Skocz do zawartości

BMW 530i xenon skrętny nie działa tak jak powinien.


MISIEK_530i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z moimi xenonami skrętnymi. Niestety coś uległo uszkodzeniu. Oprócz tego ,że zielona kontrolka przy włączniku świateł miga to lampa od strony pasażera jest skręcona w prawo, a od strony kierowcy normalnie świeci na wprost. Nie raz wystarczy puknąć w lampe pasażera to sie odblokowuje i świeci na wprost. Domyślam się ,że pewnie trzeba styki przeczyścić. Ma ktoś jakieś inne pomysły?? Dodam ,że samopoziomowanie góra dół działa dobrze w obu lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem coś podobnego (ale lampa świeciła prosto) okazało się że był walnięty moduł skrętu, który jest mocowany pod lampą, kupiłem na allegro wymieniłem przekodowałem NSCem i smiga aż miło i nie mruga zielona dioda przy włączniku świateł. Spróbuj podpiąć INPE lub DISa i przetestować ich działanie i zaczytać błędy to więcej się dowiesz. A może wystarczy je przekodować NCSem do ustawień fabrycznych, musisz próbować.
BMW E60 530xd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To i ja opiszę swój problem ...

Jakiś czas temu przestało mi działać poziomowanie świateł ( nie mam skrętnych tylko mam standardowe poziomowanie ) auto przy odpaleniu nie robiło testu góra dół

najpierw podpięcie inpą i rzekomy błąd czujnika poziomowania który jest na belce ... także odpuściłem sobie naprawę/wymianę

Później przy diagnozowaniu dis'em stwierdzenie że jest uszkodzony silniczek w lampie odpowiedzialny za sterowanie góra dół soczewką ... a że te lampy nie są rozbieralna to też odpuściłem ..

I nagle kilka dni temu .. odpalam auto w garażu a tu mi działa poziomowanie a ja w szoku że działa ale działało kilka razy a później się rozjechały ustawienia światel i jedno świeciło nisko jak halogen a drugie wysoko jak pociąg

Jutro jadę do "fachury" od świateł także napiszę co tam wywnioskował ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez podłączenia do kompa pewnie się nie obejdzie, generalnie powinieneś mieć komunikat błędu.

Taka mała uwaga, ksenony działają w trybie skrętnym tylko przy ustawieniu przełącznika świateł na auto.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to mam skretne.. A nie skrecaja, ani nawet sie nie poziomuja... :( Why?

Bo auto w orginale nie mialo ksenonu skretnego(zobacz u siebie e galerii masz rozkodowany vin),tylko ktos dolozyl lampy ze skretem,dlatego tez nie masz poziomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czujniki na wahaczach masz,bo masz ksenon orginalny tylko ktos wymienil lampy na skretne,dlatego straciles poziomowanie.Skrecanie mozna uruchomic,musisz poprowadzic dodatkowe przewody do lamp,musisz tez miec lma z AHL,do tego kodowanie.Jest z tym troche roboty,ale jest do zrobienia.

$524 Adaptacyjne doświetlanie zakrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki na wahaczach masz,bo masz ksenon orginalny tylko ktos wymienil lampy na skretne,dlatego straciles poziomowanie.Skrecanie mozna uruchomic,musisz poprowadzic dodatkowe przewody do lamp,musisz tez miec lma z AHL,do tego kodowanie.Jest z tym troche roboty,ale jest do zrobienia.

$524 Adaptacyjne doświetlanie zakrętów.

Skoro moje oryginalne reflektory i te obecne maja poziomowanie, to da sie uruchomic samo poziomowanie? Bez skretnych?

A te dodatkowe przewody do lamp? SKad trzebaby je prowadzic?

 

 

 

"lma z AHL" - gdzie tego szukac? Beda na tym jakies oznaczenia?

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy mozna samo poziomowanie uruchomic,jak masz Inpa mozesz wejsc w modul swiatel i bedziesz wiedzial czy masz AHL czy bez.Przewody trzeba ciagnac od modulu swiatel do lamp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.