Skocz do zawartości

E60 po przekręceniu kluczyka nic sie nie dzieje


roksa666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z autkim e60 530 d 2005r przed liftem czyli nie na startbutton . Auto otwiera i zamyka normalnie ale czasami po przekreceniu kluczyka nic sie nie dzieje nie zapalają sie lampki, nie kręci ale kierownica odblokowuje, poza tym zadnej reakcji , kilka razy przekrecam zamykam i otwieram i w koncu jest ok, czasami przez miesiąc na przykład wszystko jest ok, a czasami zaraz po zgaszeniu chce odpalic ponownie i całkowite echo wszystkie połączenia na kablach sprawdzone aku 100% . czy ktos ma pomysł co moze byc aha i ze dwa razy jak nie chciała zatrybic to pokzała sie kontrolka przekreslony kluczyk na blacie ale za chwile zgasl i dalej echo. Proszę o podpowiedz szukałem na necie w innych forach nic na ten temat nie ma.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż drugi kluczyk, może immobilizer siada w tym którego używasz

 

 

Jeśli nie kręci to raczej nie imo. Przy imo by kręcił, ale nie zapalił. Może coś ze stacyjką, ewentualnie może jak w niektórych modelach audi stacyjka jest połączona z kostką elektryczną która jest wymienna i w niej coś nie łączy :roll: , ale to tylko domysły. Proponuje sprawdzić stacyjkę :cool2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przekreślony kluczyk to "Key remote not in ignition", też mi się pojawił taki komunikat podczas jazdy, diagnoza pokazywała bład EWS (nie wiem dokładnie co, wiem że to sterownik) pytałem o cenę i wychodziło coś 300E z wymianą więc czekałem aż padnie :) podczas tego zamieniłem na drugi kluczyk i mi pomogło, pojeździłem 2 tygodnie na drugim kluczyku, poźniej wróciłem do starego i problemu do dzisiaj nie ma. Na INPIE wyczyściłem tylko błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z autkim e60 530 d 2005r przed liftem czyli nie na startbutton . Auto otwiera i zamyka normalnie ale czasami po przekreceniu kluczyka nic sie nie dzieje nie zapalają sie lampki, nie kręci ale kierownica odblokowuje, poza tym zadnej reakcji , kilka razy przekrecam zamykam i otwieram i w koncu jest ok, czasami przez miesiąc na przykład wszystko jest ok, a czasami zaraz po zgaszeniu chce odpalic ponownie i całkowite echo wszystkie połączenia na kablach sprawdzone aku 100% . czy ktos ma pomysł co moze byc aha i ze dwa razy jak nie chciała zatrybic to pokzała sie kontrolka przekreslony kluczyk na blacie ale za chwile zgasl i dalej echo. Proszę o podpowiedz szukałem na necie w innych forach nic na ten temat nie ma.pozdro

 

 

nie wiem jak to jest w e60.w e46mialem podobny problem i do wymiany byla jakas plastikowa "kostka" w stacyjce. kosz 4 lata temu ;) ok 170zl +wymiana

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z autkim e60 530 d 2005r przed liftem czyli nie na startbutton . Auto otwiera i zamyka normalnie ale czasami po przekreceniu kluczyka nic sie nie dzieje nie zapalają sie lampki, nie kręci ale kierownica odblokowuje, poza tym zadnej reakcji , kilka razy przekrecam zamykam i otwieram i w koncu jest ok, czasami przez miesiąc na przykład wszystko jest ok, a czasami zaraz po zgaszeniu chce odpalic ponownie i całkowite echo wszystkie połączenia na kablach sprawdzone aku 100% . czy ktos ma pomysł co moze byc aha i ze dwa razy jak nie chciała zatrybic to pokzała sie kontrolka przekreslony kluczyk na blacie ale za chwile zgasl i dalej echo. Proszę o podpowiedz szukałem na necie w innych forach nic na ten temat nie ma.pozdro

 

 

nie wiem jak to jest w e60.w e46mialem podobny problem i do wymiany byla jakas plastikowa "kostka" w stacyjce. kosz 4 lata temu ;) ok 170zl +wymiana

Włóż drugi kluczyk, może immobilizer siada w tym którego używasz

 

 

Jeśli nie kręci to raczej nie imo. Przy imo by kręcił, ale nie zapalił. Może coś ze stacyjką, ewentualnie może jak w niektórych modelach audi stacyjka jest połączona z kostką elektryczną która jest wymienna i w niej coś nie łączy :roll: , ale to tylko domysły. Proponuje sprawdzić stacyjkę :cool2: .

Potwierdzam tez to wymienialem w poprzednim aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi sprawdze ta stacyjke zobaczymy co bedzie nie mam niestty drugiego kluczyka bo zona zgubiła. Takze prubuje dalej jakby komus cos jeszcze przyszlo na mysl to podrzuccie jakis pomysl, jak sprawdze stacyjke to napisze czy wszystko działa ok, dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje kotleta


Podobnie jak w temacie, e61 2004r. Jakiś czas temu na wyswietlaczu pojawił mi się komunikat z przekreślonym kluczykiem - remote key not in ignition z informacja by nie gasić auta. Oczywiście zgasiłem ale odpalił.

Wczoraj cały dzień jeździłem autem, zaparkowałem, wróciłem do auta, otworzyłem z pilota, kluczyk do stacyjki... przekrecam ... i... cisza, nic na wyswietlaczu w pozycji 1 i 2 się nie pojawia. Światła działają, pilot działa ale brak reakcji na kluczyk w stacyjce. Po kilku próbach załapał ale pojawił się wcześniej wspomniany błąd. Wciągnąłem kluczyk, kolejna próba i cisza.


Poszedłem do domu po drugi kluczyk w którym padnięta jest bateria i pilot nie działa ale auto odpaliło. Cały dzień jednym kluczykiem otwierałem drugim odpalałem auto.


Gdzie szukać problemu?? Jakieś pomysły ??


Kluczyk to ten „diament” bez start/stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam ! Mam ten sam problem co kolega . Posiadam dwa kluczyki ale w jednym z nich przestał działać pilot więc wymieniłem baterie lecz nadal nie działa ale samochód odpala. Wzięłem drugi i pilot zadziałał lecz po włożeniu do stacyjki nic się nie dzieje ( nic się nie świeci). Teraz przestał działać pilot w drugim i muszę otwierać ręcznie ale po otwarciu drzwi załącza się alarm i muszę szybko włożyć klucz do stacyjki żeby przestał wyć. Czy ktoś może mi pomóc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na początek wyjmij bezpiecznik z alarmu to z wyciem będziesz mieć spokój :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najczęstszym powodem jest walniety diversity lub wiązką.


Drugim kluczykiem kiedyś odpalales samochód?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.