Skocz do zawartości

Webasto E60, E61


starykot44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie szukałem ale coś się doszukać nie mogę, a zależy mi na czasie.

Mam okazję kupić webasto jak na zdjęciu. Sprzedawca twierdzi że pochodzi z E60, E61.

Jak widzę na zdjęciu jest pompka obiegu wody, a pompka paliwa jest w środku i ten cienki króciec to od niej?

Jak odbywa się sterowanie tym piecem, sterowanie analogowe czyli na upartego 12V i przełącznik i ma działać, czy może przez CAN albo jeszcze coś innego?

Pytam bo chcę dołożyć do swojego samochodu, zima idzie :roll: a nie wiem jak tym sterować, póki co bez sterownika a z czasem może coś dokupić. Pozdrawiam.

http://img62.imageshack.us/img62/7425/webastox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie w całości przez CAN, co ma swoje zalety, bo zeby była 100% funkcjonalność wystarczy podlaczyć do szyny i zakodować. Pilot do webasto działa w fabrycznym odbiornikiem, tym z którym działa pilot centralnego. Pompa paliwa fabrycznie jest obok zbiornika.

Podsumowując zeby to uruchomic trzeba:

1. zamontować piec- na zdjęciu brakuje układu wydechowego, tłumik itp

2. podłączyć weze z plynem chlodniczym z silnika, nie jestem pewien czy nie trzeba dodatkowego elektrozaworu odłączającego piec

3. podłączyć zasilanie i CAN (dobrze by miec orginalna wiązkę)

4. zamontować pompe paliwa, przewód paliwa (prosto ze zbiornika), przewod zasilający

 

Troszkę jest zabawy, ale to naprawde fajne urządzenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę wiązkę i sterownik, rurkę wydechową i tłumik, pompkę paliwa, węże ale je da się samemu dorobić.

Te wszystkie sterowniki (panele) mają wbudowany interfejs CAN? Wiem że mają z tyłu 4 lub 5 wyprowadzeń, do tego wiązka i to wystarczy do sterowania piecem?

Ogólnie proponuję poszukać webasta analogowego. np. BW50. Wszystko wbudowane w piec (pompa paliwa, pompa obiegowa, sterownik) i sterowanie jest analogowe, na upartego można podłączyć webasto pod układ paliwowy, zasilania i wodny, a do kabiny podciągnąć tylko przełącznik. Nie ma opcji nastawiania na żądany czas, ale z czasem można sterownik okazyjnie na allegro trafić i nie ma tyle problemów co webasto z linią CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Kolego jak chcesz kupić webasto na allegro to tylko kup gdzie będą mieli wiązkę bo tej niestety w serwisie nie dokupisz a resztę części tak.Ja tak kupiłem i już rok czasu kompletne webasto leży mi w piwnicy gdyż nie mam wiązki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam

Kolego jak chcesz kupić webasto na allegro to tylko kup gdzie będą mieli wiązkę bo tej niestety w serwisie nie dokupisz a resztę części tak.Ja tak kupiłem i już rok czasu kompletne webasto leży mi w piwnicy gdyż nie mam wiązki.Pozdrawiam

 

Wtyczki do webasto można bez problemów kupić, przewody trzeba dorobić, albo wyciąć z całej instalacji (kolory kabli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.