia 3 kabli, żeby działało tak jak przewidział producent ("+" po stacyjce, masa, sygnał wstecznego z modułu LCM).

Czy te wszystkie przewody są już wyprowadzone czy trzeba przeciągać od nowa? Mam u siebie lusterko bez fotochromu, z diodą od alarmu. Da radę przełożyć na fotochrom bez większych przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał sprawdzić.... Jeśli w 10-pinowej wtyczce masz podłączone piny 1, 3 i 10 to masz duże szanse, że wystarczy tylko zamienić lustro.

Ok, jutro postaram się sprawdzić jak tylko dowiem się jak zdjąć lusterko :P Gdzieś czytałem że chyba trzeba przekręcić uchwyt i zejdzie, tak? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko należy denotować bardzo ostrożnie, gdyż można oderwać przyklejony do szyby element montażowy albo stłuc szybę. Ze względu na to, że były dwa rodzaje uchwytów, najbezpieczniej jest po prostu zdjąć lusterko podważając je przy samej stopce płaskim wkrętakiem. Zakładanie - założyć lusterko na element montażowy na szybie pod kątem 15 stopni i przekręcić do pionu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam zamiar zmienić lusterko zwykłe na fotochrom, ale boję się że uchwyt nie będzie pasował (ktoś pisał że są dwa rodzaje uchwytów). Mam sensor deszczu więc po zdjęciu obudowy ramię lusterka jest metalowe a większość sprzedawanych używek (na Allegro) ma ramię obudowane plastikiem. Może da się zdjąć ten plastik albo przełożyć ramię ze zwykłego do fotochroma (tylko jak to rozmonotwać, bo wygląda jakby było na wcisk, a nie chcę nic zepsuć). Czy ktoś już to przerabiał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa rodzaje uchwytów, o których pisałem, są kompatybilne, tylko z różnym stopniem trudności się je zakłada/demontuje. Jeśli masz czujnik deszczu zabudowany obudową razem z nogą lusterka, to musisz szukać lusterka, które będzie miało taką samą nogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał sprawdzić.... Jeśli w 10-pinowej wtyczce masz podłączone piny 1, 3 i 10 to masz duże szanse, że wystarczy tylko zamienić lustro.

Ok, jutro postaram się sprawdzić jak tylko dowiem się jak zdjąć lusterko :P Gdzieś czytałem że chyba trzeba przekręcić uchwyt i zejdzie, tak? :oops:

Zdjąłem dziś lusterko (przekręciłem o 45 stopni w prawo i zeszło). Dochodzą do niego 2 przewody (dioda od alarmu). Niestety nie wiedziałem gdzie szukać kostki (jak rozebrać lusterko) ani jak sprawdzić w podsufitce.

W moim lusterku nie ma takiej zaślepki jak tu:

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/594489

(pod nią jest kostka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym założyć sobie podświetlane klamki wewnętrzne, mam możliwość kupna oryginalnie podświetlanych klamek z E38 i teraz nie wiem czy będą pasowały do E39 czy da się je zamontować bez żadnych przeróbek i czy da się je elektryczne podłączyć.

Technik czy Ty już zamontowałeś podświetlane klameczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem. Kupiłem lusterko z fotochromem, które miało pasować do zabudowy z czujnikiem deszczu. Niestety okazało się, że ma inną nogę.

Do szyby mocuje się bez problemu, ale nijak nie można założyć obudowy sensora deszczu i nogi lusterka. Czy ktoś może rozbierałlusterko wewnętrzne?

Może da się zamienić całą obudowę albo tylko ramię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym założyć sobie podświetlane klamki wewnętrzne, mam możliwość kupna oryginalnie podświetlanych klamek z E38 i teraz nie wiem czy będą pasowały do E39 czy da się je zamontować bez żadnych przeróbek i czy da się je elektryczne podłączyć.

Technik czy Ty już zamontowałeś podświetlane klameczki?

 

Ja kupiłem klamki podświetlane wymontowane z E39 wersja Individual, póki co kupiłem dwie, bo wzroując się na Individualu kumpla własnie tak powinno byc, podświetlenie tylko przednich, ale może z czasem kupie i tylnie :D Montaż dopiero będe robil, ale nie sam tylko z kumplem z BMW-3city, on już robił to u siebie.Ponoc prosta i szybka robota, odbywa się bez demontażu boczków.A co do tych klamek od E38 to wydaje mi się że też powinny pasowac, ich wielkośc wydaje się byc podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym założyć sobie podświetlane klamki wewnętrzne, mam możliwość kupna oryginalnie podświetlanych klamek z E38 i teraz nie wiem czy będą pasowały do E39 czy da się je zamontować bez żadnych przeróbek i czy da się je elektryczne podłączyć.

Technik czy Ty już zamontowałeś podświetlane klameczki?

 

Ja kupiłem klamki podświetlane wymontowane z E39 wersja Individual, póki co kupiłem dwie, bo wzroując się na Individualu kumpla własnie tak powinno byc, podświetlenie tylko przednich, ale może z czasem kupie i tylnie :D Montaż dopiero będe robil, ale nie sam tylko z kumplem z BMW-3city, on już robił to u siebie.Ponoc prosta i szybka robota, odbywa się bez demontażu boczków.A co do tych klamek od E38 to wydaje mi się że też powinny pasowac, ich wielkośc wydaje się byc podobna.

 

Daj namiar gdzie kupiles te klamki tez chcialbym zamontowac u siebie z racji tego, ze bardzom isie pdooba efekt, tylko ze ja mam autko z 1996 roku ale powinny pasowac, jak juz zrobisz u siebie to moze jakas instrukcja podłączenia tego gdzie podlaczyc itp zeby działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.