Skocz do zawartości

E60 LCI montaż M Pakietu - wymiana czujników PDC


Piotr_Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący temat do omówienia - posiadam E60 LCI i przymierzam się do montażu M Pakietu.

 

Dziś sprzedawca z allegro powiedział mi, że do zderzaków M Pakietowych muszę zmienić czujniki parkowania ponieważ przed LCI czujniki były większe o średnicy 22 mm a ja mam po lifcie i są mniejsze 17 mm. Podobno w pakietach po liftingu nie zmienione zostały wymiary czujników parkowania i zostały te "stare" czyli większe.

 

Czy ktoś się z tym spotkał ?

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Cześć Piotr,

zrobiłeś to??? ... bo nie pociągnąłeś dalej tematu?

Ja mam sytuację prostszą (nie miałem w aucie PDC) bo mam auto przed liftem i również zakładam M-pakiet i PDC.

Oczywiście nie obyło się bez pomyłek. Najpierw kupiłem wiązkę zderzaków po lifcie.

Jestem przed montażem i z tego co wiem potrzebny jest moduł, panel sterujący w konsoli deski rozdzielczej,

wiązka zderzaka przód i tyl z czujnikami (przed liftem) i wiązka dodatkowa do pakietu doposażeniowego.

Kto Ci to zamontował i czy były jakieś problemy.

Pozdrawiam

 

P.S.

Przy okazji witam wszystkich bo przeniosłem sie tutaj z forum BMW7er.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotr,

zrobiłeś to??? ... bo nie pociągnąłeś dalej tematu?

Ja mam sytuację prostszą (nie miałem w aucie PDC) bo mam auto przed liftem i również zakładam M-pakiet i PDC.

Oczywiście nie obyło się bez pomyłek. Najpierw kupiłem wiązkę zderzaków po lifcie.

Jestem przed montażem i z tego co wiem potrzebny jest moduł, panel sterujący w konsoli deski rozdzielczej,

wiązka zderzaka przód i tyl z czujnikami (przed liftem) i wiązka dodatkowa do pakietu doposażeniowego.

Kto Ci to zamontował i czy były jakieś problemy.

Pozdrawiam

 

P.S.

Przy okazji witam wszystkich bo przeniosłem sie tutaj z forum BMW7er.

 

Piotr nie pisał nic więcej, bo on miał PDC, tylko musiał zmienić czujniki na wersję z przed liftu i on miał dużą prostszą sytuację niż ty. W jego przypadku wystarczyło zmienić czujniki i wiązki, a ty jak już będziesz miał wszystkie graty pozakładane to jeszcze trzeba to zakodować w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w końcu odpuściłem temat mpakietu. Pozdrawiam !

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem i M-pakiet i PDC. Zakładał mi Rafał z Więckowskiego 87 w Łodzi którego tą drogą serdecznie pozdrawiam i polecam wszystkim którzy mają problemy z elektronika w Łodzi lub w okolicy

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz ciąć :duh: . Wymienianiasz tylko wiązki pod przednim i tylnym zderzakiem. Koszt w ASO jakieś 170zł sztuka. Musisz kupić wiązki do czujników z przed liftu. Mają one inne kostki od strony czujników. Możesz poszukać na allegro, ale tam bez transportu chodzą po jakieś 100zł.

PS. No chyba że masz czyjniki z kostakami to możesz przerobić wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to za sobą więc o ile dobrze pamiętam to musisz wymienić oprócz samego zderzaka: kratki w zderzaku, absorber pod zderzak bo w M pakiecie jest znacznie grubszy, dwa adaptery żeby można było przykręcić zderzak do belki (cena w serwisie około 120 zł) kanały nawiewu na tarcze hamulcowe oraz osłony dolne lewą i prawą. Wiązka i PDC zostają od starego zderzaka

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absorber to lement wykonany z pianki (coś podobnego do styropianu) przychodzący pomiędzy belkę zderzaka a poszycie. Przejmuje na siebie (absorbuje) część uderzenia w przypadku kolizji.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.