Skocz do zawartości

E60 - Instalacja zmieniarki CD


adrian.kucia

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Radio Business bez navi i dokupiłem zmieniarkę CD

 

Radio ma oryginalne, gotowe okablowanie pod zmieniarkę, które podłączyłem tak jak należy do ów zmieniarki.

NCS'em dodałem "CDC" w "MASK" i w zakładce "ENTERTIMENT" po wejściu w "CD" obok zwykłego CD pokazało się 6 płytek CD ze zmieniarki.

I-Divem można po nich "skakać" jednakże żadnej płyty nie można odtwożyć ???

 

Zmieniarka po podłączeniu sprawdza płyty i po przejściu przez wszystkie 6 "wciąga" zawsze CD1 i na tym zabawa się kończy gdyż tak jak wspomniałem z poziomu I-Drive nie można żadnej wybrać.

Sprawdzałem oryginalne i nagrywane płyty :-(

 

Światłowody idące z radia prawdopodobnie działają bo jeden z nich świeci

 

Mam zatem następujące pytania:

-Czy Dodanie CDC NCS'em w module MASK wystarczy, czy jeszcze trzeba coś przekodować?

-Czy możliwe jest to że zmieniarka nie czyta płyt i dlatego CD1...CD6 pozostają nieaktywne bo żadnej nie wczytuje? ( Chwilowo nie mogę jej podpiąć do innego BMW aby ją sprawdzić )

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie i ewentualną pomoc.

 

Ps: Zmieniarka to fabryczne ALPINE BMW 6 CD-CHANGER DIN/MOST z roku 2007

Oczywiście sprzedający zarzekał się że zmieniarka działała przed wyjęciem i jest 100% sprawna...

Edytowane przez adrian.kucia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka komunikuje sie po światłowodzie, żeby sprawdzic czy jest komunikacja włącz inpe, można tę tam wykonać jakieś testy itp. Czy cyferki znikają po odłączeniu zmieniarki? Czy masz jeszcze inne urządzenie na MOST ? TCU,MULF,wzmacniacz? jeśli tak to czy działają poprawnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Innych urządzeń nie mam i zmieniarka będzie pierwszą po światłowodach.

 

Kiedy podłączam zasilanie zmieniarki to zaczyna sprawdzać magazynek z płytami a gdy podłączam ten przewód z radia, który świeci to tak jakby "wzbudzał" zmieniarkę bo wtedy sama ona zaczyna wysyłać sygnał świetlny drugim przewodem, z tym że

nie ma to wpływu na sterowanie w I-Drive ....

 

Uruchomienie, na przykład wejścia AUX to tylko zmiana w NCS, dodanie kabelków i śmiga...

 

Jeszcze raz posprawdzam tą INPą

 

Tymczasem dziękuje.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie można wybrać żadnej płyty bo po prostu zmieniarka ich nie potrafi odczytać. Taki właśnie jest efekt.

 

Pozdro

 

 

 

Tego się właśnie obawiam.

Fakt, że majątku na nią nie wydałem ale zawsze szkoda :-)

Gdzieś wyczytałem, że te po 2005 roku czytają pliki mp3 i się skusiłem na jedną.... z tym że ta chyba nic nie czyta

 

Może uda mi się ją sprawdzić na innym BMW już ze zmieniarką

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniarki E60 nieczytaja,nieumieja MP3.

i nebeda :norty:

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka sprawdzona na E64 i działa bez zarzutu więc niestety tylko u mnie autko jej "nie widzi"

 

Fakt że w zakładce "ENTERTAINMENT" pojawia się wybór płyt to jednak zakodowanie tylko CDC w MASK to nie wszystko.

Pewnie trzeba ją dograć do całości bo INPA jej nie widzi a po podłączeniu do E64, gdzie zmieniarka już oczywiście była, INPA wykrywa tę moją zmieniarkę.

 

Posiadam wejście AUX więc można podłączyć każdy "plajerek", a ta zmieniarka wiele nie wniesie,

ale chciałem dla własnej satysfakcji coś dołożyć, skoro zapoznałem się z tym całym EDIABAS'em i diagnostyką. Dzięki temu forum oczywiście :-)

 

Może PROGMAN'em trzeba to potraktować i dlatego mam nadzieję, że któryś z kolegów wie co jeszcze trzeba zrobić i podzieli się wiedzą.

 

Tak czy inaczej dziękuję za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany !!!

 

Faktycznie pętla światłowodowa miała przerwę. Nie wiem jak mogłem tego nie sprawdzić od razu !?

 

Niestety te dwa światłowody fabrycznie są strasznie "splątane" z resztą instalacji i nie mogłem dojść gdzie jest (prawdopodobnie) zagięty jeden przewód.

 

Wystarczyło kupić metr światłowodu i wszystko ruszyło.

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

 

ps: Zastanawia mnie tylko po co jest funkcja zakodowania CDC MP3 skoro zmieniarka nie odtwarza płyt z tymi plikami.... ???

 

 

Powodzenia i szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mowilem!!!!

bzdura ze zmieniarka E60 to potrafi

 

Fajnie ze wszystko dziala :cool2:

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A skąd będę wiedział, że mam wyprowadzony kabel od zmieniarki? Zdemontowałem schowek pasażera. Jak rozpoznać, który to przewód? Druga sprawa, mam dwa auta, jedno jest bez zmieniarki drugie ze zmieniarką. Dużo roboty, żeby przełożyć zmieniarkę? Kodowanie to nie problem. Przewód do zmieniarki wystarczy odłączyć od czytnika i wyciągnąć od strony schowka? Czy jest on przymocowany i trzeba coś więcej rozbierać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę trochę.

E60 2005r -jest s694A chcę dołożyć zmieniarkę.

Zmieniarka jest. Za schowkiem znalazłem kostkę ale jest tylko dwa kable plus i minus -nie ma optycznego kabla. Czy jest on gdzieś zawiniety i schowany czy może muszę go dokupić? Jeśli tak to jaki?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowody są zielone, często umieszczone w rurce plastikowej karbowanej czarnej. Można kupić zwykłe w sklepie i dopasować je (w sensie wtyki przeformować, a nastepnie zalać klejem w gnieździe zmieniarki/radia/ itp), bo te oryginalne są drogie w porównaniu ze sklepowymi za 5 zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Siema. Odkopię.


Zmieniarki pozbylem sie z 4 lata temu i zamontowalem Densiona 500s (zasilanie plus złącze MOST). Teraz chce Densiona wymontować i sprzedać bo kupiłem radio z androidem wiec funkcje telefonu... streamingu BT, USB... przejęła nowa navi.


Moje pytanie... czy po wykodowaniu zmieniarki z FA muszę założyć pętlę MOST ?

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz założyć pętle bo jeśli masz inne funkcje poprzez światłowód to nie beda działać. Wywala wtedy bąłd światłowodu na Inpie


Jeśli chcesz sprzedać Densiona to odezwij się do mnie na priv. Jestem zainteresowany




Mam tez inny problem ze zmieniarką a nie chce zakładać nowego tematu

Kupilem auto z opcją wyposażenia $694. Nabyłem zmieniarkę, zamontowałem i przystąpiłem do kodowania. Wszystko poszło ładnie. W FA skasowałem $694 i dodałem $672. W CAPPL zmieniłem opcje CDC na aktiv i zakodowałem. W I Drive pojawiła się zmieniarka i można wybierać płyty od 1 do 6 niestety opcja jest nie aktywna i nie widzi żadnej płyty


Szukając przyczyny zamieniałem miejscami światłowód w kostce zmieniarki, sprawdziłem czy światłowód jest wpięty do jednostki sterującej. INPA nie widzi w ogóle zmieniarki. Może ktoś spotkał się z takim czymś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.