Skocz do zawartości

[ E61 ] Stuki przekładni kierowniczej


Pasjonat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z przekładnia kierownicza tzn. przekładnia stuka dosc mocno kiedy mam max skrecone kola i jade po nierownej drodze . Kiedy ruszam energicznie kierownica na zgaszonym silniku slychac taki metaliczny stukot . Próbowałem skasować luz sruba regulacyjna , ale kiedy skasowalem luz zacinalo mi kierownice i nie dalo sie jezdzic ... Auto ma przejechane nie cale 180 tys. km. i teraz się zastanawiam co robić regnerować przekladnie czy nie ? Miał ktoś podobny problem ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przegub na kolumnie kierowniczej.Jest na forum o tym i poczytaj.

hej

 

Witaj

 

Szukałem , ale nie znalazłem . Wysyłałem wiadomość na PW do Ciebie lecz nie dostałem żadnej odpowiedźi bo kiedyś w innym temacie wspominałeś o tym przegubie ale nic konkretnego nie pisałeś który to przegub . Jeśli mozesz to napisz który to przegub na tym schemacie ? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NJ51&mospid=47760&btnr=32_1434&hg=32&fg=30 myślałem tez o tym przegubie , ale ten stukot jest bardziej z przekładni . Jest zakręt 90 stopni na drodze z dołkami i przy prędkości ok. 45-50 km/h koła skręcone max . słychać takie głośne stukanie . To samo jest jak silnik jest zgaszony , ruszam energicznie kierownicą małymi ruchami dość mocno stuka tak jakby właśnie z przekładni i teraz nie wiem co mam zrobić regeneracja ? Czy jeździć dalej z tym ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś kolumne kierowniczą?Częśc numer dwa za trzysta coś $.

hej

 

Sprawdzałem tylko przeguby na kolumnie lecz nie czułem żadnych stuków , stuki weduług mnie dochodzą z przekładni kierowniczej ... :( . Cześć nr.2 to sam przegub czy on występuje razem z wałkiem ? A jakie objawy były u Ciebie takie jak u mnie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy tulejka występuje jako część zamienna? Ile z tym było roboty?

 

Przekładnie oddałem do regeneracji całkowitej gdzie wymienione zostały tulejki + całe nowe uszczelnienie przekładni . Cena 600 zł i 1,5 roku gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy tulejka występuje jako część zamienna? Ile z tym było roboty?

 

Przekładnie oddałem do regeneracji całkowitej gdzie wymienione zostały tulejki + całe nowe uszczelnienie przekładni . Cena 600 zł i 1,5 roku gwarancji .

 

gdzie tak tanio? z demontażem i montażem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam

 

Problem rozwiązany . Przyczyna stukania - wybita lewa tulejka w przekładni kierowniczej .

 

Pozdrawiam

Czy miałeś wycieki z przekładni, mam ten sam stukot, ale magiel jest suchutki.Ja mam przebieg 130 tys. i troche mnie to dziwi, pojawil się ten stukot nagle i w te mrozy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.