Skocz do zawartości

wywalenie AFS Active steering - zastapienie inną maglownicą


kamiz22

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na to ze posiadam system AFS czyli active steering i jest to auto z 2003r czyli przed lift system ten jest bardzo awaryjny od dluzszego czasu walcze z palacymi sie kontrolkami i krzywą kierownica. Diagnoza postawiona to uszkodzona maglownica . Nowa to 1700 euro i tez nie wiadomo ile polata na polskich dziurach. Używka wszyscy wiemy tansza ale juz 2 leżą w garażu.

 

Wpadłem na pomysl wywalenia opcji AFS z auta i zastapienia jej Servotronikiem .

Teraz pytanie do znawców co trzeba wymienic oprócz maglownicy i jaki magiel użyc zeby wspolpracowal z Dynamic Drive ktory tez jest w aucie. Chodzi o olej na ktorym pracuje ten system.

 

Prosze o jakiekolwiek info. Kto to robil kto mogłby przeprowadzic taki swap.

 

Auto to 530i 2003r z dynamic drive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
próbowałes regeneracji z wymianą listwy? gdybys zdecydował się na nową moge załatwic 20% znizki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja robiłem regenerację przekładni pod Bydgoszczą.

Wymieniają listwę na nową /nie prostowana rzemieślniczo/, nowe uszczelnienia, nowy olej. Więc poza obudową w której nie ma co się zepsuć /oczywiście jeśli nie jest uderzona/ po ich zabiegu masz nową przekładnię. Mają Certyfikat Dekry, robią na oryginalnych częściach ZF.

Może spróbuj u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zadzwon tez tutaj z tego co wiem robili juz takie przekładnie jak twoja i tez wymieniają listwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pytanie jezeli nie przechodzi inicjalizacji , kontrolki sie swieca , kiera krzywa, a prowadzi sie ok to czy regeneracja listwy cos da? Moze ktorys czujnik jest padniety ? Co wtedy ?

 

Wspomne , że moje auto to anglik przed przekladka bylo dobrze . Osoba ktora przekladala auto kupila maglownice używaną , ktora od zalożenia już nie dala sie zainicjowac. Teraz nie wiem gdzie szukac problemu? Dlatego pomyslalem o swapie na serwotronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to teraz moze porównaj moduły w tym systemie moze w angliku są inne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze
auto anglik przełozony magiel kombinowany czy koniecznie trzeba sie pokazac w e60 nie lepiej kupic tansza marke samochodu i nie rzezbic? komu to pózniej sprzedaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto anglik przełozony magiel kombinowany czy koniecznie trzeba sie pokazac w e60 nie lepiej kupic tansza marke samochodu i nie rzezbic? komu to pózniej sprzedaz

 

Uważąm , że to raczej nie na temt. Nie powinieneś sie martwić czy sprzedam , bo nosiłem sie z takim zamiarem. Poprostu trafiła sie okazja, a auto nie kupiłem do ciuchania po mieście dlatego nie ma możliwości wyboru innej marki.

 

Założyłem temat o AFS i trzymajmy sie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto anglik przełozony magiel kombinowany czy koniecznie trzeba sie pokazac w e60 nie lepiej kupic tansza marke samochodu i nie rzezbic? komu to pózniej sprzedaz

 

Uważąm , że to raczej nie na temt. Nie powinieneś sie martwić czy sprzedam , bo nie mam zamiaru tego robić. Poprostu trafiła sie okazja, a auto nie kupiłem do ciuchania po mieście dlatego nie ma możliwości wyboru innej marki.

 

Założyłem temat o AFS i trzymajmy sie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok dla kazdego sa inne priorytety jak ten trop z modulem sprawdzałes numery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem bo jestem chwilowo w Delegacji . Jak wroce to sie zajme tą uwagą. Podpowiedz czy dobrze rozumiem? Mam sprawdzic czy magiel ktory mam zalozony jest kompatybilny z modulem w aucie? Jezeli nie to namierzyc numer maglownic ktore beda wspolpracowac z modulem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dokładnie tak moze tez tez pomóc ci w tym kazde aso telefonicznie po vinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Panowie mam ten sam problem. Taka sama sytuacja. Auto było przekładane, zmieniana maglownica, też AS. Szukam rozwiązania już od jakiegoś czasu i nie wiem co jest. Kamizz daj znać jak ci idzie ten temat. Zrobiłeś to już czy jeszcze z tym walczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.