Skocz do zawartości

Błąd - System ochrony pasażera fotela przedniego.


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

jakiś czas temu pojawił mi się następujący błąd:

 

System ochrony pasażera fotela przedniego niesprawny!!

 

po rozwinięciu błędu w i'drive ukazała się następująca treść:

Napinacz pasa lub ogranicznik napięcia niesprawny.

 

błąd widnieje też między zegarami żółtą kontrolką poduszki powietrznej.

 

Podpiąłem się inpą - skasowałem błąd, ale on po kilku dniach powrócił....

 

Miał ktoś kiedyś taki problem?

A może ktoś ma pomysł co może być nie tak? napinacz do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba już jest rutyna:E39 a teraz E60

Ja kiedys własnie poruszylem kostkami I pomoglo,ale w E60 skasowalem 2 razy I blad wrocil.Jezdze z bledem ale jezeli to kostka to spox a jak mata to grubo bedzie po kieszeni!

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezme to pod uwage..... :roll2:

Ogolem to musze znalezc najtansza alternatywe.Mam pare domyslow w tej materii tylko mi czasu brakuje narazie

Najciekawsze jest ze u znajomego w 3serii jest dokladnie taki sam blad X-czasu,oraz u drugiego 535d od niedawna.Nie wiem jak jest w innych autach jak np:Toyota ,ale wydaje mi sie cos tu chyba nie jest dopracowane do konca,poniewaz za duzo przypadkow jest itd

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest ze u znajomego w 3serii jest dokladnie taki sam blad X-czasu,oraz u drugiego 535d od niedawna.Nie wiem jak jest w innych autach jak np:Toyota ,ale wydaje mi sie cos tu chyba nie jest dopracowane do konca,poniewaz za duzo przypadkow jest itd

Mam i ja!!!Po czteromiesięcznym spokoju wczoraj wywaliło błąd maty :evil: !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt..... :!:

Bezpieczenstwo raczej jest na pierwszym planie :wink:

Ciekawe czy bedzie powtorka z historii w tej materii w F10 :?: Mysle ze tak,F10 jest jeszcze wiecej naszpikowana elektronika niz E60 wiec po skonczeniu 5lat w aucie pewnie mozna sie spodziewac fajnych komunikatow z rana jadac do pracy.Dodatkowo czesto pojawia sie tez u mnie zolta ikona szyby,a szyby chodza normalnie,wiec nie rozumiem czasami elektroniki BMW.Zreszta porownujac ja do Lexusa to chyba zostaje w tyle za japonczykami.Ale coz to tylko auto :roll2:

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ten błąd to w 95% informuje o niesprawnej macie. Ja od ponad roku walczyłem z tym błędem kasując go, czasem po dłuższym a czasem po krótszym czasie znowu się pojawiał czasem jak ktoś siedział a czasem jak nie. Jakiś miesiąc temu już nie chciał się wykasować, więc trzy dni temu wciągnąłem mate z fotela (robiłem to drugi raz, więc zajęło mi to 30 minut z wyjęciem fotela na zewnątrz) podłączyłem omomierz i zlokalizowałem miejsce uszkodzenia. kupiłem papier do pieczenia i okładając matę z dwóch stron przeprasowałem ją żelazkiem. Po podłączeniu błąd wykasowałem i do tej pory jest OK. Oczywiście jest to krótki okres żeby się cieszyć, ale efekt jest tylko nie wiadomo na jak długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem papier do pieczenia i okładając matę z dwóch stron przeprasowałem ją żelazkiem

:shock: :shock: :shock: :shock: .......dobre!!!

 

błąd widnieje też między zegarami żółtą kontrolką poduszki powietrznej.

 

u mnie był na czerwono :!: :?: :?:

 

kiedyś pytałem w ASO i mata z wymianą ~1000pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.