Skocz do zawartości

E60 530d znow padl przeplywomierz


yakub14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Zaczne od poczatku: ok pol roku temu, w trasie ok 2000 km wyskoczyla mi kontrolka informujaca o bledzie silnika,nie pamietam komunikatu! po zdiagnozowaniu bledu kompem,okazalo sie ze padl przeplywomierz,dodam ze auto stracilo na mocy,wlasciwie to w ogole nie chcialo jechac! Mialem wtedy popekany kolektor wydechowy, ktory pozniej pospawalem i myslalem ze to jest przyczyna "zatrocia" przeplywomierza! Wymienilem przeplywomierz na nowy BOSCH (1000PLN) i wszystko wrocilo do normy!! Do niedawna wszystko bylo oki, jakis czas temu,zaczalem znow wyczowac smrod spalin,wiec pomyslalem ze kolektor popekal,wiec ok tyg temu, osobiscie wymienilem kolektor wydechowy na nowy, auto czasami tracilo na mocy,szczegolnie po rozgrzaniu, myslalem ze przez popekany kolektor ucieka cisnienie i turbo nie pracuje w 100%!! Po wymianie,nie czuc juz spalin,ale nie przywrocilo to mocy,nawet sie pogorszylo i wczoraj wyskoczyl znow komunikat bledu silnika, po diagnostyce, komp pokazal zepsuty przeplywomierz!! Uprzednio duzo sie tu naczytalem o zatkanym filtrze PDF, o egr i pelno tego bylo,co moglo miec wplyw na utrate mocy, ale skoro przeplywomierz to filtry odpadaja!!

Moje pytanie: CO MOGLO I MOZE MIEC WPLYW NA USZKADZAJACY SIE PRZEPLYWOMIERZ???

Mam stara przeplywke i juz czytalem odnosnie czyszczenia jej, wiec bede probowal cos z nia zrobic i tak nie mam nic do stracenia!! Ale zastanawia mnie czemu po kilku miesiacach znow sie zepsula??? Wszystkim wielkie dzieki za jakiekolwiek sugestie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil20011, czy Twoj znajomy ma zalozony moze sportowy filtr powietrza?? Bo cos ost wyczytalem, ze to moze miec wplyw na przeplywomierz??? Ja mam sportowa wkladke K&N w miejscu org filtra! Moze to jest przyczyna???

A z gwarancja ciezko, bo mieszkam na stale za granica, a przeplywke kupowalem w polsce. Moze cos pokombinuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Objawem padniętej przepływki może być kopcenie (jeśli nie masz DPF), brak mocy, powiększająca się turbodziura, większe spalanie i jeszcze sporo innych... ;)

 

Ten wkład raczej Ci nie podejdzie. Sprawdź jaki rodzaj przepływki masz w aucie- przykręcana do obudowy i na 5 pinów czy wklejana i na 4 piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz sportowa wkladke filtra powietrza, to jest ona na 99% przyczyna regularnego zabijania przeplywki ze wzgledu na olej ktorym jest nasaczona by wylapywac zanieczyszczenia a jednak tez przepuszcza wiecej zanieczyszczen niz seryjny to wszystko odklada sie na elementach pomiarowych przeplywki. Kup normalny filtr knechta albo mana i przeplywke i bedzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam też mam padnięty przepływomierz bynajmniej tak diagnosta mi powiedział (zdjecie błędów)http://zapodaj.net/225cf86a91f70.jpg.html Mam pytanie czy ryzykować szukając używki czy raczej nowa? Pytanie wydaje się oczywiste ale w tym roku auto pochłoneło cały mój budżet przeznaczony na samochód a z tego co widać to nie tylko przepływka. Wiec inne wydadki też czekają :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.