Skocz do zawartości

Kilka pytan dopieszczajacych moje BMW


SpeedStyle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie po raz pierwszy na forum. :D

 

Mam od jakiegos miesiaca moje BMW e60 z 2003 roku. Dostrzeglem ostatnio w nim kilka usterek. Mam pare pytan dopieszczajacych moje BMW, mianowicie:

1. Nie dzialaja mi ledy w lampach z przodu. Co moze byc tego przyczyna?

2. Gdy wlaczam swiatla na pozycje Auto to czy maja swiecic caly czas, czy cos jest popsute? Jesli tak to co jest uszkodzone?

3. Nie mam Parktronic'a w aucie. Ile moze kosztowac w serwisie montaz tego systemu?

4. Nie mam nawigacji, ani telewizji... Moge w serwisie te rzeczy wgrac do "komputera"? Jesli tak to ile to kosztuje?

 

Prosze o szybkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Spalone diody... Widziałem gdzieś ostatnio na ebayu do kupienia, tylko nie jestem pewien czy one nie są zaklejone i nie idzie się do nich dostać...

2. W Auto to włączasz czujnik zmierzchu (poczytaj w instrukcji)światła mijania zapalają się np. w nocy, po wjeździe w tunelu lub kiedy pada deszcz czy śnieg. Lub jeśli masz system skandynawski to światła w każdej pozycji poza pozycją 0 zapalają się same po przekręceniu stacyjki i gaszą po zgaszeniu auta(ja mam coś takiego u siebie), z tą różnicą że w pozycji Auto działa doświetlanie zakrętów.

3. Zadzwoń do ASO czy coś takiego robią, bo rozumiem że mają to być oryginały, z informacją dźwiękową i na ekranie(nie wiem czy np. nie beda chcieli też zderzaków zmieniać)... Jeśli tylko dźwiękowe to można na allegro znaleźć jakieś uniwersalne ale to chyba wiocha...

4.Telewizja i navi to nie takie hop siup że sobie wgrasz kolego. Potrzebujesz modułu navigacji z radiem i osobnym napędem dvd, wiązek anteny, wyświetlacza i nowego idrive'a, i jeśli ma być TV to tak samo wiązka plus moduł i wszystko trzeba jeszcze zaprogramować. Sama navi to ok. 4tyś z programowaniem robi to niewiele osób w PL + 300zł taka maskownica na panelu centralnym(tam gdzie teraz masz schowek). Co do TV to sam moduł kosztuje ok 1000zł plus instalacja, programowanie, pewnie ze 2k trzeba dać.

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprowadzilem samochod z Niemiec to moge miec wlasnie ten system skandywawski?

Wg. mnie jeśli pochodzi z niemiec to nie musi tego mieć, bo tam nie ma obowiązku jazdy z włączonymi światłami, dlatego w funkcji AUTO będą one gasły i zapalały zależnie od sytuacji (u mnie świecą cały czas).Ale to pewnie da się przeprogramować aby po uruchomieniu stacyjki zapalały się światła mijania, może poprzedni właściciel sobie zażyczył. Zrób szybki test jeśli po zgaszeniu zapłonu światła gasną(pozycyjne się nie świecą) i po otwarciu drzwi nie rozlega się żaden dźwięk i na monitorze nie pojawia się żaden komunikat to masz skandynawskie.

 

 

dzwonilem do serwisu. Tam mi powiedzieli, ze trzeba w komputerze pokopac i operacja kosztuje 500 zl :shock:, wiec pytam was, czy moze to byc co innego, a nie tylko komputer...

Odnośnie czego piszesz ? Tych diod ? Być może, ale bardziej stawiałbym na przepalenie jednak, tak jak kolega wyżej pisał nie jesteś pierwszą osobą której się to dzieje.

Edytowane przez marv
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje jeszcze zajrzec do wiazki przy lampach, sprawdzic te wezsze wtyczki i same przewody - czy nie sa nigdzie poprzecierane.

nawigacji i tv sie nie dogrywa, to nie pegasus. co trzeba wmienic napisal kolega wyzej, co do kosztow - zalezy jak i gdzie sie kupuje, mi sie udalo spoooro taniej.

czujniki parkowania za 65zl z allegro to nie wiocha, tylko raczej rozsadek, porownujac cene OEM'owych o samym doposazeniu w ASO juz nawet nie wspomne...

 

PS. sam mam taki zestaw czujnikow z allegro i jestem z nich w pelni zadowolony, z zewnatrz ciezko sie zorientowac, ze nie sa oryginalne.

jedyny obciachowy element to centralka z diodami i lcd ktore pokazuje odleglosc do przeszkody, jestem zwolennikiem patrzenia w lusterka a nie odserwowania jakiegos badziewia,

wiec 'gustowna' centralke zaintalowalem w bagazniku i jedyne co sygnalizuje obecnosc przeszkody i jej odleglosc to czestotliwosc piszczenia buzzera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*brtl* jasne, że patrzenie w lusterka to podstawa i żaden system nie jest perfekcyjny, był na forum ostatnio post białego e60 z dziurą w zderzaku, bo czujniki przymarzły, no cóż shit happens... Ale gdybyś miał jednak rozkład na wyświetlaczu to założę się ze niejednokrotnie byś na nim polegał... Mówię z autopsji, bo też nie wierzyłem w jego "magię" ale jest na prawdę wygodny, szczególnie w takim e60 w którym tylna szyba jest dość niewielka, a zagłówki komfortowych foteli sporo zasłaniają... Są sytuacje w których patrzenie w lusterko doprowadzi Cię do rysy na zderzaku, sam ostatnio tak straciłbym zderzak, jednak gdy zaczęło pikać momentalnie moje oczy przeniosły się na ekran a nie na lusterko bo w lusterku nie widziałem, że była przeszkoda a na ekranie ładnie było to "rozrysowane"... Jakbyś miał to byś korzystał uwierz ;)... Ja jestem zwolennikiem ori rzeczy, mogłem przeboleć brak Navi w aucie jak je kupowałem (cóż domontuje potem), tempomat też da radę, szczególnie że tym autem nie da się długo za kimś jechać... Ale PDC i rozszerzona klima to mus! Jestem zwolennikiem ori kompontentów w aucie, dlatego nazwałem to wiochą, wiercenie w zderzakach takie to wszystko hmm słabe jak dla mnie..Wiadomo że są gusta i gusteczka, nie neguję Twojego wyboru, rozumiem że kierowałeś się ekonomią i zdrowym rozsądkiem... Jednak nie nazwałbym tej funkcji badziewiem ;)

 

Co do TV i Navi to faktycznie, można kupić taniej. Tylko pozostaje zaprogramowanie wszystkiego i to jest chyba najwiekszą kiszka, gdybym wiedział jak to zrobić sam bym sobie to zamontował bo koszt samej navi to ok. 1200zł, ale bez kabli anteny, programowania itd... Z drugiej strony wolę zapłacić te 4k i nie bluzgać kilka dni że tego nie mogę odkręcić a tamto nie działa... Wolę pozostawić to komuś kto już nie jedno e60 rozkręcał i zrobi mi to tak że nie będzie śladu do tego dostanę gwarancję na usługę. W takich przypadkach nie chcę być bohaterem swojego garażu, bo jak coś spartolę to okaże się że będę musiał zapłacić 2x więcej niż te 4k. W takich sytuacjach lepiej zdać się na fachowców...;)

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziur nie wiercilem poniewaz 'doposazylem' sie w m-pakiet na allegro - czyli zderzaczki z dziurkami na PDC :)

co to wizualizacji przeszkod na lcd - fakt - nie mam doswiadczenia, w poprzednim aucie (focus) mialem fabryczne czujniki parkowania z samym buzzerem.

 

po kilku latach uzytkowania, tak przywyklem do samego buzzera, ze wrecz nie wyobrazam sobie parkowania bez odrywania wzroku od lusterek

(a praktycznie zawsze parkuje na wsteczym, do przodu jakos mi nie idzie :) mozliwe ze zmienil bym zdanie jak bym mial ori PDC :idea:

pod zwgledem ekonomicznym jednak wciaz nie czuje sie przekonany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po raz pierwszy na forum. :D

 

Mam od jakiegos miesiaca moje BMW e60 z 2003 roku. Dostrzeglem ostatnio w nim kilka usterek. Mam pare pytan dopieszczajacych moje BMW, mianowicie:

1. Nie dzialaja mi ledy w lampach z przodu. Co moze byc tego przyczyna?

2. Gdy wlaczam swiatla na pozycje Auto to czy maja swiecic caly czas, czy cos jest popsute? Jesli tak to co jest uszkodzone?

3. Nie mam Parktronic'a w aucie. Ile moze kosztowac w serwisie montaz tego systemu?

4. Nie mam nawigacji, ani telewizji... Moge w serwisie te rzeczy wgrac do "komputera"? Jesli tak to ile to kosztuje?

 

Prosze o szybkie odpowiedzi :)

 

Ad. 1.

Mnie też nie działają - zasadniczo jest to podyktowane tym że diody się przepaliły - często powodem takiego stanu rzeczy jest rozszczelnienie się reflektora i wilgoć w środku - patrząc na Niemcy i brak obowiązku jazdy na światłach obstawiam tą wersję a nie przepalenie. Sprawdź też kable. Co do informacji z ASO - ja byłem w dwóch (Sikora & Misiak) i żaden z nich nie potrafił wymienić diód poza propozycją wymiany lamp ;)

Więc najprawdopodobniej chcą cię ściągnąć żeby skasować za wjazd zrobić test na kompie i powiedzieć że się nie da :)

Na jednym z forum jest instrukcja jak rozciąć lampę i jakie LED'y kupić - tyle że dostępne są one raczej w USA gdyż w PL nie ma o takim kącie świecenia jakie są zamontowane w BMW. Sam się do tego przymierzam.

Ad.2

Spróbuj jeszcze w ustawieniach i-Drive - zakładka oświetlenie.

Ad.3

Pytałem w ASO Sikora i koszt PDC (przód tył) to wydatek rzędu 2000PLN - stwierdziłem że nie warto. Jak się obawiasz o tyłek samochodu to jedź to marketu weź kilka kartonów a następnie udaj się na pusty parking by poćwiczyć cofanie i wyczuć odległości w aucie.

Ad. 4

Koszt około 4000PLN - też uważam tą inwestycję za zbędną (podobnie jak PDC) - mam navi mobilne z dopasowaną długością kabla i nic mi się nie wala po kokpicie. A TV to oglądam na sofie :) Wolę kupić sobie ciekawy komplet felg + opony. Albo pojechać gdzieś na narty do Austrii ...

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2tyś za PDC ? Chyba trochę taniej niż gdybyś kupował jako opcja w salonie ;P Ja chyba bym zapłacił te 2tyś... Nie mam takiego doświadczenia z większymi samochodami bo jeździłem kompaktami do tej pory, i to pdc to fajna sprawa ;). Też nie spotkałem się z ORI PDC bez wyświetlania. Z doświadczenia wiem, że zwykle piszą to handlarze, którzy chcą zachwalić auto. Pierwszy właściciel wie o tym że jak płacił za opcję PDC to nie dopłacał za wyświetlanie na ekranie więc często tego nie pisze.

 

Prezioso dziwne to Twoje e60, masz komfortowe fotele w fajniejszej skórze niż u mnie do tego wentylowane. A nie masz ani PDC, ani Tempomatu(ja też nie), ani navi (tego też nie mam, ale jednak chcę dołożyć tylko muszą śniegi stopnieć abym zdecydował się na podróż do Wrocka)... To chyba dlatego, że w Polsce każda opcja kosztowała fortunę.... Mam przed oczami fakturę zakupu mojego egzemplarza i...

 

PDC - 4078.00 zł

Komfortowe fotele - 10 604,00zł

Ogrzewanie foteli przednich - 1958zł

Ogrzewanie tylne siedzenia - 1958zł

Tapicerka ze skóry(i to tylko dakota) - 10 060,00zł

 

Łączna cena zakupu 305 427,00zł

 

Tak więc pewnie dlatego polskie wersje nie mają tego i owego ;)

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kosztowała nieco mniej bo tylko 298.000PLN :) czyli progu z trójka nie przekroczyła

A faktycznie:

- PDC Brak - "od tego mam oczy i lusterka i proszę mnie nie mieć za antypostępowego" tu cytat właściciela

- NAVI - brak (właściciel tłumaczył że jeździ tylko po mieście)

- Tempomat- brak bo po co na miasto :)

- fotele - tutaj mała poprawka - standardowe w skórze Nasca - za to wentylowane i podgrzewane co jest mega jak dla mnie. Były kierownik mojej E60 stwierdził że woli dopłacić za " delikatną jak jedwab skórkę" aniżeli "komforty w dakocie". Każdy ma swoje kółko zainteresowań.

Ja chyba nie do końca podzielam jego zdanie - ale jeszcze nie zmęczyła mnie podróż na standardach. Jedynie co to nie mogę dopasować sobie zagłówka i brakuje podparcia łamanego u góry(jak w komforcie)

 

PDC pytałem w ASO i taką cenę krzyknęli - i to w dwóch gdyż u Misiaka powiedzieli mi około 1900PLN (po rabacie). Ciasno wchodzę na różnych parkingach ale akurat ja mam doświadczenie z dużymi pojazdami :D a nawet mega dużymi więc nie mam stresu ... zresztą doskonalenie technik jazdy nabywałem przez pierwsze 5 lat (od prawka) na MB W124 - bez jakichkolwiek systemów wspomagających - totalny golas......- później kilka miesięcy S-klasse (z tym że za Oceanem).

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/czujniki-parkowania-wyswietlacz-prezent-warszawa-i1359931613.html

 

ja swoje kupowalem tutaj - do odbioru w warszawie, z gwarancja za 65zl :lol:

czujniki idealnie pasuja w otwory po oryginalnym PDC, lakieruje sie je pod kolor auta i na prawde nie ma czego sie czego wstydzic...

 

tak wiec ASO kasuje 40x tyle za identyczna funkcjonalnosc + opcja wizualizacji przeszkod na i-Drive - dla mnie to nie warte swojej ceny.

PS. jak dla kogos zestaw za 65zeta jest za tani to mozna kupic jeszcze valeo za ok 250zl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - moja druga połowa pracowała przez 3 lata w firmie handlującej alarmami i zabezpieczeniami. Oczywiście 90% towaru ściągane z Chin. Niektóre modele były dość znośne, niektóre straszny szyt. Od nich brało to kilka serwisów (akurat BMW chyba nie). Oczywiście zamawiali u nich razem z konkretnymi znaczkami na pilotach - VW, Peugeot, etc. Kupowali to np za 60-80pln zestaw na tył/przód, u siebie przepakowywali to w białe pudełeczka żeby nie było żadnych nadruków prawdziwego pochodzenia i sprzedawali to z narzutem 300-400% w ASO. Oczywiście czujniki te były w pełni kompatybilne rozmiarami z danymi modelami samochodów bo nawet takie parametry można było u Chinoli zamówić (u nich "Nasz klient nasz Pannnnnnnn"), czujniki te - wybrane modele - nadawały się do polakierowania.

Nieświadomi ludzie bulili za to jak za zboże w ASO a wystarczyło podjechać do takiej firmy, kupić za śmieszne pieniądze i co najwyżej zapłacić za montaż.

Jak u siebie montowałem dodatkowy alarm w swojej BMW (sterowany z fabrycznego kluczyka bo nie lubię jakichś dodatkowych pilotów majtających się przy kluczyku) to zapytałem Pana co to za alarm udając laika (ciekaw byłem czy Pan chce mi zaoferować coś rzeczywiście dobrego czy jakiś szajs) - pokazał mi jakieś dane a wśród nich był symbol, który pozwolił mi na zamówienie tego konkretnego alarmu u mojej dziewczyny w firmie - po kosztach hurtu (jest to jakiś lepszy alrm - bodaj Polskiej produkcji) - nawiasem mówiąc propozycja tego monteraz pokrywała się z tym, co mi polecono u mojej dziewczyny gdyż alarm ten jest najbardziej odpowiednią instalacją do tego konkretnego modelu bmw a i z jego bezawaryjnością nigdy nie było żadnego problemu.

Przyjechałem do montera z własnym alarmem i był o tyle ok, że nie widział problemu z montażem tego.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z PDC w poprzednim aucie. Dorzuciłem zestaw jedynie z bzykawką bez wyświetlacza (małżonka jeździła i dla bezpieczeństwa jej i juniora) zapakowałem. Powiem wam szczerze, że jak nie używam PDC tak w porównaniu z oryginalnymi był rewelacyjny (Toyota ORI, Ford Mondeo MKIV, VW ojca ORI chowały się) a zapłaciłem jakieś 120PLN z montażem. Udało się bo auto miało pod zderzakiem czarną listwę i do niej został przymocowany ... nowy właściciel był do końca przekonany że to ORI - dopiero jak mu pokazałem że ORI powinny być w zderzaku zmienił zdanie :)

 

BMW nie chcę szpecić a zderzaka nie będe kupował bo później że walony był/.....

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.