Skocz do zawartości

odwrotnie zamocowany uchwyt pasów bezpieczeństwa


braszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od niedawna jestem posiadaczem BMW E61 520d z 2006 roku. Zauwazyłem następującą rzecz - zarówno z przodu jak i z tyłu po stronie kierowcy uchwyt do zapinania pasów bezpieczeństwa jest zamocowany odwrotnie. Więc aby zapiąć pasy muszę je skręcić. Czy ktos z Was spotkał się z tym i jak najłatwiej to naprawić.

 

Drugie pytanko. Z tego co się zorientowałem to nie posiadam na pokładzie bluetootha. Na kierownicy mam 2 przyciski - jeden z logiem słuchawki i drugi niżej do aktywacji poleceń głosowych. Obydwa przyciski nie działają. W komputerze nie widzę opcji do włączenia bluetootha. Byłem w salonie i po nr VIN powiedziano mi że nie mam mozliwości podłaczenia bluetootha. W samochodzie widzę ze tak jakby wszystko było do tego przystosowane - mam na górze mikrofony, na kierownicy jest niby sterowanie do tego. Mam do Was pytanie - czy faktycznie nie mogę mieć bluetootha bądz w inny sposób podłączyć telefon ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ad1. Spotkałem się w innych samochodach z taką sytuacją że pas się przekręca w tej szczelinie i dlatego jest odwrotnie, musisz przekręcić z powrotem.

 

Ad2. Kierownice wszystkie mają takie same przyciski bo nie produkowali dla uboższych wersji innych kierownic bez tych przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Spotkałem się w innych samochodach z taką sytuacją że pas się przekręca w tej szczelinie i dlatego jest odwrotnie, musisz przekręcić z powrotem.

 

Oki, postaram się to zrobić. Tylko że pas nie jest skręcony - źle założony jest tylko ten zaczep. Pokombinuję...

 

Ad2. Kierownice wszystkie mają takie same przyciski bo nie produkowali dla uboższych wersji innych kierownic bez tych przycisków.

 

Kurde, to dziwią mnie Ci "fachowcy" z salonu. Wprowadził VIN do komputera i powiedział, że widocznie miałem zmienioną kierownicę. Tak czy siak, udzielono mi informacji ze bluetootha nie mogę mieć.

Znacie może inne miejsce, gdzie ktoś profesjonalnie oceni czy mogę mieć bluetootha, ew. zainstaluje u mnie to co trzeba ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Ja mam identyczną sytuację. Są przyciski, na górze jest krateczka pod mikrofon (nie mylić z mikrofonem) ale zestawu głośnomówiącego na bluetooth brak. W serwisie powiedzieli mi, że można go zainstalować za skromne 3000zł (rozbieranie podsufitki, słupków, kodowanie kompa i dodanie samego modułu, mikrofonu itd).

Kupiłem zestaw głośnomówiący montowany na osłonie przeciwsłonecznej (Nokia) za 1/10 tej ceny i jest git. Tylko kiedy mam włączone wycieraczki to mój rozmówca mówi, że słychać dziwne dźwięki :roll:

 

Głośność OK, funkcjonalność OK (zestaw sam wykrywa telefon) i tylko odbierając połączenie zamiast wcisnąć przycisk na kierownicy muszę nacisnąć nad głową.

...ale zaoszczędzone 2700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw głośnomówiący montowany na osłonie przeciwsłonecznej (Nokia) za 1/10 tej ceny i jest git. Tylko kiedy mam włączone wycieraczki to mój rozmówca mówi, że słychać dziwne dźwięki :roll:

 

Głośność OK, funkcjonalność OK (zestaw sam wykrywa telefon) i tylko odbierając połączenie zamiast wcisnąć przycisk na kierownicy muszę nacisnąć nad głową.

...ale zaoszczędzone 2700zł.

 

Korzystam od ponad roku z niemal identycznego rozwiązania czyli zestaw Nokia HF-300 - koszt 250PLN - kompatybilny bluetooth w zasadzie z każdą marką telefonu - w kieszeni pozostało około 2500 PLN :D

Polecam.

 

Jedynie czego póki co nie mam to zakłóceń z wycieraczkami.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Ja mam identyczną sytuację. Są przyciski, na górze jest krateczka pod mikrofon (nie mylić z mikrofonem) ale zestawu głośnomówiącego na bluetooth brak. W serwisie powiedzieli mi, że można go zainstalować za skromne 3000zł (rozbieranie podsufitki, słupków, kodowanie kompa i dodanie samego modułu, mikrofonu itd).

 

To i tak Ci mało powiedzieli. Byłem w drugim salonie BMW i tam powiedzieli ze jak najbardziej mogę mieć bluetootha. Pan uprzejmie podliczył i wyszło 5000zl :) Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Ja mam identyczną sytuację. Są przyciski, na górze jest krateczka pod mikrofon (nie mylić z mikrofonem) ale zestawu głośnomówiącego na bluetooth brak. W serwisie powiedzieli mi, że można go zainstalować za skromne 3000zł (rozbieranie podsufitki, słupków, kodowanie kompa i dodanie samego modułu, mikrofonu itd).

 

To i tak Ci mało powiedzieli. Byłem w drugim salonie BMW i tam powiedzieli ze jak najbardziej mogę mieć bluetootha. Pan uprzejmie podliczył i wyszło 5000zl :) Dziękuję :)

 

Stosując częsci używane da się to zrobić dużo taniej. Jakie masz audio i czy masz zmieniarkę? Zobacz czy masz pod pokrywą w bagażniku, pod schowkiem z przegródkami, jakieś nie podlaczone wtyczki itp.

 

Moduł bluetooth fabrycznie jest zamontowany jak na rysunku

http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/GREO_E61_65_0013.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując częsci używane da się to zrobić dużo taniej. Jakie masz audio i czy masz zmieniarkę? Zobacz czy masz pod pokrywą w bagażniku, pod schowkiem z przegródkami, jakieś nie podlaczone wtyczki itp.

 

Moduł bluetooth fabrycznie jest zamontowany jak na rysunku

http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/GREO_E61_65_0013.png

 

Nie mam zmieniarki. Audio mam zwykłe - nie wiem o co dokładnie piszesz - mam navi business, jeden czytnik dvd. Do bagażnika zerknę i powiem co widzę :)

PS. Znasz kogos np. z wawy kto mi to sprawdzi, zamontuje itp ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam nikogo kto robi takie rzeczy. Pytałem o to czy business czy pro. Sprawdź czy coś tam masz.

 

Tak jak napisałem, mam business.

W bagazniku nie znalazłem niepodłączonych przewodów. Oto co widzę:

http://braszek.republika.pl/bagaznik.jpg

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górnej czesci zdjecia widać dwie śrubki, tam fabrycznie jest zamontowany MULF. Także jeśli miały by być kable to wlasnie gdzieś tam w tej szczelinie, powinny być 3 sztuki, jedna biała duza wtyczka 26 pin, jedna mała światłowodowa z zielonym przewodem, i z prawej strony dochodzi czarny kabelek od anteny bluetooth. Jeśli nie masz tych przewodów to albo trzeba to zamontować tak jak fabrycznie, albo bardziej po partyzancku czyli mulfa dać do kasety za schowkiem, podłczyć swiatłowód, mikrofon, zasilanie, ew. antene BT.

Osobiscie jestem zwolennikiem wykonania fabrycznego, niestety jest to dużo więcej pracy, ale przynajmniej wszystko jest na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górnej czesci zdjecia widać dwie śrubki, tam fabrycznie jest zamontowany MULF. Także jeśli miały by być kable to wlasnie gdzieś tam w tej szczelinie, powinny być 3 sztuki, jedna biała duza wtyczka 26 pin, jedna mała światłowodowa z zielonym przewodem, i z prawej strony dochodzi czarny kabelek od anteny bluetooth. Jeśli nie masz tych przewodów to albo trzeba to zamontować tak jak fabrycznie, albo bardziej po partyzancku czyli mulfa dać do kasety za schowkiem, podłczyć swiatłowód, mikrofon, zasilanie, ew. antene BT.

Osobiscie jestem zwolennikiem wykonania fabrycznego, niestety jest to dużo więcej pracy, ale przynajmniej wszystko jest na swoim miejscu.

 

oki, dzięki wielkie :) zerknę co mam pod tą klapką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.