Skocz do zawartości

[E61] kolektor wydechowy


pip33

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znac jak to bedzie smigało,mozesz podac jakies namiary gdzie kupiłes?jaka cena?

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sliczne,własnie nad czyms takim sie rozgladam,bo juz niedługo i mnie bedzie wymiana czekała :oops:

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę sprzedać taki kolektor (dokładnie ten sam, od tego właśnie sprzedawcy) tylko używany, wraz z nowymi uszczelkami (3 sztuki do bloku silnika i jedna pod turbo - koszt osobno ponad 100 zł) za 650 zł. Gdyby coś to PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a dlaczego sprzedajesz swój kolektor??

 

Co do mojego :) przejechałem właśnie kolo 40 km i mogę powiedzieć na razie tyle że nie czuje spadku mocy, wręcz wydaje mi się że zbiera się troszeczkę lepiej! Niektórzy piszą że w niższych obrotach jest mniej zrywny - ja nie odczuwam!

 

Po wszystkich zabiegach nie ma żadnych błędów na kompie!!

 

Troszkę się boję że nie będzie to grało ale zobaczymy po kilku kilometrach więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka wymiana kolektora i ciągle się waham jaki wybrać. Powiedzcie Panowie czy przy tym kolektorze nie ma jakiegoś spadku mocy ? Rozmawiałem wstępnie z mechanikiem, dość kumatym w BMW (robi od wielu lat i jest szanowany w okolicy) i on twierdzi, że bmw wrzuciło blaszaka po to by zwiększyć moc turbiny. Ponoć żeliwne są chropowate i przez to hamują pęd części spalin ( jak gdyby stawia opór przelatującym spalinom). Blaszaki zaś są gładkie i spaliny z większą siłą dostają się do turbo przez co mocniej kręcą łopatkami. Niby brzmi logicznie, ale czy oby na pewno tak jest ? Jakie są wasze spostrzeżenia ? Wiem że wielu z was będzie pisało o poprawie mocy z uwagi na poprzedni dziurawy kolektor, ale czy ktoś może miał porównanie między kolektorem żeliwnym a blaszanym ?
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że jeżdżę już tydzień na kolektorze żeliwnym i jestem bardzo zadowolony!! Nie czuje by samochód się mulił czy dławił...

Uważam że dokonałem dobry zakup! Kupisz jaki uważasz ale moim zdaniem nie warto przepłacać! wymienisz na blaszaka i po 50k możesz znów wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka wymiana kolektora i ciągle się waham jaki wybrać. Powiedzcie Panowie czy przy tym kolektorze nie ma jakiegoś spadku mocy ? Rozmawiałem wstępnie z mechanikiem, dość kumatym w BMW (robi od wielu lat i jest szanowany w okolicy) i on twierdzi, że bmw wrzuciło blaszaka po to by zwiększyć moc turbiny. Ponoć żeliwne są chropowate i przez to hamują pęd części spalin ( jak gdyby stawia opór przelatującym spalinom). Blaszaki zaś są gładkie i spaliny z większą siłą dostają się do turbo przez co mocniej kręcą łopatkami. Niby brzmi logicznie, ale czy oby na pewno tak jest ? Jakie są wasze spostrzeżenia ? Wiem że wielu z was będzie pisało o poprawie mocy z uwagi na poprzedni dziurawy kolektor, ale czy ktoś może miał porównanie między kolektorem żeliwnym a blaszanym ?

 

marv ja u siebie zrobiłem ponad 30k na kolektorze od e39 i "pędzi" jak szalony :) myślę, że przepustowość nie różni się niczym (e39 3.0d a e60 3.0d) lub w tak niewielkim stopniu, że jest to absolutnie nieodczuwalne. Klapek też nie mam od tego samego czasu :) Zaznaczam, że moje auto jest z 2003 r.

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba kupię nowy blaszany po pierwsze bo to oryginał , a po druige po odliczeniu vatu i dochodowego wyjdzie to samo co ten żeliwny, na którego f-vat nikt nie wystawia(gdyby tak było to wziąłbym może i ten żeliwny)... Kolektor pada przy przebiegu 150-200k a nie 50, więc proszę nie wprowadzać w błąd :). Z resztą to nie przebieg ma tutaj największe znaczenie tylko wiek. W 7 letnim aucie ma prawo kolektor już popękać.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby ktoś był zainteresowany, komplet z uszczelkami, wszystkimi 4.

 

http://allegro.pl/zeliwny-kolektor-wydechowy-e60-e65-e39-uszczelki-i1949394345.html

a masz kolego jakiej aktualne zdjecie tego kolektora?

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wieczorem mogę ci wysłać:) Ogólnie kupowałem od tego faceta z Poznania co handluje nówkami na allegro żeliwnymi, ktoś nawet wstawił jego aukcję w tym wątku, mi udało się od niego wyhaczyć używany, do tego kupiłem komplet uszczelek. Kolektor jest w stanie idealnym, spokojnie mogę udzielić gwarancji rozruchowej, bo kupowałem go dla siebie:) Sprzedaję, bo pod młotek idzie samochód a samemu nawet nie miałem kiedy tego przełożyć. Pora na V8 benzynę albo, jak Bóg da, V12:twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówki, nówki:) nie wyciągnięte z opakowania. Co jak co, kupowałem kolektor dla siebie więc bez przesady:P o ile nie widziałem sensu w kupnie nowego kolektora żeliwnego, to sprawa z uszczelkami jest zupełnie oczywista, że ten element musi być nówka. Tak na marginesie, prawdopodobnie oferta nieaktualna, w niedziele ma przyjechać jakiś facet po kolektor. Zobaczymy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.