Skocz do zawartości

BMW EXX - dedykowane zasłonki do szyb


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam pytanie:

Co sądzicie o takim rozwiązaniu - mowa o privacy shades/blinds w celu zredukowania ilości światła wpadającego do pojazdu przy okazji chroniąc małych pasażerów przed słońcem. Czy ktoś ma już doświadczenia z takim produktem - możecie się wypowiedzieć lub polecić coś innego ewentualnie ??

 

Poniżej link

 

http://allegro.pl/item1179585775_dedykowane_zaslonki_bmw_e60_wawa.html

 

W UK kosztuje to 144Ł

http://www.gbdriver.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=79_18&products_id=78

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym przyciemnienie szyb folią. Sam tak robiłem w autach którymi jeździłem i jestem zadowolony. Koszt oklejenia wszystkich szyb w aucie (przednie bezbarwną folią antywłamaniową) w Łodzi to ok. 550 zł.

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Jeśli idzie o koszty to są porównywalne chyba wszędzie - mówię o przyciemnianych szybach - jest to 500-600 PLN za komplet w sedanie.

Nie bardzo chcę to robić ponieważ przy ewentualnej odsprzedaży pojazdu(kiedyś w przyszłości) NIE każdy sobie życzy mieć pojazd z takimi szybkami. Dlatego też zastanawiam się nad dedykowanymi zasłonkami tzw privacy shades - które można swobodnie montować i demontować - jeśli komuś pasują lub nie w danym momencie.

Tutaj przykładowe 535d (tyle że Touring)

http://www.nm-motorsport.com/acatalog/BMW-E60-E61-Sun-Blinds.html

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! W końcu jakieś dobre zdjęcia są tego. Też się zastanawiałem nad ich kupnem. Szkoda, że nie mam seryjnych rolet elektrycznych, bo to by było najlepsze.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz choć nie tania i nie wiadomo jak wykonana. Sam jestem na etapie zrobienia czegoś z moimi zbyt jasnymi szybami (mam tylko tylną roletę) - dzwoniłem do serwisu czy jest możliwość dołożenia oryginalnych bocznych roletek i niestety nie.Oklejenie szyb to koszt ~500pln ale tam gdzie pytałem to facio wyciąga wszystkie szyby prócz tylnej i tylną półkę i nie wiem czy mi to poskłada tak jak było. Jak ktoś się zdecyduje na te zasłonki to niech da znać co to warte!hej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adczy - jestem w PL - UK przywołałem ponieważ te zasłonki znalazłem w PL ale widzę że produkcja jest w UK - stąd znalazłem producenta.

Przyciemniać szyb nie chcę bo tak jak jeden kolega wspomniał nie zawsze zmontują tak jak należy, poza tym nie każdy to lubi i nie każdy chce mieć (przy ewentualnej odsprzedaży) mówię to jako o procesie nieodwracalnym. Poza tym już wcześniej miałem doświadczenia z przyciemnianiem szyb (niefabrycznym) i po kilku latach nie wygląda to za estetycznie (nie robiłem tego u domorosłego fachury tylko w profesjonalnym zakładzie). Jak przyciemniać to tylko na etapie zamawiania nowego pojazdu.

 

Jaka jakość jest tych zasłonek to nie wiem ... ale mocno się do nich przymierzam - gdyby ktoś coś znalazł podobnego i alternatywnego niech da znać. Jak będziecie kupować to też wrzućcie info może się zamówi więcej sztuk to przesyłka byłaby jedna z UK.

O opiniach juz ktoś pisał

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super sprawa te zasłonki ja bardzo chętnie kupił bym do swojego na tylną szybę oraz na tylne szyby bagażnika

bo w tylnych drzwiach mam oryginalne roletki więc nie ma sensu dublować. Myślałem już nawet w ASO zamówić

ale cena trochę odstrasza wg. realoem na tylna szybę do kombi 163 $ a na 2 boczne szyby bagażnika 174 $

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NS71&mospid=48809&btnr=51_6006&hg=51&fg=95

więc w złotówkach kosztowało by mnie to pewnie niemal 1000 zł - no może trochę mniej bo ale myślę ze z 800

Niestety zamienniki też do tanich nie należą ale poważnie się zastanawiam nad zakupem.

Szyb oklejać raczej nie chcę - miałem w 2 poprzednich autach wszystkie oprócz przedniej w lekkim stopniu przyciemnione

ma to swoje plusy i minusy i podoba mi się ale w tym aucie już nie chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony żałuję że nie mam fabrycznych rolet w samochodzie (bocznych i tylnej) z drugiej strony się cieszę patrząc na to co się stało z roletą u znajomego w X5 (przy okazji wożenia małego pasażera na tylnym siedzeniu). W każdym razie skończyło sie tym że roleta boczna nie działa a rolę osłony przeciwsłonecznej pełni dzisiaj osłonka na przyssawki :D z bohaterami filmu Cars.

 

A przyciemniać również nie chcę.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyciemniłem w poprzednim samochodzie jak mi się córeczka urodziła i po zmianie na BMW wystarczył tydzień jazdy i tez przyciemniłem, czułem się jak nagi w centrum miasta - dziwne uczucie.

Mam super fachowca ok Warszawy który za e61 wziął 450zł więc chyba nie za dużo, co? :)

A teraz mam spokój ze słońcem i nikt mi do środka nie zagląda.

A nowy (kiedyś) nabywca zawsze sobie może to zdjąć - przecież to tylko folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ktoś z kolegów się zdecydował na ten zestaw?Co spojrzę na te moje jasne szyby to mi się przypomina ten zestaw :wink: - tylko ta cena!.Jeżeli by komuś zależało tylko na tylnej to mogę się z nim podzielić bo tylną mam(pisałem do sprzedawcy ale sprzedaja tylko w kompletach).Jeszcze pytanie do odwiedzajacych nas na forum "wyspiarzy" - czy nie spotkali tego zestawu w kraju jego produkcji po lepszej cenie?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frodo ... też o tym nieustannie myślę ... ale widziałem ostatnio srebrne e60 z ciemnymi szybami wokół (wyglądały na profesjonalnie zrobione) i jakoś do srebrnego to tak dziwnie ... może dlatego że brudnawa była ..... zastanawiam się mocno nad tym i do montażu tylko latem widze to dla dzieciaka :) bo szyb nie przyciemnię na cały rok bo przy moim kolorze nie wygląda to najlepiej. Tak mi się wydaje.

 

Moi wyspiarze sprawdzili mi ceny - są niemal identyczne w końcowym rozrachunku - teoretycznie tańsze ale trzeba to i tak do Polski wysłać no i kurs funciocha. W pewnym momencie robi się cenowo takie samo. Jedyne wyjście sensowne jakie widzę, które może obniżyć cenę to zakupy hurtowe (czyli zebranie zamówień na forum i zakup większej ilości) wtedy powinniśmy uzyskać discount ;)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy.

 

Mam w aucie oryginalne rolety, ale cos mi w nich nie gra jeśli chodzi o wygląd.

 

Postanowiłem więc postawić na folie Armorlite Chrome, o tyle ciekawą że nie jest czarna, ciemo fioletowa lecz bardzo bardzo mocno brązowa , wg mnie nie wygląda to źle , a auto jest jasne. Folia ma naprawdę niespotykany odcień i co najważniejsze jest wyjątkowo jasno patrząc od środka na zewnątrz.

Folie oczywiście zawsze można zerwać bez śladów.

 

poniżej foto poglądowe

http://vipstyle.com.pl/galeria/BMW/images/06.jpg

http://vipstyle.com.pl/galeria/BMW/images/15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie!! :cool2: :cool2: - i te felgi! Czy prawdą jest że oklejając szyby folią (nie wiem czy chodzi o wszystkie czy o przód) to w razie czegoś mogą być problemy z ubezpieczycielem?

 

Przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności

Przedniej nie można przyciemniać, można przeźroczystą antywłamaniową lub z jakimś filtrem przykleić

Ewentualnie pasek na górze

 

Złamanie tych przepisów to zawsze jakiś argument dla ubezpieczyciela

Auto nie powinno być dopuszczone do ruchu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel to jedna kwestia (w razie W czepiają się wszystkiego) a druga sprawa to kontrola policji na drodze... i w chwili obecnej nie wyłgasz się że poprzedni właściciel okleił. Jeśli zastosujesz folię zgodną z normami i homologacją/legalizacją to będą one zdecydowanie jaśniejsze (70 procent musisz mieć i to jest minimum). Fabrycznie przyciemnione szyby są lekko przydymione.Dlatego BMW proponuje "roletki" .

Poza tym folia. jak dla mnie odpada ... wystarczy że cokolwiek wpadnie między szybę a w uszczelkę i szyba/folia jest moment zmasakrowana.

 

Ja to potrzebuje tylko z jednego względu :) chcę żeby juniorowi nie ładowało po oczach w słoneczne wiosenno-letnie dni.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dzięki za linka.

Tak-okna sie otwierają-mocowania są przyklejane tą tasiemką dwustronną (tak wygląda w instrukcji)-okno można otwierać osłonka zostaje ofkors:).

Jutro zamówię-musze do nich kolnąć jak, bo na alledrogo wyskakuje tylko do 3-ki a poniżej są same linki z instrukcjami montażu do poszczególnych wersji i oczywiście inne ceny. Jednak za 6 stówek, to odżałuję, bo to jednak fajnie osłania oczy maluchowi z tyłu przed słońcem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.