Skocz do zawartości

Zamiana Hamann Bmw 530d na 530d seria


zajob

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie odstawilem Furke do ASO- wymiana oleju, wiazki pod siedzeniem kierowcy i usuniecie pajaczka na tylnej klapie.

Auto odbiore w srode( najprawdopodobniej) wiec potrzebowalem autko zastepcze - dojerzdzam do pracy ok. 80 km w dwie strony.

Dali mi 530d z konca 2006 roku- ok.

wyjazd na autobanke i- :roll: ja gaz a autko "stoi" dopiero od 2100 obr/min zaczelo jechac, ale po chwili przy 4300 obr/min koniec... :oops:

Wiec przystapilem do malego testowania:

Auto w serji wydaje mi sie strasznie ciezkie i spowolniale.

Strasznie pozno sie turbina wlancza i trzeba uwazac, zeby obr. byly powyzej 2000 obr/min. inaczej muli sie.

rocznik prawie taki sam jak moj, wyposazenie duzo skromniejsze, kola i opony takie same i ta z Aso ma duuuzo mniejszy przebieg.

Obydwa w manualu- i co ciekawe myslalem,ze serja ma odciecie przy 4500 obr/min :shock: Nieprawda- kreci do 5000 obr/ min, tyle tylko, ze od 4300- do 5000 tylko obroty ida a auto nie!!!

Tak wiec panowie wniosek krotki wyciagnelem:

Jerzdzac Audi A4 B5 o mocy 147 Ps i przesiadajac sie do auta o prawie podwojnej mocy czulem sie swietnie, ale jak mi nagle zabraklo 50Ps i 100 Nm to poczulem sie strasznie rozczarowany... :oops:

Jak to mowia apetyt rosnie w miare jedzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem, ze sie zamieniles na stale :mrgreen:

 

czip robi swoje....pamietaj ze zawirusowany 530d ma ok 580Nm od biegu jalowego...

530d po wirusie to bardziej 535d....

 

Ta tego by brakowalo :D

Ale tak teraz na zimno mysle, ze jak bym w serji probna jazde robil, to niezdecydowal bym sie na ten silnik tylko na 535d.

Masz racje bo przyjaciel ma 535d i robilismy male testy na Autobance-

Od 0-100 km/h jestem o dlugosc z przodu, od 100-170 km/h rownamy sie, 0d 170-230 km/h on jest juz o jakies 3 dlugosci z przodu,

od 230-250 km/h odchódzi o jakies 50 m , ale od 250 km/h juz go obierzdzam :D ma odciecie :D ha :D ha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.