Skocz do zawartości

[e60] 525d z 2006r kombi różne pytania...


namemenot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kilka problemów i niestety ani ASO ani warsztat prywatny nie potrafi znaleźć rozwiązań:

Samochód BMW 5 e60 kombi z 2006 525d 153000km

1) Po pierwsze spalanie: na trasie autostradowej udało mi się osiągnąć 9,5 l/100km ale w mieście jest to 14,1 l/100km Oglądając różne porównania nie znalazłem aż takich cudownych wyników. Nie ma żadnego komunikatu silnika, kolektor ssący wymieniony na nowy, zregenerowana turbina. Prosiłbym o pomoc w diagnozie problemu.

 

2) Miałem zamiar tuningować auto w 44tuning i okazało się że jest olej w turbinie i jest głośna. Została zregenerowana i wymieniono kolektor ssący a efekt? Gwizdy przy dodawaniu gazu, wydaje się że gwiżdże turbina i nie mam pojęcia co z tym zrobić?

 

3) Kilkakrotnie w czasie jazdy po autostradzie, przy wyłączaniu silnika lub przy jego zapalaniu zapalała się kontrolka - słoneczko a w nim wykrzyknik - czyli jak dobrze zrozumiałem komunikat skrzyni biegów który sugeruje, że należy wyłączać silnik gdy dźwignia ustawiona jest na pozycji P. Nie było by w tym nic dziwnego, gdybym w takiej pozycji właśnie nie wyłączał silnika. Komunikat nie pozostaje na stałe. Może ktoś ma jakieś sugestie?

 

4) Samochód ma światła bixenonowe skrętne. Gdy go kupiłem ta funkcja nie działała więc wymieniłem lampe ze wszystkimi sterownikami i pojechałem do ASO na adaptacje. Okazuje się, że komputer nie komunikuje się ze sterownikiem świateł. Niestety ASO nie wie dlaczego. Może ma ktoś jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc

namemenot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście 14l/100 to normalne spalanie też mi tyle pali. Na trasie trochę dużo powinno być około 7-8,5 (zależy od prędkości).

O 44tuning był już jakiś temat opinia raczej negatywna.

Co do świateł może jednak nie ma skrętnych? Jak nie działały wcześniej, sprawdź VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście 14l/100 to normalne spalanie też mi tyle pali. Na trasie trochę dużo powinno być około 7-8,5 (zależy od prędkości).

O 44tuning był już jakiś temat opinia raczej negatywna.

Co do świateł może jednak nie ma skrętnych? Jak nie działały wcześniej, sprawdź VIN.

 

Ja wiem czy to takie normalne? Mi benzyna pali 13l a diesiel ma przeciez większa sprawnosć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w zimie nie przekroczyłem po mieście 12l, na pewno przy normalnej jeździe po mieście spalanie 14l jest zdecydowanie za duze, tak samo trasa 9,5l, nie osiągnalęm wiecej niż 8,3 przy na prawde szybkiej jeździe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie miasto ja mam do pracy 7km i 3 skrzyżowania w sumie 10min stania. (skrzynia automat)

W trasie (nad morze) było 6,5-7l/100km. Turbo najlepiej sprawdzić na niemieckiej autostradzie, jak pójdzie katalogowo to turbo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż kolego miałem podobnie w spalaniu jak ty dopóki nie wypaliłem pożądnie :arrow: POŻĄDNIE DPF.Musisz to zrobić dokładnie bo jak napisałeś dużo jeździsz po mieście a to nie sprzyja w dokładnym dopaleniu resztek w tym filtrze.Ja zrobiłem kilka dłuższych rund z maksymalnymi wartościami na obrotomierzu.I nie gaś auta po rozgrzaniu całego układu wydechowego ,aż poczujesz zapach trudny do określenia z wydechu i tak aż będzie słychać jak od temperatury strzela metal wydechu. :!: .Dopiero wtedy możesz zgasić autko.Mnie to pomogło -też mam dużo jazdy po city,i teraz mi pali średnio 7,5 litra,Trasa poniżej 6 nawet schodzi a raczej mam ciężką nogę i mu teraz już nie żałuje.Był to dla mnie szok bo paliła mi 13-14 l.Jeśli to nie pomoże spróbuj ręcznego -fizycznego wypalnia filtra.Gdzieś jest to na forum opisane poszukaj.Trzeba wyjąć filterek z autka nalać trochę benzyny sprężarka z powietrzem i wypalić świństwo na dobrę.Jak to nie pomoże tak jak piszą inni sprawdź przepływkę może.Powodzenia :cool2:

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
witam. kolego 9.5 to standard. nie przejmuj sie. opinie ze BMW pali 7 litrow to mit. mam i sam jezdze. mam od nowosci, czesto smigam do Polski autostrada. i na 70 litrach z trudem robie 750km. wiec luz. ponoc 530 pali 1 litr mniej,. ale nie wiem, nie mialem mozliwosci przetestowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście 14l/100 to normalne spalanie też mi tyle pali. Na trasie trochę dużo powinno być około 7-8,5 (zależy od prędkości).

O 44tuning był już jakiś temat opinia raczej negatywna.

Co do świateł może jednak nie ma skrętnych? Jak nie działały wcześniej, sprawdź VIN.

 

 

Jakie normalne??? Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz!

W mieście przy mojej jeździe czyli nie oszczędzając 9,4l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.