Skocz do zawartości

bmw e60 przy hamowaniu świeci abs asc ręczny active stering


michael131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z BMW e60 530d 2003r. Przy mocniejszym lub gwałtownym hamowaniu zapalają się 3 kontrolki ABS, ręczny na czerwono i żółty trójkąt ze strzałką dookoła a przy mocniejszym hamowaniu dochodzi do tego żółta kontrolka w kształcie kierownicy z wykrzyknikiem obok oraz DTC, a na komputerze centralnym wyskakuje (electronic faliture), krótko mówiąc cała choinka świeci. Po około 3-5 sekund wszystko wraca do normy. Jeszcze jeden objaw to podczas mocniejszego naciśnięcia na hamulec w momencie kiedy włączają się kontrolki na ułamek sekundy przestaje działać prędkościomierz obrotomierz ekonomizer i wskaźnik paliwa (po prostu jest taki skok). Byłem w serwisie BMW oni podłączyli auto do komputera wykasowali błędy ale cały czas problem pojawia się ponownie. Powiedzieli mi że nie mieli nigdy takiego przypadku a to wszystko jest ze sobą powiązane i muszą przeinstalować oprogramowanie całego auta (czy sterowników - coś takiego) i muszę zostawić auto na dwa dni a oni będą sprawdzać wszystko dokładnie.

Powiedzieli jeszcze że przeinstalowanie oprogramowanie pomoże na 95%.

Proszę o pomoc może ktoś miał taki przypadek, bo nie mogłem znaleźć na forum żeby komuś świeciło się tyle kontrolek przy hamowaniu a potem znikało samo z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już znam odpowiedz na swoje pytanie. Wstyd się przyznać ale to przez głupotę sam sobie jetem winien ponieważ jakiś czas temu miałem mały wyciek płynu chłodniczego z pod termostatu więc byłem zmuszony dolać płyn. Resztę płynu włożyłem do bagażnika i chyba nie dokręciłem butelki po czym zauważyłem że koncentrat się wylał, starałem się osuszyć bagażnik lecz zrobiłem to nie dokładnie i koncentrat dostał się do modułów w bagażniku więc przy hamowaniu przelewał się do przodu co powodowało zwarcie w elektronice. Na szczęście moduły udało się osuszyć bez konieczności ich wymiany. Teraz wszystko działa jak dawniej bez problemów.

pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.