Skocz do zawartości

Montaż xenonów zamiast zwykłych lamp,kto to przerabiał?


kafi333

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zwykłe lampy soczewkowe, chciałem wymienic sobie na lampy xenonowe jednakże dowiedziałem się ze w przypadku takich modyfikacji w przypadku jakiejs kolizji ubezpieczyciel moze nie wypłacic odszkodowania z tytułu ze auto jest niesprawne

Powiedzcie chłopaki jak zrobic to zeby było ok, wymagane są spryskiwacze i samopoziomowanie... spryskiwacze mozna dokupic na allegro, lampy poliftowe xenonowe tez, jak to jest z samopoziomowaniem? jest zamontowane w lampie ale czy gdzies w zawieszeniu są jakies czujniki regulacji? Jak to zrobic zeby było w porządku i nikt tego nie kwestionował w przyszłości? czy pod zwykłe kostki da rade podpiac lampe xenonową z przetwornicą? Widziałem kiedys takie lampy wtyczki są takie same ale jak to bedzie w praktyce nie wiem... Na pewno ktos z was przerabial juz ten temat dlatego prosze o jakąs porade tak zeby to było dobrze zrobione

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa jak nie łapią tych "wieśniaków" z aut rocznik np. 1985 i zamontowane chińskie xenonu to ,tobie na fabrycznym xenonie (jajko zrobią) Ty już taki kupiłeś skąd mogłeś wiedzieć że wcześniej nie było ?

Co do fabrycznych oryginlanych lamp xenonowych jeszcze przed zakupem swojej e60 miałem na oku inną która była bez xenonów jako że jest przyzwyczajony do tego światła i nie lubie zakładać zwykłych chińskich z allegro to postanowiłem popytać najlepszy elektronik powiedział że jeżeli chodzi o podłaczenie nie ma problemu , problem pojawia się z rzeczami elektronicznymi modułami , które należy kupować i programować w aso i jest to nie opłacalne

W przypadku e87 ( pytałem w serwisie BMW ) jak wygląda sprawa u nich z montażem powiedzieli mi koszt około 13-14 tys zł za fabryczne xenony zawiera to wszystko ( zderzak przód , spryskiwacze , wiekszy zbiornik na płyn lampa prawa , lewa , moduły , montaż) czyli wszystko jak by wyszło z fabryki co prawda gdybyś się uparł i nie zmieniał zderzaka (aby były spryski )i nie zmieniał zbiornika( nie podłączał byś ich działania ) to koszt zapewne by się zmniejszył

Ale w e60 chyba z xenonem czy bez spryskiwacze są ? ( nie pamiętam) :)

A to co mówią o ubezpieczalni to można patrzeć przez palce bo jak nie do świateł to do czegoś innego mogą się doczepić

Lampy xenonowe w BMW podobno mają więcej pinów w kostce od zwykłych lamp , więc zmiana instalacji wchodzia by też w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja cie rozumiem, kazdy zderzak od e60 ma otwory na spryskiwacze i uchwyty na nie pod spodem, rozmawialem z rzeczoznawcą i powiedział ze w drogim aucie moga czepiac sie wszystkiego i własnie taki xenon niesprawny moze byc powodem nieuznania odszkodowania

zaloze spryski, lampy xenonowe juz mam, teraz tylko jak zrobic te samopoziomowanie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja w moim aucie zmienilem reflektory na bi-xenon, cale przedsiewziecie w moim odczuciu jest dosc skomplikowane :?

W moim przypadku tez czasochlonne, bo robilem to sam i jak sie mozna domyslic - po raz pierwszy (nie jestem tez mechanikiem samochodowym).

W odroznieniu od autora tematu w moim aucie byly fabrycznie zamontowane spryskiwacze swiatel, wiec ten problem odpadl.

Jesli chodzi o czesci, konieczne oprocz reflektorow z zarnikami i przetwornicami sa:

- nowy wlacznik swiatel

- oryginalny kabel (BMW sprzedaje kit do przerobki lamp - numery czesci mozna znalezc w sieci)

- LM (modul sterujacy swiatlami - moze byc uzywany)

- sensory samopoziomowania dla tylnej i przedniej osi + przeguby(dzwignie) do sensorow

Ja chcialem cala akcje przeprowadzic niezaleznie od ASO, dlatego juz wczesniej wglebilem sie (w miare moich mozliwosci)

w temat kodowania i programowania auta (patrz dzial Diagnostyka).

Jak na wstepie, temat nie jest zupelnie prosty, ale nie niemozliwy do wykonania :lol:

 

pozdrowienia

mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ci udowodnią jak będziesz miał przód samochodu uszkodzony ? czy miałeś xenon , poziomowanie czy też czy spryskiwacze refelktorów miałeś

Moje poprzednie auto nie miało fabyrcznie xenonów , lecz były lampy soczewkowe i fabrycznie spryskiwacze , założyłem przetwornice (nie chińskie) fabryczne z innego modelu , dojechałem przodem tak że zderzak był uszkodzony (pęknięty) i maska tak lekko się skrzywiła ubezpieczalnia PZU nic nie sprawdzało , pomijam fakt że nie zależnie od wersji xenonów fabrycznie w tym aucie nie było ( a wersja była najlepsza jaka była dostępna na rynku) a jeszcze wcześniejsze auto opel vectra c zmeiniałem lampy na fabryczny xenon , całe lampy itd robione jak w fabryce do zderzaka z tył przykleił mi się toyotą , ubezpieczalnia wypłaciła bez problemu , pózniej jeszcze miałem tak dwa razy :) (pechowy ten tył był) i ani razu nie miałem problemu a co najlepsze nie było nawet atrap spryskiwaczy (miałem w garażu bo nie mialem czasu zamontować)

żonie wyrwał tir pół boku (zahaczył naczepą) z tył zamontowane lampy LED-owe nie fabryczne na przodzie xenony też nie fabryczne i też zero problemu i też nawet spryskiwaczy nie było

 

Więc ubezpieczyciel ci kit wciska , nie udowodni . Tak samo jest z kluczykami gdy ubezspieczasz auto zaznaczają ci komplet kluczy , gdy auto ginie żądają kompletu kluczy 2-3 szt w zależności od auta gdy przyniesiesz 1 szt pieniędzy nie wypłacają a tego np. nie mówią :) o xenonie 1 raz słyszę , a mam na dzień dzisiejszy 4 samochody które ubezpieczam zawsze pełnymi pakietami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twoje auto , ubezpieczyciel nie może ci mówić co możesz robić z samochodem a co nie . Xenony to są jako wyposażenie dodatkowe a nie standardowe więc odpowiedź jest prosta

Na lampach masz homologacje gdyby nie było homologacji na lampach że są to światła xenonowe a xenon byłby zamontowany to wtedy sprawa wygląda inaczej , ale na fabrycznych lampach xenonowych masz oznaczenie (literkę) która potwierdza fakt posiadania fabrycznego xenonu w lampie

 

Jak ubezpieczyciel taki upierdliwy to równie dobrze może przyczepić się do tego że w czasie wypadku słuchałeś płyty "pirata" a w dodatku Rocka a nie np. rmf-u :)

 

Np. w mitsubishi było tak że gdy kupowałeś auto które nie miało xenonów można było dokupić pakiet do auta które stało już na salonie za 13 tys zł i montowali xenon , nie sądzę aby coś się zmieniło

 

Silnik . części blacharskie , lampy , itd są częściami zamiennymi i przy ubezpieczaniu auta Pan/Pani ubezpieczyciel nie spisuje ci symboli z lamp , drzwi , błotnika tylko robi zdjęcia ogólne samochodu czyli lewy ,prawy bok , przód , tył , i tyle

rozmawialem z rzeczoznawcą i powiedział ze w drogim aucie moga czepiac sie wszystkiego i własnie taki xenon niesprawny moze byc powodem nieuznania odszkodowania

Tutaj właśnie widać jak rzeczoznawca zna sie w temacie nigdy tak nie było że drugi właściciel ma wiedzieć o aucie tyle co pierwszy :)

Drugi właściciel może nawet nie wiedzieć że auto wcześniej miało np. welurową tapicerkę a nie skórzaną , Ty jako 2 czy 3 -4 właściciel nie masz obowiązku wiedzieć co sie z autem działo co było robione , kupiłeś je takie jakie widziałeś w momencie podpisania umowy . Tak jak pisałem z kluczykami powyżej drugi i kolejny właściciel nie ma obowiązku posiadania wszytskich komplety kluczy a w szczególności oryginalnych

 

Sory że tak się rozpisałem na jeden temat ale nie lubię gdy ktoś komuś wpiera nie prawdę

Edytowane przez kamil20011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kamil20011

Kolega zdaje sie nie bardzo rozumie, dlaczego przepisy odnosnie samopoziomowania i spryskiwaczy przy Xenonach sa wazne.

Otoz chodzi o to, zeby jadacy z naprzeciwko nie byli oslepiani, a chyba kazdy z kierowcow wie, jak to jest niebezpieczne i nieprzyjemne.... :nienie:

A jesli sie komus trafi z takimi chalupniczo zalozonymi Xenonami pojechac za zachodnia granice, to jesli bedzie mial pecha,

to mu po prostu odbiora dowod rejestracyjny i odstawia auto na parking zamkniety.... :mad2:

 

mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tyle że np. gdy samochód porusza sie na nie homologowanych kołach to też można dostać mandat, pamiętam jak miałem e46 328 i tam na zime homologowane koło to 16" chciałem kupić 15 ale dowiedziałem się że w niemczech / i nie tylko jak myśle/ jak będzie upierdliwy policjant to w najlepszym razie skończy sie na mandacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do czego sluzy samopoziomowanie to ja dobrze wiem. Sprawa wygląda róznie z tego co mowił rzeczoznawca w przypadku wartosci auta. Inaczej bedą patrzec za beemke za 50 tys a inaczej za 150 i wtedy detektywi szukaja dziury w całym.. odnosnie xenonu i jego montazu z tego co mowil rzeczoznawca...

Lampy xenonowe założone bez sprysków i samopoziomowania prowadzą do tego ze auto nie ma prawa przejsc przeglądu, a jesli nie przechodzi przegladu to jest niesprawne, i z tego tytułu odszkodowanie moze byc nie wypłacone...

Nawiasem mowiac mialem w innych autach juz zalozone xenony samorobki i nigdy nie bylo problemu ale to byly 3,4 letnie auta

wiec lepiej sie upewnic przerabiajac to w aucie za duzo wiecej niz pozniej miec problem z ubezpieczalnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jak nie wyhamuję i wpasuję się w tył samochodu jadącego przede mną to jakie znaczenie ma fakt, że miałem chińskie HID-y? Żadne. Zlikwiduję szkodę ze swojego AC, a ubezpieczyciel może mnie w dupę pocałować, że miałem złe żarówki i nie miałem spryskiwaczy. Nawet będzie się cieszyć, że nie musi dać mi kasy na spryskiwacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.