Skocz do zawartości

wymiana gałki wahacza ,czy wymienic kpl.wahacz


mario693

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytania Panowie odnośnie gałki wahacza prawy przód,mam wybitą gałkę w dolnym wahaczu.Czy wymiana samej gałki pomoże?czy może lepiej wymienić kompletny wahacz?a czy po wymianie wahacza z prawej strony,nie będzie to tak,że za parę dni będzie do wymiany lewy wahacz?jakiej firmy najlepiej kupić wahacz(prócz oryginału)???proszę o pomoc!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galka jest niewymienna w wahaczu. mozesz wymienic jedynie tuleje.

co do drugiej strony- jka jest dobra to po co wymienac? :roll:

 

 

Chociażby po to że zawieszenie wymienia sie parami:) Jedna strona bedzie sztywniejsza druga mniej co wpływanie na komfort jazdy i zachowanie auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wahacze są alu nic się w nich nie wymienia! Przód lub jak kto woli góra jest większa taka powyginana (przynajmniej z lewej strony).No i te ceny?

Można kupić wahacze od 160 do 850 zł. Znajomy wymienił jeden,założył tani,po 20 000 km wymieniał całą prawą stronę + łącznik. Nie opłaca się oszczędzać.

Sam pytałem się na forum jakiej firmy zakładać, poszukaj i kup co trzeba.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/530xi-N52/LHD/N/2005/november/browse/front_axle/frnt_axle_support_wishbone_tension_strut/

Jak pisałem wyżej w wersji xdrive zawieszenie przednie jest trochę inne, w tym m.in. wahacze - dolny nr 8 i 12 to właśnie ten "wymienny" sworzeń, a z zamienników dostępny jest chyba tylko lemforder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego piszesz, że element nr 8 to dolny wahacz? moim zdaniem dolnym wahaczem jest poprzeczny prosty

 

ktoś się kiedyś chyba pomylił i wiele osób powiela ten błąd.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stac cie na drogie auto a zastanawiasz sie nad wymiana wahacza... :duh: za 500 zlych...

 

nie do końca kumam Twoją logikę. Jeśli ktoś ma kasę to powinien ją bezmyślnie wydawać bo ja ma?

 

Jeśli producent przewidział dany element jako osobny, wymienny to jak chce może to zrobić. Niektórzy wymieniają np tuleje metalowo-gumową a inny cały wahacz górny. Każdy robi jak mu pasuje i nikt nikomu do portfela zaglądac nie powinien.

 

Co innego jeśli kolega chciałby wymieniać sworzeń wahacza, który jest niewymienny

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czego nie kumasz... ja rozumiem ze w takich podzespolach jak skrzynia biegow czy silnik jak sie cos zepsuje to nie trzeba od razu calej skrzyni lub silnika wymieniac. natomiast co do wahacza to zaluzmy ze wahacz kosztuje 400 zlych koszt zestawu naprawczego do wachacza razem z robocizna 200 wiec moja logika podpowiada mi ze lepiej kupic ori wachacz to posluzy mi na dluzej i bede spal spokojnie. niemcy maja do tej sytuacji doskonale pasujace przyslowie... tanio jest dwa razy drozej. kontynulujac... pewnie wedle twojej logiki szyby przednie po peknieci powinno sie klejic a krzywe felgi aluminiowe prostowac moze moja logika cie nie przekonuje ale ja spje spokojnie i moze mnie teraz zrozumiales ze nie zagladam nikomu do portfela bo mnie to guzik obchodzi a jesli kogos stac na takie auto to przypuszczam ze 200 zlotych za swiety spokuj to mala cena. a do autora tematu ... kup ori wachacz.

 

PS a ktory producent przewidzial zestaw naprawczy bo wahaczy?? pytam bo mnie to ciekawi, gdyz pracuje w fabryce ori wahaczy do bmw...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.