Skocz do zawartości

E61 xdrive dystanse kol


Tomek2791

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
Raczej nie bedzie problemu nawet z 20mm

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założone 16mm i o nadkola nic nie ociera ale jak je założyłem to jeszcze nie wyjechałem z garażu :D bo nie wiem jaki maja wpływ na xdrive. Koła z tylu wyglądają o niebo lepiej ale opony 225 są stanowczo za wąskie 245/45/17 to idealny kompromis miedzy wyglądem a komfortem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja również mam 245/40r18 i też mam schowane tylne 20mm a przednie 10mm koła i wygłąda to troche tak obskórnie . natomiast kupiłem kompletzimowych ori alufelg używanych z wzorem do e60 i mają inne odsadzenie tak że autko wygłąda super . plusy to na pewno wygląd i przechył na zakrętach(minimalna rożnica) natomiast minus według mnie to inaczej troszke pracuje zawieszenie (jest głośniej -tak mi sie wydaje) i najgorszy minus jedna kałuża i po czystym samochodzie strasznie brudzi karoserie na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja również mam 245/40r18 i też mam schowane tylne 20mm a przednie 10mm koła i wygłąda to troche tak obskórnie . natomiast kupiłem kompletzimowych ori alufelg używanych z wzorem do e60 i mają inne odsadzenie tak że autko wygłąda super . plusy to na pewno wygląd i przechył na zakrętach(minimalna rożnica) natomiast minus według mnie to inaczej troszke pracuje zawieszenie (jest głośniej -tak mi sie wydaje) i najgorszy minus jedna kałuża i po czystym samochodzie strasznie brudzi karoserie na zewnątrz.

 

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to masz naped xdrive i oryginalne felgi z ET 43. Dokupiles felgi od tylko napędowego E60/61 które maja ET 20. Udało się to założyć tak ze nic nie ociera nawet przy pełnym obciążeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w E60/E61 XD / Xi mają być wszystkie koła takie same, wiem bo przerabiałem temat.

 

xd/xi mają zupełnie inne ET od tylnopędnych odpowiedników i felgi nie pasują,

poza tym do xd/xi montowane są wyłącznie koła jednakowe i zamontowanie szerszych z tyłu albo dystansów,

powoduje mieszanie systemu 4x4 i błedy oraz niepoprawne działanie

 

dopiero w F10 system xDrive jest ulepszony, pasują te same koła co z normalnych wersji i stosuje się tylne koła szersze

co wygląda fajnie i konkretnie, ale trzeba mieć F10 :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła w xd napewno muszą być jednakowej średnicy, natomiast nie bardzo wiem co zmienia w napedzie odsunięcie tylnych kol o np 10 mm? Podczas jazdy na wprost koła kręcą się z identyczna prędkością jak przy braku poszerzenia. Prędkości zmieniają się podczas skrecania bo zmienia się promien zataczania tylko, ze to "wylapuje" mechanizm roznicowy. Jak jeździmy np po śniegu to koła kręcą się ze zmiennymi prędkościami i jakoś nie psuje to napędu. Nie w każdym X5 jest najnowszy xdrive a są montowane koła o mieszanej szerokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne maja ET20. Napewno auto zyskało na wyglądzie ale niestety nie do końca rozwiązuje mój problem bo miałeś z przodu i z tylu felgi z identycznym ET a przy montażu dystansow tylko na tylnej osi sytuacja się zmienia. Ale dzięki za zainteresowanie problemem :cool2: w zasadzie jestem coraz bardziej przekonany ze dystans na tylnej osi nie będzie miał wpływu na naped. Dzisiaj widziałem X3 na mieszanych felgach a myśle ze tam xdrive niczym nie różni się od tego który jest w E61 LCI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w x5 sie normalnie stosuje koła szersze z tyłu

 

w E61 nawet jak wsadzisz szersze to przy ET z wersji tylnonapędowej będą Ci ocierały o nadkola,

chyba, ze jakies małe koła.

 

A znowu z przodu będą wystawały POZA BŁOTNIKI o 2cm... co wygląda tragicznie i tez ociera o przednie nadkole

 

W zwykłym E60/E61 montujesz felgi średnio z ET18-ET20

 

a do XD zalecane jest ET43 czyli ogromna różnica i tu jest też problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka postow wyzej masz wypowiedz kolegi, wiec chyba nie masz racji

 

 

ostatnią xzime przejeżdziłem na felgach z tylnonapedowej e60 i nie odczułem żadnych zmian w napedzie a wygląd super. jutro zobacze jakie mają et i zapodam.

 

X5 wystepuje rowniez w wersji z niemieszanymi kolami. Dystans 16 mm na osi tylnej nie powoduje zadnego ocierania i jest jeszcze spory zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie koła i jaki profil opony...

Zależy też jakie ET felgi.

I na koniec zależy jakie masz zawieszenie i jak nisko autko siedzi.

 

Ja założyłem 19" od tylno-napędowej E60 z ET18 i ocierało.

Wtedy był efekt nie jak z dystansem 16mm a 25 i nawet z większym

negatywem nie dawało rady.

 

 

 

Zresztą tylko mówię co ja miałem tydzień temu i się tylko

wkurzałem niepotrzebnie, opisuje moje doświadczenia

a nie teoretyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w x3 mam dystanse 20mm i zero problemów z napędem,

na wiosnę na wulkanizacji urwali mi gwint w dystansie i musiałem przód zdjąć, też nie było żadnych problemów.

 

skoro można w aucie z xdrive założyć szersze koła z tyłu to jaki może być problem z dystansami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie koła i jaki profil opony...

Zależy też jakie ET felgi.

I na koniec zależy jakie masz zawieszenie i jak nisko autko siedzi.

 

Ja założyłem 19" od tylno-napędowej E60 z ET18 i ocierało.

Wtedy był efekt nie jak z dystansem 16mm a 25 i nawet z większym

negatywem nie dawało rady.

 

 

 

Zresztą tylko mówię co ja miałem tydzień temu i się tylko

wkurzałem niepotrzebnie, opisuje moje doświadczenia

a nie teoretyzuje.

 

 

Zgadzam sie z Toba ale zauwaz, ze poszedles po bandzie. Felgi 19" z E60 to pomijajac ET to szerokosc conajmniej 8" a opona od 245 wzwyz. Przy seryjnych felgach dystans 10-16 mm na tylnej osi wyglada OK i nie ociera nawet przy oponach 245 i feldze o szerokosci 8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse to ogólnie odrębny temat, ja nie toleruje i nie będę się wypowiadał,

po prostu nie chce znać tego badziewia u siebie w autach

 

--

 

natomiast poszedłem po bandzie bo xD wyjątkowo ma fabrycznie MAX 18"

i koła równe a nie-xd ma 19" fabrycznie max i koła szersze z tyłu.

 

A seryjne 18 to mam na zime, wiec tylko 19" by mnie cieszyło.

 

245/40/19 8,5" i mam niższe zawieszenie m-technik wiec nawet jak na prostej nic sie nie dzialo

to na wertepach przyciąłem opone i po temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś złe doświadczenia z dystansami, ze tak stanowczo się o nich wypowiadasz?

Myśle ze XD jest "biedne" w oryginalne alufelgi ponieważ wymagało to zaprojektowania felg które pasowałyby tylko do tego modelu a przez oryginalnie szerszy rozstaw kol byłyby mało popularne i nie wiele szersze od tych które są obecnie. Do XD są dwa rodzaje np. 17 to 7,5" i 8" przy tym samym ET.

Edytowane przez Tomek2791
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnie swoją wypowiedz.

 

Obecnie jeżdze na ori felgach dedykowanych do xd czyli et 43 245/40/r18. ostatnią zime zakupiłem komplet felg na zime tylnonapedowyvch e60 czyli mają ET (IS na feldze) 20 romiar ich to 225/50/r17 . obydwa komplety ( mierzyłem średnice ) mają równiuśkie 65 cm. Felgi na zime mają 7,5Jx17. Przyznaje że nie miałem żadnego obcierania nawet w pięciu a każdy ważył ok 100 a nawet wiecej kg(troche bardzo ciasno) ale przyznam że przednie koła są przy tym rozstawie są równo z krańcem błotnika ale jest na pewno ładniej niż z tymi oryginalnymi. pozdrawiam. jeżeli to by było za dużo różnicy to przód też można chyba troszke poszerzyć dystansami nie???

 

dodaje linka do felg jakie mam z tylnonapedowych . http://www.bramanautoparts.com/prod/BMW-Star-Spoke-138-Wheel_1384.aspx

ale piszą że do XI też podchodzą.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.