Skocz do zawartości

jak poprawnie naladowac akumulator


bmw320d

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie-w jaki sposob podladowac akumulator w bmw e61 530d; sa 3 "kontrolki"-(akumulator oryginalny bmw); w zaleznosci od koloru- zolta, zielona, czarna, aku informuje o stanie naladowania; u mnie jest kolor czarny- "wymagane podladowanie";

w jaki sposob naladowac aku, aby nie popsuc auta...?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie tu i wszystko będziesz wiedział http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/15/c/18/d/0/id/51

 

thx.

co do naszych samochodow- aby poprawnie naladowac akumulator:

wg. instrukcji obsługi (odkopalem ja gdzies :mrgreen: )

trzeba go ladowac w samochodzie - nie odlaczac

podlaczyc pod maska do wyjscia "+" oraz do masy.

 

koreczkow do odkrecenia w aku nie widzialem

laduje najnizszym pradem jaki jest dostepny w prostowniku....

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre podejście . Zawsze zasada była taka,że lepiej jest naładować aku. mniejszym prądem a dłużej, niż odwrotnie.A jeśli chodzi o koreczki w aku to one tam są ale się ich nie rusza bo teraz są to aku tzw. bezobsługowe i jak będziesz go ładował małym prądem to nie grozi ci "gotowanie"akumulatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

To jeszcze jedno głupie pytanie:) : a gdzie w E61 jest akumulator bo jakoś tak się wstępnie rozglądałem to nie dopatrzyłem się...

 

No i drugie pytanie to wkońcu odłączać go w razie ładowania czy pod maską podpinać zasilacz do plusa a do masy minusa?

W którym miejscu jest bezpieczna masa na takie podłączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kolega BMW320d wyraznie napisal AKUMULATORA SIE NIE ODLACZA. Otrworz maske i bedziesz mial plus pod plastikowa czerwona oslona i obok minus (masa). Podlaczasz prostownik i ladujesz. A najlepiej bys zrobil jakbys najpierw zanim wsiadziesz do samochodu przeczytal instrukcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

witam Wydaje mi sie ze mam podobny problem z AKU jakis czas temu wywalilo mi blad poduszek i napinaczy. na kompie wykazalo ze mam zbyt niskie napiecie... Blad dalo sie latwo usunac i bylo cacy az do wczoraj...znowu wywalilo blad ...zdajac sobie sprawe ze moze byc to ten sam problem zajzalem pod oslone AKU i co... CZARNA KONTROLKA... aku orginalny 5 wiosenek juz ma... czytajac wszystkie posty w tym temacie stwierdzilem ze moze go jednak podladuje zanim wywale i wloze nowy...

 

Niewiem jednak jak dlugo go ladowac...???

jest to 90ah wiem ze na wolnym ladowaniu i z aku w samochodzie ile w przyblizeniu JAK DLUGO??

 

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Akumulator możesz ładować w aucie. Ważne aby ładować prostownikiem który sam (automatycznie) w miarę jak aku jest ładowany, zmniejsza prąd ładowania.

Dodatkowo diody informują o stanie naładowania.

Jest to bezpieczne, tak ładują w ASO.

Podłączamy do biegunów wyprowadzonych pod maską.

Pozdrawiam.

 

 

Moje E90:

viewtopic.php?f=26&t=134314

Edytowane przez frack

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.