Skocz do zawartości

E60 dym z kratek nawiewu


Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy się już ktoś spotkał z takim przypadkiem?

Podczas jazdy wyłączył klimę, po przejechaniu kilku kilometrów, stanąłem na światłach i załączyłem ją ponownie. Z kratek nawiewu zaczął się wydobywać biały dym, wyłączyłem za chwile włączyłem ponownie i to samo. Po chwili przestał, dymek był bezwonny ale dość widoczny. Zaznaczam jeszcze że dzień nie należał do upalnych. Klima i przed i po tym zajściu działa prawidłowo. Czym to mogło być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Podepnę się pod temat. U mnie nie ma dymu, ale mam wrażenie, że po włączeniu klimy wyczuwam coś jak by lekki zapach spalin - czy to możliwe, czy też sam wkręcam sobie jakieś głupoty ? Powiem, że to wrażenie mam od momentu kiedy dałem do czyszczenia klimę. Ktoś ma pomysł, czy nie zawracać sobie głowy ?

 

Pzdr,

Ever

Why so serious... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. U mnie nie ma dymu, ale mam wrażenie, że po włączeniu klimy wyczuwam coś jak by lekki zapach spalin - czy to możliwe, czy też sam wkręcam sobie jakieś głupoty ? Powiem, że to wrażenie mam od momentu kiedy dałem do czyszczenia klimę. Ktoś ma pomysł, czy nie zawracać sobie głowy ?

 

Pzdr,

Ever

 

Możliwe że kolektor wydechowy masz pęknięty i spaliny pojawiają się pod maska.

Czy jak przejedziesz kawałek to już potem nie czuć?

 

Zrób test na zimnym silniku: wył. klime, odpadł auto, przejdź z kilometr i włącz klime. Jak będzie ok to pewnie kolektor.

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ja to czuję cały czas od momentu włączenia klimy podczas jazdy. Oczywiście po jakimś czasie przestaje zwracać na to uwagę ponieważ nie jest to smród a jedynie delikatna "nutka dekadencji" :) Podjadę do mechanika, poproszę żeby rzucił okiem na kolektor wydechowy.
Why so serious... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyb nie miałem tłustych tylko zaparowane ale jak otworzyłem okna znikała para, i w środku był zapach taki jak w pralni czyli wilgoć.

ale u mnie codziennie było coraz więcej białej pary w aucie :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.