Skocz do zawartości

e60 radio business nie czyta mi mp3


grisza1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bmw e60 z 2003r imam radio business i pytanko co zrobic zeby czytało mi mp3? moj kumpel ma tez radio business z małą nawi i czyta mu mp3 a ma tez e60 z 2003r .Jak to jest ? czy da sie cos zrobić? Edytowane przez grisza1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisz jakich płyt używasz i jak je nagrywasz bo w E60 ma to znaczenie. A płyty które czyta u kolegi sprawdzałeś?

 

A jak wg. Ciebie pownno się nagrywać tzn. jakim trybem i jaki producent płytek?

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bit rate to czytałem na jakimś zagranicznym forum że lapiej nie nagrywać większego jak 192 ale tu działa bez problemu nawet 320 bynajmniej u mnie ale może być problem jak bedzie zmienny, a jeżeli chodzi o foldery też można nawet ułatwia szukanie utworów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym e60 MP3 bedzie odblokowane/czytane, wszystko zależy co 1 właściciel chciał albo co kolejny odblokował...

Spróbuj płyt philips/verbatim nagrywane z predkością x16. Jeśli nie pójdzie tzn że trzeba odblokować poprzez NCSa, napisz PW do Capaza to cie nakieruje.

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że trzeba mieć business'a (MASK) z funkcją navi, albo wersję poliftową, aby czytał mp3 ?

 

Ja mam własnie Business bez nawi i żadne kodowanie, dodawanie +KMP3 oraz nawet wgranie softu z ISTA v41

funkcji mp3 nie uruchomiło, chociaż w pliku FSW.PSW od samego początku były pozycje MP3 i CDCMP3 na aktiv...

przy obydwóch softach (starym i nowym)

Dodawałem +KMP3, +Amp3, nagrywałem powoli i szybko i zawsze mam komunikat "Media Can not be read"

Na innym forum debata zakończyła się na tym, że stare Business'y czytały mp3 ale tylko te z nawigacją i co za tym idzie,

z czytnikiem DVD.

Ale jesli jest tak, że powinno mi to czytać te mp3 tylko jednak gdzieś robiłem błąd to straaasznie mile się zaskoczę.

 

Jak to jest kolego Capaz? udało Ci się wlączyć mp3 w MASK bez navi?

A jeśli tak, to z jakiego roku był odtwarzacz?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi że Navi Business ( z nawigacją ! ) czyta mp3 bez problemów jeśli się aktywuje, bo czytnik jest DVD do płyt z mapami, ale te Business'y bez nawigacji (przedliftowe, czyli bez tych sześciu przycisków pod czytnikiem) nie czytają plików mp3, nawet po aktualizacji softu. (no to najmarniejsze radio jakie montowali w tych modelach)

 

Ja wgrywałem do swojego SP-daten-E60 z ISTA v41, w październiku zeszłego roku, więc w miarę świeże i nie pomogło!

(wgrałem, tak na marginesie do wszyskich modułów jakie mam a poza tym chyba od zeszłego roku BMW nie odświeża SP-daten do E60)

 

Moim zdaniem to nie kwestia softu, tylko elektroniki w MASK bez nawigacji, która poprostu nie może fizycznie odczytywać skompresowanych plików audio.

 

Oczywiście to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update robiłem oczywiście Winkfp a kabelek mam bezbośrednio pod port RS216 COM.

Miałem na początku USB to zrywał mi połączenie z samochodem a ten pod com jest rewelacyjny.

 

No a jeśli chodzi o mp3 to, jak zapewne wiesz, nie każdy odtwarzacz CD może czytać pliki mp3 bo potrzebuje do tego odpowiedniego procesora i pamięci RAM aby móc rozpakować skompresowane pliki.

I może własnie tutaj tkwi problem. Te z czytnikami DVD do map to CD-ROM i "widzi" pliki mp3 a zwykły odtwarzacz CD nie.

A pozycje do kodowania poprostu są w każdym sofcie, ale to nie znaczy że każde MASK odczyta mp3.

 

No tak ja to widzę.

 

Jest jeszcze pozycja CDCMP3 do zmieniarek CD a nie spodkałem się aby komuś czytały one pliki mp3.

Sam mam oryginalną zmieniarkę z 2007 roku, z wgranym nowym softem i mp3 ani rusz!

Wyczytałem i zostałem osobście poinformowany, że te zmieniarki nigdy nie czytały i nie będą czytać mp3.

Pewnie były plany ale ostatecznie firma Alpine nie wypuściła takowych, czytających pliki mp3, bo może zdecydowali, że to zbędne przy

dzisiejszych IPOD'ach czy pamęciach USB.

 

Takie jest moje zdanie na ten temat, oparte o info z innych forum o BMW.

 

No ale zobaczymy jak się dalej temat rozwinie.

 

...poniżej zrzut z innego forum na ten temat ( po angielsku ale chyba nie trudno zrozumieć )

 

http://http://img100.imageshack.us/img100/9041/forummvw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się jeszcze raz tym wszystkim i oto wyniki:

 

 

Numer ZB po aktualizacji softu to 9142466

 

Wykonałem następujące czynnosci dopisując funkcje do FA i kodując pod niego MASK :

 

Dopisałem +KMP3

choć to jest TYLKO wpis do CCC (Professional Navigation) tak jest zresztą podane w pliku E60AT.000 gdzie jest pełna lista kodów FA

i nikt mi nie wmówi że jest inaczej.

Oczywiście to nic nie dało...!!!

 

Dodałem +AMP3 a potem -AMP3 bo to akurat jest w E60AT.000

jako TEMPORAERES E-WORT MP3 Funktion in MASK

Oczywiście nie pomogło...!!!

 

Dopisałem $606 jako LOW_NAVIGATION ( Business )

Nie pomogło !!!

 

Dopisałem $663 jako RADIO BMW PROFESSIONAL gdzie jest info +MP3 FUNKTION

Nie pomogło, jak nie czyta mp3 tak nie czyta !!!

 

Oczywiście przy wsztystkich powyższych kombinacjach MASK dokodowany do FA

oraz wpis w pliku FSW_PSW jest "MP3 Aktiv"

 

Nic nie pomaga i chyba nie pomoże...

Płytę wypaliłem na najwolniejszej prędkości, bez folderów na Verbatim i ani rusz....

 

 

Jeśli ktoś ma przedliftowe!!! radio Business bez nawigacji i czyta mu to mp3 to niech się pochwali.

 

 

 

 

ps; Mój znajomy ma identyczne wyposażenie jak ja z tym że 520d i u niego też próbowaliśmy i... nie czyta !

choć on nic nie grzebał w sofcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.