Skocz do zawartości

E60 sterowanie głosem


maciekE60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam takie gówno jak w temacie na pokładzie, ale jeszcze razu nie udało mi się z tego skorzystać. Nie jestem biegły z niemieckiego, ale wymowy niemieckiej chyba nie mam aż tak tragicznej (uczyłem się 4 lata w szkole średniej), a ta małpa co tam siedzi nigdy nie rozumie co do niej mówię po niemiecku.

 

Jakie są wasze doświadczenia?

 

Jak to jest zbudowane? Gdzie jest mikrofon, bo może mam uszkodzony albo zasłonięty czymś/zabrudzony i stąd te babsko nie reaguje na moje gadanie albo reaguje i się pyta: "wie bitte"? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozumiała i powiem szczerze, że bardzo mi ułatwiała życie bo poruszanie się po iDrive to masakra. Niestety po aktualizacji softu, funkcje głosowe zniknęły i nikt nie wie dlaczego...

Mikrofon jest nad lusterkiem (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez instrukcje obslugi do reki i bedziesz wiedzial dlaczego ci nie odpowiada- tam sa podane odpowiednie hasla/skruty...

np. nawigacja- musisz powiedziec- nawi... itd,,,

 

Popróbuję, jak na razie ta franca rozumie tylko hilfe i jak jej powiem telefon albo telefonbuch to mi odpowiada ze telefonbuch ist leer :duh:

Na każdą inną komendę mówi wie bitte? . Ale jeśli mówisz że są skróty to poćwiczę bo jak mówiłem navigation (nawigacjon znaczy :)) to nie kuma. Może jak powiem nawi to zajarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuję, jak na razie ta franca rozumie tylko hilfe i jak jej powiem telefon albo telefonbuch to mi odpowiada ze telefonbuch ist leer :duh:

Na każdą inną komendę mówi wie bitte? . Ale jeśli mówisz że są skróty to poćwiczę bo jak mówiłem navigation (nawigacjon znaczy :)) to nie kuma. Może jak powiem nawi to zajarzy.

 

A to głupia baba..... pewnie jakaś Helga żona Helmuta.... :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na ang. w aso 350 netto. Ja używam "nojes cill"(odrazu adres w navi wklepujesz) i "tilifon" > "top acht" albo "adres buch", na torze wyścigowym przyda się "sztopurr". Można jeszcze sterować fotelami klimą itd. ale ja tego nie używam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbys podać jeszcze te komendy do sterowania głosem klimy i foteli? Dzieki piękne z góry.

EDIT

-sorki-nie zauwazyłem tego linku do instrukcji powyżej. Używając translatora google i odsłuchując jak się to powinno wszystko wymawiać dochodzę do wniosku, że chyba jednak wydam te 350 pln w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nie orientujecie się co należy dodać, aby mieć tą funkcję?

Mam na kierownicy przycisk do sterowania głosem, radio professional i bluetooth (mikrofon w suficie jest).

 

Niestety po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje.

 

Jak to włączyć?

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jej nie mam..

 

Ale przycisk na kierownicy jest. Bluetooth jako zestaw bezprzewodowy rowniez. Mikrofon tez.

 

Czy potrzebny jest dodatkowy modul czy to kwestia kodowania?

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Z tego, co wiem, to kierownice są w standardzie-znaczy przyciski, ale moduły właśnie niekoniecznie-rozkoduj sobie VIN i będziesz wiedział czy masz w/g kodu dany moduł/instalację. O rozkodowanie poproś na forum-chłopaki wpisują i ładnie tłumaczą dany numer kodu.

Pozdrawiam.

EDIT:

-funkcje głosowe przydatne zajefajnie-sama komenda "telefon"-bez akcentu ułatwia życie bardzo. Brakuje mi jedynie spolszczonych znaków.

Mam jeszcze pytanie przy okazji-jak Panowie używacie klimatronika? Pytam gdyż ciągle w temacie na "auto" każdym programem-czy to soft, medium czy intensive, kręcąc pokrętłem ustawienia temperatury zawsze grzeje mi za przeproszeniem pysk straszliwie:)-dopiero na manualu moge wyłączyć nawiew na fejsa i to pomaga choć przykładjąc rękę do kratek na przodzie konsoli i tak czuję ciepłe powietrze...zastanawiam się jak to sie ma do komfortu jazdy opisywanej w instrukcji gdyz jedynie manualne ustawienie "air distribiution" pozwala na rozdzial powietrza w stopniu naprawdę żądanym????

Edytowane przez johan666666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nie orientujecie się co należy dodać, aby mieć tą funkcję?

Mam na kierownicy przycisk do sterowania głosem, radio professional i bluetooth (mikrofon w suficie jest).

 

Niestety po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje.

 

Jak to włączyć?

 

A nie masz przypadkiem spolszczonego menu? Jeśli tak, to wybieranie głosowe nie działa, powinieneś mieć jeszcze taki przycisk koło i-drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.