Skocz do zawartości

Czy to normalne spalanie e60 530D?


schering

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem od miesiaca e60 530D 218km 2004 automat

 

Auto po miescie pali przy ''muskaniu gazu''(doslownie naprawde spokojna jazda) 13 litrow ropy. Czy to jest normalne spalanie jak na ten model? Jezdzac juz zupelnie na emeryta moze bym zszedl na 12.7.

 

Czy ktos ma jakis pomysl na to czy tak musi byc czy cos powininem sprawdzic w tym aucie?

 

Dodam tylko że:

-przy kupnie wymienilem olej silnikowy i filtry.

-podpialem pod komputer wyrzucilo blad sondy lambda.(blad skasowany ale nie wiem czy znow nie wyskoczyl po zrobieniu ok.1000km) - check engine nie palil sie

-mam wyciete klapki kolektora ssacego

- bycmoze mam pektniety kolektor wydechowy bo czasem czuje jakby spaliny z nawiewu, a wyczytalem ze to byla wada fabryczna w tych modelach wiec chyba tak jest

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

13l po miescie przy takiej jezdzie jak mówisz to raczej dużo.. :? w moim 530d 218km tylko w manualu w miescie przy ostrej jezdzie 11l to max...

 

kolektor wydechowy napewno nie ma na to wpływu..

ssący wydaje mi się że raczej też nie :?

 

a jak z kopceniem??

 

może wtryski sie powoli kończą.. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakie to miasto, jaka jazda? Mi We Wrocławiu pali 10l, korki oczywiście są, ale nie stoje co chwile. Liczone oczywiście z dystrybutora. Może byc np przepływomierz nie do konca sprawny, trzeb zrobic diagnostyke z komputerem w czasie jazdy, ktoś kto ma pojecie o takim aucie, a nie laik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robie sobie jaj, faktycznie musi tak palic bo czy komputer czy normalna wskazowka pokazuje jak szybko ucieka mi ropa.

 

...nie sprawdzalem w ten sposob 100km i znow do dystrybutora ale zobacze.

 

...co do korkow to nie ma jakichs ciezkich(Bialystok).

 

...co do dymienia nie ma takowego dymienia, nawet mozna powiedziec ze koncowki tlumika sa praktycznie suche..prawie nie ma nalotu.(sprawdzalem podczas jazdy i na postoju nie widac niz z tylu)

 

...jesli chodzi o wtryski to przypuszczalnie mozna by bylo to sprawdzic??? moze to jest przyczyna tego, biore juz wszystko pod uwage bo nie widze jakichs typowych oznak zeby auto dawalo znac w o tym spalaniu w jakis sposob.

 

jesli macie jeszcze jakis pomysl to chetnie wyslucham

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem 2x w życiu Białystok i to nie jest jakaś specjalna metropolia więc spalanie na tym poziomie to dziwna sprawa.

Jest jeszcze opcja związana ze stylem poruszania się: np zimny silnik przejazd 2km stopka... znowu zimny silnik przelotka kolejne 4km i wyłączamy auto. Wtedy może zżerać - przy takiej jeździe CDI żony spala w przedziale 7,5-8/100km przy niższych temperaturach.

Z mniej prawdopodobnych przyczyn - rozszczelnienie układu paliwowego i wyciek ON poza pojazd ? Znajomy tak miał - "coś" pękło na połączeniu rurek i przy jeździe paliwo uciekało (ciśnienie) na postoju ani kropli - samochód VOLVO XC90. Pamiętam że śmialiśmy się że zrzuca mu paliwo jak samolot do awaryjnego lądowania :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

sprawdz sonde lambda ponownie, sprawdz swiece, bo to ze ich nie pokazuje do wymiany to nie zanczy, ze byly wymienione, moze ktos sobie seriws wykasowal i z banki.

JDM FORGED EVIL 446KM @ FLYWHEEL

http://imageshack.us/g/1/9961312/

JDM EVO 6 TME

http://imageshack.us/g/1/9933589/

JDM V3-LIMITED TYPE R FORGED 2.2860cc STROKER

http://imageshack.us/g/1/9861689/

E63 630i

http://imageshack.us/g/1/10087309/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 530 xd jak narazie 16 litrów pokazuje po miescie ale to dlatego ze co chwile swiatła i skrzyzowania małe miasto i niewielkie dystanse pokonuje. a co do porównania manual i automat to w ksiazce serw. jest napisane ze automat pali o 1,6l wiecej od manuala wiec realnie bedzie wiecej ok 2-2,5 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie moje auto pali następująco:

miasto: 10-12 l ( przy bardzo dynamicznej jezdzie do 15 l )

trasa :7-8-9 ( moge zejsc do 6 l ale to nie jazda tylko toczenie sie )

 

dlatego nie wierze w miejsze wielkosci spalania !! jak koledzy wypisują

silnik 6 cylindrowy musi swoje pobrac na cylindy

dodalem ze autem zrobiłem 40 tys km wiec mam wyczuty silnik

 

pozdr Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie moje auto pali następująco:

miasto: 10-12 l ( przy bardzo dynamicznej jezdzie do 15 l )

trasa :7-8-9 ( moge zejsc do 6 l ale to nie jazda tylko toczenie sie )

 

dlatego nie wierze w miejsze wielkosci spalania !! jak koledzy wypisują

silnik 6 cylindrowy musi swoje pobrac na cylindy

dodalem ze autem zrobiłem 40 tys km wiec mam wyczuty silnik

 

pozdr Paweł

.....i to jest chyba najwiarygodniejsze(czyt:normalne)spalanie :)

(*pozdrawiam*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bankowo u mnie jest cos nie tak, przy takiej spokojnej jezdzie mam spalanie na poziomie powyzej 13 litrow(13,5 litra)

 

dzis jade na komputer sprawdzic co z ta sonda lambda

 

jesli moglbys wytlumaczyc co swiece maja do wiekszego spalania? bycmoze faktycznie nie byly wymieniane, ale jaki ma na to wplyw?

 

nasunal mi sie jeszcze pomysl, moze filtr DPF jest zepsuty?? i przez to tyle pali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530 xd 100% miasto, krotkie odcinki, poranne korki, spalania 12,5-15 w zaleznosci od temperementu, trasa (120-160 km/h) ca 8,5. mysle mimo wszystko ze Twoj egzemplarz pali tyle ile musi, sprawdz ewentualnie termostaty poprzez wejscie w ukryte menu i sprawdzenie czy osiaga temp 90-92 st C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od sposobu jazdy, BMW ma wskaźnik chwilowego zużycia paliwa, jeśli chcesz spalać mniej patrz na wskaźnik.

Pojęcie spalanie w mieście jest bardzo umowne, bardziej adekwatne jest spalanie w trasie przy określonej średniej prędkości.

Ponadto w ciągu miesiąca raczej nie poznałeś dobrze samochodu, a jeżeli nie miałeś doświadczeń z automatem, to jeszcze jeden powód do większego spalania.

13 litrów to nie jest dramat, ale stan techniczny zawsze warto sprawdzić.

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moja jest z 2007 r. Mam spalanie 13/14 l. miasto (Poznań) też przy muskaniu pedału gazu. Do niedawna jeździłem e39 też z 3l. dieselem tyle, że tamten był manual. Wówczas różnica w spalaniu była kolosalna, bo w mieście miałem 8l/100 km. Z tego też powodu jestem trochę rozczarowany. Myślałem, że będzie więcej przez autamat, ale nie przypuszczałem, że aż tyle więcej. Z drugiej strony niektórzy tu wypisują ok. 10 l. miasto. Ciekaw jestem kiedy kasowali komputer spalania, a może rzeczywiście coś nie tak jest z naszymi autami. Po zakupie byłem na serwisie i robiłem szczegółowe badanie auta łącznie z ciśnieniami wtrysków, turbo, etc. i wszystko wyszło książkowo.
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżym userem 530d w automacie i mi pali w mieście (w warunkach ok. -1stopnia C) ok. 11l przy normalnej,dynamicznej jeździe bez szaleństw. Dodam że wcześniej nie miałem styczności z automatem. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale wiem że jest coś takiego jak "reset skrzyni" w celu nauczenia jej naszego stylu jazdy. W tym celu kluczyk w pozycji 2(lampki się palą, zgaszony silnik) i 30sekund gaz w podłogę.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem E39 530d w automacie, auto z mniej ekonomicznym silnikiem, z dużo mniej nowoczesną skrzynią biegów, niewiele lżejsze od E60 i też w ciasnej Łodzi, gdzie skrzyżowania są co chwilę, nie przekraczało mi spalanie 11-12 litrów na 100 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 231 konna wersje i napisze naprawde szczeze ze palila mi bardzo malo w porownaniu do Twojej....w miescie nigdy nie odnotowalem powyzej dziesieciu litrow a na trasie poprostu super - od 6.8 do 10 litrow w zaleznosci od stylu jazdy :)

 

Zaznaczam ze to byl manual.

 

Jesli by miala tyle moja palic to napewno bym poszed w kierunku benzynki bo to porownywalne spalanie .....

BMW 535d Msport 2008r, jak nowka :) .... juz moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się spalanie na tym poziomie to ja otrzymuję przy swoim 530iA z przedpotopowym silnikiem M54B30 ... więc nie widzę tutaj większych oszczędności przy jeździe dieslem....

W ogóle mnie zastanawia to spalanie waszych diesli na tak dużym poziomie ....

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.