Skocz do zawartości

[E61]Maglownica - gdzie kupić?


Barrin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Niestety, maglownica w moim aucie dostała luzów. Po wizycie w firmie regenerującej powiedzieli że zrobili co mogli, ale niestety niedługo maglownica będzie do wymiany.

 

Szperając trochę w internecie - znalazłem sklep internetowy: http://egaraz.com/offer,list1,92911,4748,o.html - może ktoś z was miał do czynienia z tym sklepem? Osobiście trochę nie jestem przekonany co do tej ceny, i obawiam się że to jest jakaś regenerowana, bądź w ten deseń.

 

Może ktoś mógłby polecić jakiś sklep z regenerowanymi przekładniami w dobrej cenie? Zależy mi na tym, aby udzielili gwarancji przynajmniej na pół roku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nie bawił bym się w takie okazje.

 

Skontaktuj się z firmą Hydrosystem - www.hydrosystem.pl

Ja u nich robiłem swoją (której też inne firmy nie chciały regenerować)

Naprawa polegała na regeneracji z wymianą listwy zębatej na nową. Po wymianie listwy cisza spokój i brak luzów.

Całość wyszła mnie ok 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja tak jak kolega wyzej polecam reg. z wymianą listwy w hydrosystem tą maglownice co pokazałes lepiej omijac szerokim łukiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy czy kolega ma Active Steering czy nie. Mnie odpisali z Hydrosystem, że te z Active Steering też regenerują, ale:

 

Podczas naprawy wymieniamy wszystkie uszczelnienia, łożyska, tuleje oraz klin

dociskowy. Niezbyt zniszczone muszą być: obudowa, listwa zębata, wałek

ślimakowy... :duh:

 

Wynika stąd że w takich przekładniach nie wymieniają listwy, a to ona powoduje stuki, więc taka regeneracja to o d... rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy czy kolega ma Active Steering czy nie. Mnie odpisali z Hydrosystem, że te z Active Steering też regenerują, ale:

 

Podczas naprawy wymieniamy wszystkie uszczelnienia, łożyska, tuleje oraz klin

dociskowy. Niezbyt zniszczone muszą być: obudowa, listwa zębata, wałek

ślimakowy... :duh:

 

Wynika stąd że w takich przekładniach nie wymieniają listwy, a to ona powoduje stuki, więc taka regeneracja to o d... rozbić.

 

Jeśli dojdą do wniosku że trzeba listwę wymienić to wymienią.

Ja się umówiłem z Nimi telefonicznie że po zbadaniu magla będą dzwonić. I zadzwonili że listwa jest do wymiany.

Wydaje mi się że to bez różnicy czy to magiel z AC czy bez AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skovron dzwoniłem do człowieka którego znam z tej firmy i rzeczywiscie listwa do Active Stering jako jedyna do Bmw jest nie dostępna aczkolwiek mówił ze jest sporo wytrzymalsza niz w zwykłych przekładniach,podejrzewam ze najlepszym rozwiązaniem dla kolegi Barin jest nauczenie się jak sprawdzic wyjętą przekładnie na imadle czy listwa nie ma luzu i szukac ori uzywki Edytowane przez gorik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do Hydrosystem i żeczywiście nie wymieniają listwy w tych przekładniach , lecz mogą zregenerować oczywiście z gwarancją więc chyba się zdezycuję i wyśle; gość z tej firmy powiedział mi że jeszcze się u nich się nie zdarzyło żeby listwa była w tak złym stanie że nie dałoby się jej zregenerować; koszt regeneracji to 950 zł,jeśli nie da się to 0 zł i odeślą złom :) ;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.