Skocz do zawartości

[e60] najlepsze przyciemnienie szyb


lukaschemp

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka technologia jest obecnie najlepsza w przyciemnieniu szyb? Czy jest to piecowe przyciemnienie? Innego oprócz tego i folii nie znam, a folia to pewnie o wiele gorsza forma, bąbelki, szybciej odpadnie itd. Ktoś przyciemniał może w E60, znacie mniej więcej koszty bocznych przód i tył oraz tylnej?
http://lukas.seoline.pl/bmw/lukaschemp_bmw_logo.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania o jakosc i technologie to raczej musisz skierowac do szpeca od szyb itd

Z tego co ja wiem to chyba najlepsza techniologie maja amerykanie w tej dziedzinie i raczej niema opcji o jakis burchlach itd.Teraz dostaniesz napewno gwarancje jak znajdziesz mistrzow w tej materii.Ja swoja przyciemnialem w 2008r w uk i zaplacilem £200....tylna-100%,boczne tylne-100%,boczne-przednie-30% przyciemnienia.Ja dostalem gwarancje na 5lat i zadnej reklamacji jeszcze nie skladalem :wink:

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj: viewtopic.php?f=73&t=133956&hilit=przyciemnianie już kiedyś debatowaliśmy co zrobić ze zbyt jasnymi szybami.

Mi osobiście po zobaczeniu czarnej e65 z kremowym beżem w środku i jasnymi szybami przeszło oklejanie szyb na czarno - ba nawet zwinąłem tylną roletę :wink: Na lato chętnie bym przygarnął te "zasłonki" - tylko cena odstraszająca!A tu: http://www.vanstyle.co.uk/shop/product_info.php/products_id/2746 o co chodzi to jest cena za to w UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znalazłeś taniej !!

Na allegro podobne (a może te same) kosztują 700 PLN

W UK znalazłem swego czasu za 100 pare funciaków

Muszę się dobrze zastanowić i nie wiem czy ich na wiosne nie kupie.

To są te same co na Allegro za 750pln a tutaj około 420pln – ciekawe ile by kosztowała wysyłka do PL (i czy w ogóle wysyłają).Najlepszym rozwiązaniem by było aby ktoś „wracający na święta” wrzucił kilka uprzednio zamówionych kompletów i tu je rozesłał – oczywiście z „małym” :wink: zyskiem za fatygę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie miał u siebie rolet to raczej poszedłbym w kierunku rozwiązania orginalnego, czyli takiego zestawu:

http://allegro.pl/bmw-5-e60-e61-roleta-drzwi-rolety-tyl-komplet-i1465172525.html

 

Takie doczepiane zawsze się gdzieś pałętaja gdzie nie trzeba:)

Tylko że do takiego zestawu dochodzi jeszcze kwestia tylnych tapicerek drzwiowych. :(

Był kiedyś taki temat na forum: viewtopic.php?f=73&t=125638&hilit=roletki

i z tego co się orientuję to się nie dało bo roletki kolega wystawił na sprzedaż na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręki sobie uciąc nie dam ale podejrzewam że jest to do zrobienia, prawdopodobnie wymaga to skrócenia górnej częsci tapicerki, być może jest nawet jakaś linia technologiczna na wewnetrznej jej stronie. Pomiędzy szyba a tapicerką jest tylko ta kaseta z roletą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepsze jest przyciemnienie szyb metodą tzw. piecową. Minusem jest koszt wykonania tej usługi. 2,5-3 tys.zł. (5 szyb). PLUS: Przy zwykłej kontroli, policja może Was jedynie przeprosić. Szyby posiadają absolutnie pełną homologację. W przypadku folii, taka usługa to koszt ok. 600-700zł (5 szyb). Ja płaciłam 600zł. 3 tylne szyby: ciemna folia, przód o odcień jaśniejsza. Przód oczywiście na życzenie własne. Na 3 pozostałe wręczono mi certyfikat. Szyby ściemniała mi firma w Czeladzi. Pełen profesjonalizm. Auto prezentuje się rewelacyjnie. Nie ma mowy o zagięciach, pęcherzach, czy też odklejaniu się folii. Jedynie co pozostaje mi polecić tą firmę.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kad kolego masz pewnosc ze jak ci przyciemnia piecowo to policja ci nic nie zrobi? ja mialem folie wczesniej w audi no i dowod stracilem za przednie szyby. pytalem sie potem o przyciemnienie piecowe to powiedzieli mi ze policja tez mi bedzie mogla dowod zabrac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne szyby tak naprawde są nieważne, na upartego można sobie blache tam wstawić. Ale jak ma sie folie to musi spełniać atesty... A co do przednich szyb przepisy są jasne:

-----

Zgodnie z art. 66 ust. 1 pkt. 5 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98 poz. 602 z późniejszymi zmianami) - pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało między innymi dostateczne pole widzenia kierowcy.

 

Zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia) Dz. U. Nr 32, poz. 262 z późniejszymi zmianami) oraz przepisami Regulaminów nr 43 i 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ wymagany jest w zakresie pola widzenia kierowcy do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni, współczynnik przepuszczalności światła nie mniejszy niż 75 % dla szyb przednich, w tym przednich bocznych nie mniejszy niż 70 %.

-----

Teoretycznie można więc okleić przednie szyby, lecz nawet niektóre seryjne szyby mają przepuszczalność w okolicach wymaganych 70%. A co do policji to jak się źle trafi to niektóre radiowozy mają na wyposarzeniu przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła, takiego pomiaru nie przejdzie żadna folia na przedniej szybie. Więc te samochody które poruszają się z ciemnymi szybami z przodu robią to wbrew prawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kad kolego masz pewnosc ze jak ci przyciemnia piecowo to policja ci nic nie zrobi? ja mialem folie wczesniej w audi no i dowod stracilem za przednie szyby. pytalem sie potem o przyciemnienie piecowe to powiedzieli mi ze policja tez mi bedzie mogla dowod zabrac.

 

Ja mialem przednie szyby przyciemnione piecowo o 30% na czarno a inne tylne przednie o 55% a ostatnie o 70% i bylo ok.

Jezdzilem tak przez 10 lat w Polsce i w Niemczech-Audi A4 B5 Avant i ogolnie X kontroli mialem i Nic!!! :D

Furke mialem poprzerabiana i 2 razy mi Policja w niemczech zatrzymala i do Tüv odeslala na kontrole "chirurgiczna" i nie podwazyli tego w zaden sposod :cool2:

Oto link do mojej bylej Audi i przyciemnionych przednich szyb:

http://forum.rezacze.pl/viewtopic.php?t=1797&highlight=

Raz jeden Policjant sprawdzal nozykiem szybe przedniom i lekko ja zarysowal- bardzo mnie przepraszal potem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.