Skocz do zawartości

problem z automatem e60 530d


siwy71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chcialbym sie na wstepie przywitac, jestem szczesliwym posiadaczem BMW 530d 2003r. 218km w automacie.

Mam nastepujacy problem ze skrzynia biegow, auto czy w trybie sport czy zwyklym, po kickdownie, badz i bez, po ruszeniu ze skrzyzowania z pedalem w ziemi, przeciaga biegi (kazde) tzn, przykladowo do 4 tysiecy rozpedza sie normalnie, przy 4,5 kiedy powinna nastapic zmiana to on mysli i mysli, ewidentnie przeciaga, porownalem z druga e60tka, na dodatek czasem np na trzecim biegu czuc zaraz przed przeciaganiem biegu takie lekkie szarpniecie, ogolnie automat startuje ok, nie szarpie, redukuje dobrze, ale napewno przeciaga biegi na najwyzszych obrotach

auto ma 190tys km. , podobno bylo wczesniej serwisowane ale w ks. serwisowej nie ma wpisow ad. oleju w skrzyni, ja zrobilem autem 2 tys km.

Panowie, jakies propozycje? Czytalem ze trzeba skrzynie nauczyc jezdzic, ze w jakis sposob się ja resetuje, czasem pomaga, odnosnie wymiany oleju rowniez slyszalem wiele , ze wymienia sie go wraz z filtrem z miską, ale czy to cokolwiek pomoze? Moze mial ktos taki problem??

Druga sprawa to odnosnie gaszenia, panowie u was tez auto tak niekulturalnie sie gasi? Mam na mysli zatelepanie całą budą jakbym gasił mercedesa 124, a poduszki sa wporzadku odpala normalnie tylko gasi sie chyba dosc dziwnie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do automatu nie wiem ,nie będę się wypowiadał . Co do trzęsienie przy wygaszaniu, nie chcę Cię straszyć, koledzy wcześniej opisywali podobne przypadki gdy uszkodzeniu uległo koło dwómasowe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.w. mialem w manualu podobna sytuacje w audi .. Wadliwe bylo wtedy kolo dwumasowe...

 

Co do skrzyni - wlewales nowy olej, masz virusa, jaki przebieg? Tez nie chcial bym cie martwic ale w wieszkosci takich wypadkow skrzynia nadaje sie do remontu...

Edytowane przez kpmkat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczą od wymiany oleju. Filtr jest zintegrowany z miską koszt z olejem ok 2000zl. Znajac zycie nikt go nie wymienil

wczesniej bo "producent nie zaleca" zaleca za to wymiane całej skrzyni. Skrzynia jest adaptacyjna i sie uczy, ale to trwa

moment, na pewno nie 2000km. Poza tym sprawdz czy nie ma wyciekow (częsta przypadlość) oleju z miski skrzyni bo moze sie okazac

ze masz zamiast 9 litrow 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim traktowaniu 8 letniego diesla gdzie nie było jak mówisz serwisowania skrzyni to za długo nie pociągnie, sorki że tak mówię ale tak może być, że już troszkę ta skrzynia ma przejść w swoim życiu jeśli poprzedni właściciel też tak robił... najlepiej zajechać do dobrego warsztatu niech obejrzą bo tam może być więcej problemów... kick down na światłach jest dla mnie niezrozumiały raczej:) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od rytualnych modłów. następnie umyj i odtłuść obudowę skrzyni. Możesz wypolerować. Wymień olej i filtr przeciwpyłkowy.

 

Do dobrego ASO nie jedź, oni się na pewno nie znają tak dobrze jak my tutaj wszyscy na forum. Wiadomo w kupie siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, auto ma 192 tys. przebiegu, pelna seria zadnych dlubanin,poprzednimi wlascicielami były dwie kobiety, w ksiazce serwisowej nie ma wogle takiego podpunktu jak "wymiana oleju w skrzyni" wiec mozna przypuszczac ze nie byl wymieniany.

Wjade sobie jutro na kanał i obejrze od spodu, moze bedzie widac czy sciagana była misa olejowa albo chociaz ten korek kontrolny. W sumie to moglbym sprawdzic sam poziom oleju, wie ktos przy jakiej temperaturze nalezy go sprawdzac?

Jesli dojrze jakies wycieki spod skrzyni to moze rzeczywiscie poprostu brakowac tego oleju.

Przy kickdownie i na wysokich obrotach jest najbardziej widoczne przeciaganie biegow.

Nie chcę tylko dać się namowić na wymiane oleju przykladowo za 2000zl, jesli przykladowo poprostu bylo go za malo,badz jesli ten jest w dobrym stanie a wymiana nic nie pomoze, to juz wolalbym te pieniadze przeznaczyc na czesciowy remont skrzyni

kojarzy ktos czy w tej skrzyni sa jakies czujniki poziomu oleju ktory nas poinformuje jezeli mamy go za malo czy tylko recznie sprawdzamy?

..a moze zna ktos uczciwych "skrzyniarzy" badz mechanikow od bmw ktorzy maja to rozpracowane we Wrocławiu??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, auto ma 192 tys. przebiegu, pelna seria zadnych dlubanin,poprzednimi wlascicielami były dwie kobiety, w ksiazce serwisowej nie ma wogle takiego podpunktu jak "wymiana oleju w skrzyni" wiec mozna przypuszczac ze nie byl wymieniany.

ale jest temat wymiana "wymiana skrzyni" ;)

 

 

Wjade sobie jutro na kanał i obejrze od spodu, moze bedzie widac czy sciagana była misa olejowa albo chociaz ten korek kontrolny. W sumie to moglbym sprawdzic sam poziom oleju, wie ktos przy jakiej temperaturze nalezy go sprawdzac?

 

A jeli moge wiedzieć to jak szanowny Forumowicz zamierza sprawdzić poziom oleju w skrzyni ??? moze jest jakiś bagnet od spodu ??? :cool2:

 

Jesli dojrze jakies wycieki spod skrzyni to moze rzeczywiscie poprostu brakowac tego oleju.

 

Po prostu zobacz czy miska nie jest "spocona"

 

Nie chcę tylko dać się namowić na wymiane oleju przykladowo za 2000zl, jesli przykladowo poprostu bylo go za malo,badz jesli ten jest w dobrym stanie a wymiana nic nie pomoze, to juz wolalbym te pieniadze przeznaczyc na czesciowy remont skrzyni

 

i rozumiem ze po remoncie skrzyni zalejesz ja starym olejem i zalozysz zapchany filtr ??? Czy olej w silniku sie wymienia jak sa juz jakieś kłopoty ??? olej w skrzyni powinno sie wymieniac i tyle, a gdyby sie okazalo ze remont skrzyni jest nieodzowny to zawsze można zlać świeżo zalany olej i zdemontować nowo założoną miskę i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, auto ma 192 tys. przebiegu, pelna seria zadnych dlubanin,poprzednimi wlascicielami były dwie kobiety, w ksiazce serwisowej nie ma wogle takiego podpunktu jak "wymiana oleju w skrzyni" wiec mozna przypuszczac ze nie byl wymieniany.

Wjade sobie jutro na kanał i obejrze od spodu, moze bedzie widac czy sciagana była misa olejowa albo chociaz ten korek kontrolny. W sumie to moglbym sprawdzic sam poziom oleju, wie ktos przy jakiej temperaturze nalezy go sprawdzac?

Jesli dojrze jakies wycieki spod skrzyni to moze rzeczywiscie poprostu brakowac tego oleju.

Przy kickdownie i na wysokich obrotach jest najbardziej widoczne przeciaganie biegow.

Nie chcę tylko dać się namowić na wymiane oleju przykladowo za 2000zl, jesli przykladowo poprostu bylo go za malo,badz jesli ten jest w dobrym stanie a wymiana nic nie pomoze, to juz wolalbym te pieniadze przeznaczyc na czesciowy remont skrzyni

kojarzy ktos czy w tej skrzyni sa jakies czujniki poziomu oleju ktory nas poinformuje jezeli mamy go za malo czy tylko recznie sprawdzamy?

..a moze zna ktos uczciwych "skrzyniarzy" badz mechanikow od bmw ktorzy maja to rozpracowane we Wrocławiu??

Pozdrawiam

 

Nie wiem czy nie za późno pisze, jak wejdziesz pod samochód, to z prawej strony przy wydechu powinnien być korek na imbus 8 lub 10 dokładnie nie pamiętam, olej sprawdzaj na odpalonym silniku na neutralu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, auto ma 192 tys. przebiegu, pelna seria zadnych dlubanin,poprzednimi wlascicielami były dwie kobiety, w ksiazce serwisowej nie ma wogle takiego podpunktu jak "wymiana oleju w skrzyni" wiec mozna przypuszczac ze nie byl wymieniany.

Wjade sobie jutro na kanał i obejrze od spodu, moze bedzie widac czy sciagana była misa olejowa albo chociaz ten korek kontrolny. W sumie to moglbym sprawdzic sam poziom oleju, wie ktos przy jakiej temperaturze nalezy go sprawdzac?

Jesli dojrze jakies wycieki spod skrzyni to moze rzeczywiscie poprostu brakowac tego oleju.

Przy kickdownie i na wysokich obrotach jest najbardziej widoczne przeciaganie biegow.

Nie chcę tylko dać się namowić na wymiane oleju przykladowo za 2000zl, jesli przykladowo poprostu bylo go za malo,badz jesli ten jest w dobrym stanie a wymiana nic nie pomoze, to juz wolalbym te pieniadze przeznaczyc na czesciowy remont skrzyni

kojarzy ktos czy w tej skrzyni sa jakies czujniki poziomu oleju ktory nas poinformuje jezeli mamy go za malo czy tylko recznie sprawdzamy?

..a moze zna ktos uczciwych "skrzyniarzy" badz mechanikow od bmw ktorzy maja to rozpracowane we Wrocławiu??

Pozdrawiam

 

Nie wiem czy nie za późno pisze, jak wejdziesz pod samochód, to z prawej strony przy wydechu powinnien być korek na imbus 8 lub 10 dokładnie nie pamiętam, olej sprawdzaj na odpalonym silniku na neutralu.

Pana Forumowicza sqbido nie czytaj bo pierdoły pisze, jak nie wie, że można sprawdzić olej w automacie w BMW to niech się nie wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na wstępie gratuluję panom wskazującym na problem z dwumasą w automatycznej skrzyni biegów. ;)

 

Kolego Siwy77, czy na pewno przeciąga Ci na każdym biegu? Jak skrzynia zachowuje się przy delikatniej jeździe? Na pewno nie ma żadnych objawów przeciągania, nawet lekkiego, przy delikatnej jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie to samo chciałem napisać odnośnie dwumasy. Może jednak lepiej podjechać do ASO, bo będą się lepiej znali niż na forum :) Przeciąganie biegów nie ma nic wspólnego z olejem, prędzej by szarpała jak oleju byłoby mało. Możliwe, że padł jakiś czujnik obrotów w skrzyni albo sterowanie elektrozaworami. Wszystko wyjdzie na kompie, na który polecam podjechać.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie gratuluję panom wskazującym na problem z dwumasą w automatycznej skrzyni biegów. ;)

 

Kolego Siwy77, czy na pewno przeciąga Ci na każdym biegu? Jak skrzynia zachowuje się przy delikatniej jeździe? Na pewno nie ma żadnych objawów przeciągania, nawet lekkiego, przy delikatnej jeździe?

 

 

 

przyjrzalem dzisiaj sie troche pracy skrzyni, jak dla mnie to ona przeciaga na kazdych biegach, na kazdych predkosciach obrotowych, natomiast przy nieduzych predkosciach obrotowych jest to stosunkowo malo wyczuwalne. Zauwazylem rowniez np. jak dam na sport ruszam, 1,2, wrzuca przykladowo 3 bieg rozpedza sie i przy okolo 3-4 tysiacach obrotow zdaza mu sie szarpnac(nie podczas zmiany, podczas rozpedzania sie), tak jakby bieg zaskoczyl na chwile jak nalezy, ciezko mi to opisac bo jest to moje pierwsze auto z automatem. Rzeczywiscie mozna gdybac, jak bede mial chwile wolnego podjade do tego Stando i jakis 2 innych warsztatow przynajmniej na diagnoze i kosztorys. Nie wiedzialem ze skrzynie mozna komputerowo sprawdzic i postawic dosyc pewną diagnoze co do usterki, to mnie przekonalo bo warsztatow ktorzy mowia "zacznijmy od wymiany tego..." jest wiele..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez dziwi jakim "dobrodziejstwem" i powszechnie zalecaną czynnością na tym forum jest wymiana oleju w skrzyni, gdy tymczasem u wielu problemy ze skrzynią pojawiają się właśnie po wymianie oleju w niej. zalecam dużą ostrożność bo koszty mogą być duże a rady typu "dwumasa do wymiany" nasuwają spostrzenie jak trafna jest paremia, iż milczenie jest złotem. Tez uważam ze powinieneś poszukać dobrego serwisu.
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie jest tak. Wymieniać olej trzeba i to jak najczęściej. Ci, którym padła skrzynia po wymianie, psioczą, ale ta skrzynia i tak by im padła, tylko może 2000 km później. Pamiętaj, że większość ludzi wymienia dopiero jak zaczynają mieć objawy dziwnej pracy skrzyni, to co się dziwić, że wymiana nie pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zabierać się za skrzynię trzeba mieć pewność, że przepływomierz jest sprawny. Nie bardzo wierzyłem w tą teorię ale u mnie po wymianie przepływki skrzynia zaczęła lepiej zmieniać biegi, wcześniej trochę przeciągała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aby zabierać się za skrzynię trzeba mieć pewność, że przepływomierz jest sprawny. Nie bardzo wierzyłem w tą teorię ale u mnie po wymianie przepływki skrzynia zaczęła lepiej zmieniać biegi, wcześniej trochę przeciągała.

 

potwierdzam, poza tym zdecydowanie polecam STANDO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
panowie jeszcze w tym tygodniu powinno mi sie udac podjechac na diagnoze, przekaze wam co wykazała, swoja droga kolego "kriss333" slyszales cos moze o warsztacie bmw na przedmiejskiej we wroclawiu??

 

 

JASNE! NIE JEDŹ TAM! Olewka klienta, kasa jak w ASO! Zaufaj mi, jedź do STANDO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
problem ze skrzynia biegow, auto czy w trybie sport czy zwyklym, po kickdownie, badz i bez, po ruszeniu ze skrzyzowania z pedalem w ziemi, przeciaga biegi (kazde) tzn, przykladowo do 4 tysiecy rozpedza sie normalnie, przy 4,5 kiedy powinna nastapic zmiana to on mysli i mysli, ewidentnie przeciaga,

 

Witam, temat stary ale mam ten sam problem podobnie jak kolega, przeciąga biegi po kick downie oraz przy gaszeniu auta jest szarpniecie buda na boki. Moje auto 530d z 2004r. do tego zauwazyłem wyciek ze skrzyni nie byłem z tym nigdzie i podejrzewam ze ile mechaników tyle diagnoz więc odświeżę temat bo może ktoś wie co z tym robić. Soft skrzyni, olej czy coś :( Jestem z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zacznij od oleju. Szkoda, że jesteś kolejnym osobnikiem, który wstydzi się tego gdzie mieszka, tak to ktoś by Ci podpowiedział gdzie pojechać żeby to dobrze zrobili. I pamiętaj, że nie trzeba kupować kosmicznie drogiego oleju w ASO bo jest zamiennik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.