Skocz do zawartości

problem z poziomowaniem ksenenów


czarnya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z poziomowaniem reflektorów ksenonowym w E61 rocznik 2005. W trakcie postoju światła świecą normalnie (poziom świateł sprawdzony na stacji diagnostycznej – wszystko ok.) po ruszeniu z miejsca światła świecą bardzo nisko, jakby poziomowanie reflektorów opadało na sam dół, po zatrzymaniu poziom świateł wraca do normy. Może ktoś miał taki przypadek i coś wie na ten temat

PS: po podłączeniu komputera moduł świateł nie ma żadnego błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu są dwa czujniki poziomu, jeden – lewy od poziomu zawieszenia( tylne zawieszenie pneumatyczne tzw. Nivo ) drugi z prawej strony wspólny od zawieszenia i od poziomu świateł. Ten drugi, czyli wspólny od świateł i zawieszenia, został wymieniony dwa tygodnie temu na nowy i na 100 % jest sprawny. Jest jeszcze trzeci czujnik poziomu przy prawym przednim kole odpowiadający za poziomowanie świateł, ale wszystkie te czujniki - również przedni, wedle wskazań komputera, pracują normalnie i nie wykazują żadnych anomalii.

No i dalej jest zagadka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywy wahacz :shock: - nic mi nie wiadomo na ten temat, ale trzeba się przyjrzeć – dzięki, no i ten przedni czujnik dokładnie sprawdzić. Może uda podłączyć się komputer i sprawdzić odczyty czujnika w trakcie jazdy, – ale to dopiero w poniedziałek – zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wjedz na podnośnik lub na kanał, wypnij przedni czujnik z mocowania do wahacza, ale nie z kostki elektrycznej i poruszaj nim delikatnie w górę (dzwigienką), w dół... i zobacz czy światła się ruszają. U mnie w E46 co roku co ok 80tyś km pada przedni (prawy) regulator poziomu! Więc u ciebie może być to samo. Objaw jest taki że zwyczajnie nie reguluje, swiatła są w jednej pozycji. Jak dodaje gazu, przód auta idzie do góry, światła oślepiają, jak hamuję świecą nisko... Przy naciskaniu na wzmocnienie czołowe po otwarciu maski, a nawet siadanie na przodzie auta nie powoduje podnoszenia się świateł. I co istotne, podłączenie kompa nie wywala żadnych błędów! Wymiana na drugi (używany najczęściej) usuwa problem. Więc polecam ci wymianę, ale wcześniej odłącz je i poruszaj jak pisałem ci wyżej. U mnie zacina się w jednej pozycji i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, mam taki sam problem w sedanie swiatła opadaja xenono skrętny (elektryk z rumi stwiedzil ze to czujnik regulacji przedni)

wymieniłem na nowy czujnik regulacji xenonu ale swiatla mimo to sie nie podniosly jednak jeszcze nie bylem po wymianie na komputerze czy moze po wykasowaniu bledow sie podniosą ?

 

czy moze swiatla sa w jakims trybie awaryjnym i musze najpierw skasowac bledy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.