Skocz do zawartości

bmw e60 Czujniki parkowania problem


gsxr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich : od nie dawna stałem się posiadaczem tego uroczego auta :P. pisze odnośnie czujników parkowania ostatnio coś im dolega działały wszystkie bez żadnego problemu aż do dziś nie działa mi jeden z przodu od kierowcy boczny i 2 z tylu na środku prawy i boczny lewy.. wyświetla błąd PDC Failure , podłączyłem pod kompa i wyszło ze coś nie halo z tymi czujnikami. Nie wiem jak je ogólnie wymontować te czujniki czy trzeba zdejmować zderzaki proszę o jakieś wskazówki:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
a może padł ci moduł PDC , który jest w bagażniku koło koła zapasowego.

cześto zamaka i pada.

Kolego wiesz moze czy w e61 jest w tym samym miejscu co w e60,bo tez mam problem z PDC i nie moge zlokalizowac modulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
a może padł ci moduł PDC , który jest w bagażniku koło koła zapasowego.

cześto zamaka i pada.

.

 

Witam ja mam podobny problem , i chyba dostala sie wilgoc do modułu parkowania.

 

Pytanie, czy jest opcja wysuszenia tego modułu?? :) Raz działa a raz nie zauważyłem ze w wilgotne dni to układ swiruje a jak jest slonecznie to przechodzi.

Myslałem zeby zabrac to dziadostwo do domu na pare dni i podsuszyc suszarką.

 

Co wy na to????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli moduł kaprysi na skutek wilgoci , samo osuszenie jeżeli przyniesie efekt ,to najczęściej krótkotrwały . Należy sprawdzić czy gdzieś na druku modułu (najczęściej pomiędzy ścieżkami )nie powstał nalot ,osad -jest to częsta przyczyna uszkodzeń ogólnie układów elektronicznych na wskutek dostania się wilgoci. Jeżeli tak,to należy usunąć go i zabezpieczy płytkę drukowaną przed ponownym uszkodzeniem pokrywając ją np.cienką warstwą lakieru bezbarwnego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może padł ci moduł PDC , który jest w bagażniku koło koła zapasowego.

cześto zamaka i pada.

.

 

Witam ja mam podobny problem , i chyba dostala sie wilgoc do modułu parkowania.

 

Pytanie, czy jest opcja wysuszenia tego modułu?? :) Raz działa a raz nie zauważyłem ze w wilgotne dni to układ swiruje a jak jest slonecznie to przechodzi.

Myslałem zeby zabrac to dziadostwo do domu na pare dni i podsuszyc suszarką.

 

Co wy na to????

 

a ja bym powiedział ,że zgniła ci wiązka w zderzaku i to zapewne w przednim - bo te najczyściej się rozpadają. Trzeba albo polutować albo wymienić ja u siebie wymieniałem jakieś 2 lata temu płaciłem w ASO niecałe 140 zł.

 

Co do wymiany czujników to aby dostać się do przednich skrajnych to idzie to zrobić po zdjęciu koła i nadkola do przednich przy rejestracji można się dostać po wytarganiu nerek (nie jest to łatwe i trzeba uważać żeby nie pourywać zaczepów ale trochę kombinacji, siły z umiarem i wyczuciem i wychodzą :D )

Co do tylnych to skrajne tylne też się da wymienić bez zwalania całego zderzaka - trzeba odkręcić zderzak od nadkola, wypiąć dolne spinki, wykręcić 2 śruby główne które widać po otworzeniu klapy i zdjęciu zaślepek później można odchylić zderzak i wymienić czujnik.

Tylnych pod rejestracją jeszcze nie wymieniałem, na szczęście nie było potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panie Kowal jak tylko będe miał troche czasu to zobacze przód bo to właśnie on padł jako pierwszy.

A juz miałem dzwonic do aso w sprawie wymiany: :duh:

Swoją drogą musze tez sprawdzic moduł.

 

Dzieki bardzo i pozdrawiam. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Temat lekko zakurzony ale zeby nie dodawac nowego pozwole sobie zamiescic moje pytanie tutaj.

Jestem posiadaczem bmw 5 e61 z 08.2008r. i od wczoraj prawdopodobnie padł mi przedni czujnik parkowania (sprawdziłem metodą z forum czyli osłuchałem ktory nie cyka).

Żeby nie rozbierać auta na sucho lecz dopiero jak bedę miał nowy czujnik w ręku chciałbym zapytac jaki typ czujnika bedę mial w przednim zderzaku? :

 

1. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5833282076

2. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5276358605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

mam takie pytanie padł mi przedni czujnik parkowania od strony rejestracji, dużo czytałem że jest konieczny demontaż zderzaka ale dotarłem do

opinii że wystarczy zdemontować lampę i wtedy można wyciągnąć czujnik bez problemu. Czy ktoś demontował czujnik przez wyciągnięcie lampy?

Czy wiązki przednie gniją przy wtyczkach do czujników?.

 

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak choć nie zawsze. Miałem jeden uszkodzony i czasami układ działał (oczywiście ten jeden nie wykrywał przeszkody). Naprawiłem i było ok.

Teraz znów padł mi jeden i wszystkie pozostałe działają normalnie - tylko ten uszkodzony cały czas pokazuje przeszkodę na czerwono, mimo że parking jest pusty :) Mam już na wymianę nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale jak już odłączysz (całkowite uszkodzenie elektryczne) jeden to układ nie zadziała, u Ciebie tylko oszukują :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.