Skocz do zawartości

Bmw e60 Opony doradzcie


skols003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ojcu szykuje sie wymiana opon mial 245/40 r18 firmy Miechelin pilot sport to jest pierwsza wymiana w Polsce i chce wiedziec czy nie ma nic tanszego w miarę dobrego;) jakie sa wasze opinie na teamat Hnacooka podobno chwala teraz chodzi mi jeszcze o takie firmy jak Barum , Bridge stone .Falken . auto to 530d 218ps wiec chcialbym zbyscie poradzili co wybrac zeby nie przeplacic za duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone to ścisłą czołókwa, śmiało mozna brać, z bardziej sportowych to Potenza a z wygodnych w jeżdzie to Turanza. Poszukaj dobrze, tematów o oponach było na prawde juz dużo.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dlatego pytam bo firm jest duzo . w mojej 3 mam wlasnie 225/45 r17 Bridgestone Protenza s100 niby twardzsze do sportowej jazdy no albo mi sie wydaje ze nie sa takie zajebiste albo sa takie dobre ale poprostu nie jezdzilem na gorszych . wiec pytamm o marke bo ktos z was napewno mial opony tych marek i moze powiedziec jak sie spisuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam opony firmy Hankook - model S1 (runflat) . Zeszłego roku założyłem i jestem bardzo zadowolony . W porównaniu do Goodyearów które miałem wcześniej opony Hankook pracują znacznie ciszej, jest odczuwalna lepsza przyczepność i do tego nie są tak twarde jak Goodyeary.

Hankooki podobno miały się szybciej zużywać ... po przejechaniu już dobrych 15tyś. km nie zauważyłem jednak szybkiego tempa zużycia.

Do tego dochodzi na pewno jeszcze dość atrakcyjna cena tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chesz najlepsza cene do jakosci i niechcesz przeplacac za RF to polecam Hankook V12 K110 . Swoje Dunlopy RF wyrzucilem na miejsce tych Hankook i wszystkim polecam. W Polsce dotepne w wiekszosci sklepow online.

http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-k110-225-50-r17-98-y-xl-zr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem zmiane opon w tamtym roku.Wyrzucilem Michelin Pilot ROF i zalozylem Nokian ZG2 normalne (245/40/18)

Moim zdanie Nie ma ich co nawet porownywac do Michelin...Opony sa bardzo ciche,trzymaja sie bardzo dobrze na mokrym i na suchym asfalcie.

Ogolnie polecam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie czy mogę spokojnie założyć opony o indeksie nośności 98 ? Według naklejki z słupka powinna być 94 ale akurat te opony co wybrałem mają 98.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W E46 330d Sedan w rozmiarze 225/45/17 mam opony Bridgestone POTENZA R050 - opona - ta wersja sprzedawana w Polsce - właściwie na dwa sezony. W drugim sezonie dwie opony wyrzuciłem. Nie polecam, bardzo szybko się wybijają i hałasują. Gdy kupiłem auto miało od 5 lat dokładnie te opony i sprawowały się bardzo dobrze. Być może na taśmie produkcyjnej mają opony lepszej jakości.

Teraz kupiłem Dunlop SP SPORT Maxx - niestety opona też tandetna - mam ją od kwietnia i już hałasuje.

 

Jeśli chodzi o zimówki to mam - w e46 - 225/45/17 - Goodyear Ultragrip Performance 2. Opona tandeta na maxa. Strasznie głośna. Mam ją już chyba 3 sezony i jazda na nich nie należy do przyjemnych.

Wszystkie opony kupowałem nowe na opony.com.

 

Teraz przede mną wymiana opon w E61 i zastanowię się na tym Hankookiem lub Nokianem. Dunlopa i Goodyeara na pewno nie kupie. Bridgestone może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przezylem swoje przygody z oponami, nie chce tracic waszego czasu na ta historie :). Kupilem ContiSportContact 3, najlepsze opony na jakich jezdzilem ever. Continental w BMW to chyba najlepsze co mozna zalozyc. Bezkierunkowe opony, na kierunkowych przy mokrej nawierzchni auto uciekalo mi podczas ostrej jazdy. Na tych oponach totalnie nie przejmuje sie, czy jest mokro/sucho itd. Jedynie na co patrze, to temperatura. Ponizej +7 stopni noga z gazu, wlasciwosci gumy sa ograniczone temperatura.

 

Przy ContiSportContact 3 na drodze wylacznie ogranicza Cie wyobraznia, powaznie TRUDNO sprowokowac samochod do nienaturalnego zachowania. Poza tym guma cicha, w ogole jej nie slysze (index predkosci Y).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem w poprzednim BMW Continental sport contact 3 225/45/17 jak kolega wyżej pisze bardzo dobre opony. Bardzo fajnie trzymały na suchym jak i mokrym, jedyna wada że niecałe dwa sezony i kostka miedzy bieżnikiem pokazująca zużycie była już praktycznie na równo. Ostatnio miałem ten sam problem jakie opony wybrać zastanawiałem się nad contact 3 jednak zdecydowałem się na falken ze912 co było też nie ukrywam podyktowane ograniczonym funduszem. Jeżdżę jak na razie miesiąc i na prawdę sprawują się świetnie niczym nie ustępują wyżej opisywanym do tego bardzo ciche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ma opony 245/40 r 18 a jakie mozna zalozyc optymalnie chodzi o wysokosc czy profil 45 lub 50 wejdzie na felgew 18 i nic nie bedzie obcierac? bo na profilu 40 juz felgi pokrzywione

Miałem na zime założone 245/45/18 i raz zdarzyło sie ze oponka optarła mi przedni błotnik dokładnie mówiac jego krawędz nad kołem i lakier sie posypał. Nie polecam zakładac niczego innego jak orginalny rozmiar 245/40

Co do krzywych felg to bmw chyba sie nie postarało w e60 i te orginalne felgi nie sa zbyt wytrzymałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie Vredestein Ultrac Sessanta XL FSL

Nie jeździłem na nich, ale słyszę od różnych ludzi same super opinie o tych oponkach. Gdybym mógł je dostać w dobrej cenie w moim rozmiarze (285/30/19) to bez wahania bym brał. A ten wzór bierznika :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam opony firmy Hankook - model S1 (runflat) . Zeszłego roku założyłem i jestem bardzo zadowolony . W porównaniu do Goodyearów które miałem wcześniej opony Hankook pracują znacznie ciszej, jest odczuwalna lepsza przyczepność i do tego nie są tak twarde jak Goodyeary.

Hankooki podobno miały się szybciej zużywać ... po przejechaniu już dobrych 15tyś. km nie zauważyłem jednak szybkiego tempa zużycia.

Do tego dochodzi na pewno jeszcze dość atrakcyjna cena tych opon.

 

Ja również polecam Hankooka. Letnie posiadam Hankook Ventus V12 Evo K110 i są w mojej ocenie bardzo dobre. Te opony występują chyba tylko jako XL, ale nie są wcale za twarde.

http://www.hankookopony.eu/nowosci/autoswiat.pdf

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ma opony 245/40 r 18 a jakie mozna zalozyc optymalnie chodzi o wysokosc czy profil 45 lub 50 wejdzie na felgew 18 i nic nie bedzie obcierac? bo na profilu 40 juz felgi pokrzywione

Miałem na zime założone 245/45/18 i raz zdarzyło sie ze oponka optarła mi przedni błotnik dokładnie mówiac jego krawędz nad kołem i lakier sie posypał. Nie polecam zakładac niczego innego jak orginalny rozmiar 245/40

Co do krzywych felg to bmw chyba sie nie postarało w e60 i te orginalne felgi nie sa zbyt wytrzymałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazda firma ma opony homologowane do BMW czyli oznaczone gwiazdka wiec wybor jest w pewnym stopniu ograniczony.

ale to sa do emek ;)

 

W mojej instrukcji obslugi napisali ze BMW zaleca tylko opony z gwiazdka a nie mam emki....niestety :wink: . korzystam z uslug dosc ogarnietego wulkanizatora, ktory obsluguje m.in. Jaga i Ferrari i jak montowalem u niego Micheliny Primacy HP to stwierdzil, ze ta opona nie powinna jezdzic w BMW poniewaz jest nieodpowiedniej konstrukcji. Kazde BMW ma tylne kola ustawione w negatywie i do tego jest potrzebna opowiedniej konstrukcji i sztywnosci opona. Nie wolno takze zamieniac opony przednich z tylnymi. Opony bez gwiazdki beda sie szybciej wycieraly i do tego nierownomiernie. Ja juz kupilem wiec nie mam wyboru ale nastepne kupie z homologacja BMW np. Micheliny Pilot Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ok, ale nie nazywajmy tego homologacją. To jest dedykowanie opony dla modelu/marki. Gwiazdki są do BMW serii M.

MO1 - Mercedes AMG

RO1 - Audi RS6, RS4, R8

B - Bentley Continental GT

* BMW M - BMW M3, Z4M, M5, M6

AO - Audi

VO - Volkswagen Touareg

A - Toyota Auris

 

Homologacja – pozwolenie na użytkowanie urządzenia na terenie kraju wydającego pozwolenie, przyznawane przez uprawnioną instytucję. Obowiązkowi homologacji podlegają jedynie urządzenia określone we właściwych przepisach prawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.