Skocz do zawartości

E60 Przerywanie dźwięku i zawieszanie odtwarzania radia i CD


macstone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem ze słuchaniem radia i CD. Po prostu co pewien czas radio przestaje wydawać dźwięk. To samo dzieje się przy odtwarzaniu płyt CD. Najprawdopodobniej dzieje się tak z powodu przegrzania wzmacniacza. W tym czasie kiedy wysiada dźwięk przestaje również działać i'drive (gałka kręci się bez oporu), i nic się nie da zmienić na ekranie komputera (zawiecha). Po około od 2 do 45 sekund wszystko wraca do normy. Jak jest gorąco to włączanie radia nie ma sensu - wyłącza się co jakąś minutę. Zauważyłem również że nawet jak RADIO działa to lubi "bawić się" dźwiękiem czyli wycina np. część frazy lub ją powtarza powodując jakby przeskoczenie płyty jak w starych gramofonach. W zimie wszystko jest oki i przez 4, 5 miesięcy radio i CD działa bez zarzutu. Myślę że przegrzewa się po prostu jakiś moduł (pewnie wzmacniacz).

Moje pytanie jest takie:

Czy ktoś miał taki problem, a jeśli tak to jak sobie z tym poradził?

Czy ktoś wie na jaki ewentualnie wzmacniacz wymienić i gdzie on się fizycznie mieści (może ma słabe chłodzenie), a może jest to wina czegoś innego?

Mam e61 530 dA z 2004 roku NAVI PROF + zmieniarka 6 CD i chyba ten lepszy system dźwiękowy PRO LOGIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam dokładnie taki sam problem i właśnie szukam serwisu, ale wszędzie chcą mnie wcisnąć na 2gą połowę maja.

 

Do tej pory zwisy audio (i co za tym idzie całego idrive) zdazaly mi sie raz na pare tygodni. Ale od kilku dni wlasciwie idrive nie dziala, po wlaczeniu auta radio dziala przez minute i finito, od tego momentu wlacza sie na pare sekund co pare minute. Problem w tej skali pojawil sie po praniu wnetrza auta, moze mi cos zalalali? Zauwazylem tez, ze nie mozna aktywowac bluetooth, moze to tez byc powiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś w MAG Pol'u w Piasecznie? Myślę że tam przyjęli by cię szybciej. Jeśli oczywiście może być to nieautoryzowany serwis. Ja się do nich udam jak sam nie znajdę przyczyny. Bo myślę że w moim przypadku dobry serwis audio wymieni wzmacniacz na nowy (taki jaki był lub o podobnych parametrach) i będzie po kłopocie, a przy okazji zainstaluje wejście na jakieś mp3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem 530d 2006. radio i Cd przerywa ale narazie na 2s nie dłużej. Idrive dziłą normlnie. Telefonu tez nie moge sparowac. Zauważyłem że wszytko dziła lepiej ( rzadko przerywa ja rozpoczynam jazde w zimnym samochodzie, choc jak były mrozy tez przerywało ale chodzi mi o efekt wyjechania z zimnego garazu. Dodam że mam 2 błedy jeden w module MOST a drugi w CID. juz troche nad tym siedziłem szukałem opisów usterek w tis itd. wiem że bład w CID jest spowodowany przez ten z MOST ( nie wysyła jakiegos sygnału do CID). Narazie sobie odpusciłem temat bo nie mam na to czasu ale jak troszke go wyskrobie to sie za to wezme. Kilku z forum mi podpowiadało że moze to byc uszkodzony moduł CCC który steruje NAVI, RADIO i CD. Oczywiscie navi PROF :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu napisania postu, nie mialem czasu zajac sie problemem, ALE...

zauwazylem w ostatnich (chlodniejszych) dniach, ze objawy sa takie same jak u Ciebie, czyli podczas chlodniejszego dnia lub jazdy noca audio i idrive pracuje dluzej nawet kilkanascie minut do pierwszego zwisu. Potem juz wiesza sie non stop. Moze to faktycznie jakies przegrzewanie sie. Nic to, dowiem sie w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio dużo jeżdżę po Polsce i wkurzało mnie to cholerne przerywanie w trakcie odtwarzania muzy z radia lub CD. Pojechałem do Mag Pol'u do Piaseczna, aby chłopaki poradziły sobie z problemem raz na zawsze. Mam wersję z 2004 roku i mimo Navi Professional samochód nie ma wzmacniacza zamontowanego na tylnym nadkolu, a najprawdopodobniej w konsoli środkowej pod DVD. Żeby się do niego dostać trzeba rozbierać całą deskę rozdzielczą. Jednym słowem dużo roboty, nie na teraz, bo ja też nie chciałem zostawiać auta na dłużej w warsztacie. Wszystko pozostało po staremu, a w komputerze nie było żadnych danych o błędzie więc zostawiliśmy to na "po wakacjach".

Jednak ostatnio wracałem znad morza i perspektywa spędzenia w aucie dobrych 5 godzin z co chwila cichnącym radiem doprowadziła mnie do radykalnych działań. Podczas wyjmowania rzeczy z bagażnika (e61) zauważyłem że strasznie nagrzewa się MULF czyli moduł odpowiedzialny za komunikację samochodu z Bluetoothem, telefonem itd. Wziąłem z lodówki wkłady chłodzące do przenośnej chłodziarki wsadziłem je do reklamówek i przykleiłem na mocną taśmę wokół tego urządzenia. Sposób mocno spartański, ale jak się okazało skuteczny. Dopóki wkłady chłodziły - wszystko działało bez przerywania. Czyli najprawdopodobniej przyczyną był ten element, który nie odpowiada za samo nagłośnienie auta, ale pewnie jako część systemu elektronicznego w razie przegrzania - odłącza audio. Czasami proste sposoby są najlepsze. Pozostało mi tylko sprawdzić ten moduł i albo go wymienić na nowy, albo naprawić. Mam nadzieję że wszystko zacznie wtedy działać. Pozdro dla wszystkich z tym samym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
koledzy udało sie któremus z tym uporac. Bo mi padło na amen. tzn przygasł wyswitlacz kilka razy i restart sytemu az całkiem zgasł i koniec. Nie mam radia, navi, telfonu. Nie mozna sie połaczyc z ccc a na liczniku wywala bład telefonu. :(

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoawie tez mam podobny problem,tylko ze mi radio wyłanczało sie zima jak grałem głosno.

Teraz lato i upały ale co dziwne wszystko działa bez zarzutu.Ale do czego zmierzam,

ustaliłem ze najprawdopodobniej jest to czujnik temp.systemu audio.

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=NA31&mospid=47750&lang=pl&hg=65&fg=70

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

mam ten sam problem. Po wizycie w serwisie partnerskim BMW okazało sie, że przegrzewa sie wzmacniacz i jest to czesta usterka tych modeli systemów audio. Mozliwe do naprawy. Jeszcze sie na nia nie zdecydowałem. Trzeba cos od chłodzenia wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w wiekszosci przypadkow winny jest modul MULF, ten umieszczony w bagazniku. Jesli ma uszkodzony soft

to ni epozwoli sparowac sie z telefonem po bluetooth. Sam modul CCC/CIC probuje sie z nim komunikowac,

ale ze modul jest padniety to zawiesza na jakis czas magistrale. I CCC/CIC przestaje reagowac.

Najprostszym wyjscienm jest odlaczenie tego modulu (zarowno polaczenie elektryczne jak swiatlowod).

Po tym zabiegu rado powinno przestac sie zawieszac. Nastepnym krokiem bedzie wymiana modulu MULF.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
przestało mi całkiem grać radio i telefon też nie działa nie ma dźwięku wcale

stało mi się to przed trasą masakra bez radia

 

Spróbuj odłączyć moduł TCU/MULF i wtedy sprawdź czy zaczęło działać, jeśli nie to stawiał bym na CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)) mialem identyczny problem co u was w e91 czyli zaiweszanie radia,nawigacji i drive wogule czasem nie chodzil i system sie zawieszal.. co sie okazalo powodem tego wszystkiego byl zepsuty modul bluetooth.. po odlaczeniu kostki radio dziala i wwszystko wrocilo do normy .. zakup nowego lub naprawa modulu i radio smiga dalej :)) Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie znam problem rzeczywiscie moduł ulf najczesciej pada ogólnie wszystkie urząddzenia audio są i komunikują sie w magistrali MOST( wiązka swiatłowodowa)sprawa polega na tym macie sterownik ccc cic zaleznie od nawi np. ccc wysyła swiatło do wszystkich urządzen w magistrali i swiatło musi do niego wrocic kazdy urządzenie zmieniarka moduł ulf itp przyjmują te swiałło i muszą go wesłac swiato musi wrócic do sterownika głownego czyli ccc jesli któres urządzenie przyjmie swiatło ale go nie wysle to cały system lerzy nie ma swiatła nie ma muzy .TO TAK NAJPROSCIEJ JAK SIE DA .Zeby sprawdzic kt€ry sterownik zakłuca swiatło trzeba podłączyc kompa a jak nie to mozna pobawic sie petlą swiatłotową jesli ktos ma ,wypiąc wtyczke ze swiatłem ze sterownika np ULF i w piac petle zeby swiato leciało dalej mozemy po takiej zabawie jezdzic i sprawdzac czy reszta sterownikow bedzie działac dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dopinam sie do tematu

niedawno kopiłem e60 mam pytanie co do radia nawigacji czy zawsze bez wsadzonej płyty będzie my wyskakiwał napis brak Cd za miast pokazywać na starcie od razu radio ? bo to wkurza zamiast radio to panel brak CD, drugie pytanie czy da się odnowić oprogramowanie radia w domowych warunkach i najlepiej w PL

bmw jest po lifcie z 2007 roku 520d 177km obsługa ta gałka jest dość trudna miale wcześniej audi a6 z 2007 i tam było troszkę wygodniej

 

wypowiedzenie sie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dopinam sie do tematu

niedawno kopiłem e60 mam pytanie co do radia nawigacji czy zawsze bez wsadzonej płyty będzie my wyskakiwał napis brak Cd za miast pokazywać na starcie od razu radio ? bo to wkurza zamiast radio to panel brak CD, drugie pytanie czy da się odnowić oprogramowanie radia w domowych warunkach i najlepiej w PL

bmw jest po lifcie z 2007 roku 520d 177km obsługa ta gałka jest dość trudna miale wcześniej audi a6 z 2007 i tam było troszkę wygodniej

 

wypowiedzenie sie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem, dlatego piszę tutaj myślę że tematyka zgodna. Mianowicie od pewnego czasu mam w garażu BMW e60 530D mechanicznie jestem z auta zadowolony jednak mam problem z radiem. Mianowicie strasznie przerywa jak zwiększy się głośność i to nie miłosiernie że nie da się słuchać. Zauważyłem ponadto że jak wyciszę lewą stronę to jest lepiej - dopiero przy wyższej głośności przerywa, ale nadal nie da się słuchać muzyki zarówno z CD jaki FM. Głośniki sprawdzane - zamieniane lewy prawy, wyłączane nic nie pomaga co by nie było podłączone trzeszczy. Dodatkowo po zapaleniu świateł dodatkowo radio szumi i nie łapie fal. Mam ringi próbowałem je wypinać zakłócenie daje ten z lewej strony i jakiego bym nie włożył w to miejsce zawsze przerywa (prawy ring włożony w miejsce lewego przerywa i trzeszczy, inny nowy w miejscu lewego - radio przerywa i trzeszczy. Gdy w zasięgu czujników parkowania pojawi się jakiś obiekt również oprócz dźwięku ostrzegawczego jest nieznośny trzask jakby głośniki chciały wylecieć. Proszę o pomoc bo nie da się cieszyć tym autem w takim stanie -nie jest to benzyna V8 żeby delektować się głosem motoru. Za wszelkie porady dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Brak dźwięku u mnie spowodowany był uszkodzonym modułem bluetooth.(w bagażniku pod podłogą)odpięcie kostki ze światłowodem rozwiązało problem.Należy ją rozpiąć ,rozebrać tę kostkę(składa się z trzech części na wsuwki) jeden zielony kabel drugi w czarnym peszlu.Końcówki skierować trzeba ku sobie tak aby się widziały i skręcamy taśmą izolacyjną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.