Skocz do zawartości

[E60/E61] nie działa ekran radio czujniki parkowania


kiciopazur

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj poruszalem bezpicznikami i działało z powrotem ale dzis rano ponownie włączam i nic ciemny ekran radio nie dziala. Navi profesional. Przykro mi to mówić ale moje auto to padło psuje sie chyba wszystko co jest możliwe. Mam juz dość. W tym roku juz wpakowałem w nie jakieś 15 tyś i cały czas coś nowego. To jest na prawde dobijające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis spojrzałem do bagażnika pod koło zapasowe którego prawde mówiąc nie mam bo jezdze na run flatach. Za to w tym miejscu trzymałem płyn do chłodnicy który sie powoli wylewał. I co? Wyciągnąłem wszystko a tam moduł pływał sobie w cieczy chłodniczej dziwi mnie tylko ze tak długo działał. No nic moja wina.

 

Pytanie ile taki moduł może kosztować a jeśli już taki dostane to czy będę go musiał jakoś programować z samochodem. Proszę Pana o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak trzeba go zakodowac, poszukaj na allegro, wpisz mpm lub modul zarzadzania energi, lub micro power module.

 

Jak cos to moge pomuc w zakodowaniu :)

 

Mam podobne problemy opisane w tym wątku. Tutaj opisałem dokładniej co mnie spotkało:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=143870

 

Biorę pod uwagę wymianę regulatora napięcia. Czy ten element także wymaga kodowania po zamontowaniu? Bo chciałbym spróbować zamontować go samodzielnie.

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie kombinować tylko podjechać do osoby która sie zna. W Białymstoku znam osobę która ma w jednym palcu BMW.

Wiesz, do glowy by mi to nie przyszlo! Dzieki!

p.s. Jesli chcesz sobie nabic ilosc postow to proponuje sprobowac robic to piszac na temat..

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie kombinować tylko podjechać do osoby która sie zna. W Białymstoku znam osobę która ma w jednym palcu BMW.

Wiesz, do glowy by mi to nie przyszlo! Dzieki!

p.s. Jesli chcesz sobie nabic ilosc postow to proponuje sprobowac robic to piszac na temat..

 

Przechodzilem problemy z CCC i bez ingerencji osoby ktora sie na tym zna nie da rady, można wymienić pól auta a okaże sie ze jednostka odmówiła posłuszeństwa więc na warsztat 3 dni i znów sie cieszysz idrivem.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie kombinować tylko podjechać do osoby która sie zna. W Białymstoku znam osobę która ma w jednym palcu BMW.

Wiesz, do glowy by mi to nie przyszlo! Dzieki!

p.s. Jesli chcesz sobie nabic ilosc postow to proponuje sprobowac robic to piszac na temat..

 

Przechodzilem problemy z CCC i bez ingerencji osoby ktora sie na tym zna nie da rady, można wymienić pól auta a okaże sie ze jednostka odmówiła posłuszeństwa więc na warsztat 3 dni i znów sie cieszysz idrivem.

 

Ja Cię doskonale rozumiem ale wiesz, może być tak, że jeździ się do tzw. fachowców nawet z ASO i to oni wymieniają pół auta szukając przyczyny. Oczywiście na koszt właściciela auta. Także po to m.in. jest to forum aby spróbować, na ile się tylko da, zdiagnozować wstępnie problemy.

Kto wie, może dzięki doświadczeniu i dobrej woli ludzi obecnych na tym forum uda się zaoszczędzić trochę czasu, zdrowia i pieniędzy..

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam też podobny problem...jak rano wejde do autka i odpale wszystko hula jak ma hulać ale....jak zgasze auto i szybko wyciągne kluczyk ze stacyjki gdy jeszcze ekran z logo świeci to po ponownym włożeniu i odpaleniu radio ekran wogóle nie działa czyli zero muzyki jedynie czujniki parkowania daja sygnał bez obrazu.Musze odczekać jakieś 20 min.po czym wszystko wraca do normy walcze juz z tym jakieś 2 lata i nie mam już siły na dalsze szukanie przedlądając forum lizłem waszego tematu i pytanie do was czy ktoś może mi powiedzieć o co tu k......wa chodzi ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam też podobny problem...jak rano wejde do autka i odpale wszystko hula jak ma hulać ale....jak zgasze auto i szybko wyciągne kluczyk ze stacyjki gdy jeszcze ekran z logo świeci to po ponownym włożeniu i odpaleniu radio ekran wogóle nie działa czyli zero muzyki jedynie czujniki parkowania daja sygnał bez obrazu.Musze odczekać jakieś 20 min.po czym wszystko wraca do normy walcze juz z tym jakieś 2 lata i nie mam już siły na dalsze szukanie przedlądając forum lizłem waszego tematu i pytanie do was czy ktoś może mi powiedzieć o co tu k......wa chodzi ???

 

Ja zacząłbym od zresetowania idrive (eject CD + eject DVD + radio on/off)

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulatora sie nie koduje.

 

Dzięki za info. Kusi mnie aby samodzielnie wymienić regulator napięcia. Nie wiem jeszcze czy zdołam to zrobić domowymi sposobami. Tak czy inaczej kilka miesięcy temu na biegu jałowym miałem ładowanie 14.2V a teraz 14.8V a po włączeniu klimy dochodzi nawet do 15V :shock: Co mi tutaj nie pasuje..

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam też podobny problem...jak rano wejde do autka i odpale wszystko hula jak ma hulać ale....jak zgasze auto i szybko wyciągne kluczyk ze stacyjki gdy jeszcze ekran z logo świeci to po ponownym włożeniu i odpaleniu radio ekran wogóle nie działa czyli zero muzyki jedynie czujniki parkowania daja sygnał bez obrazu.Musze odczekać jakieś 20 min.po czym wszystko wraca do normy walcze juz z tym jakieś 2 lata i nie mam już siły na dalsze szukanie przedlądając forum lizłem waszego tematu i pytanie do was czy ktoś może mi powiedzieć o co tu k......wa chodzi ???

Wyciągnij płytę główna z ccc przelec hotem procesory i powinno pomoc.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij płytę główna z ccc przelec hotem procesory i powinno pomoc.

 

Jestem (niestety) zainteresowany tym tematem i chętnie dowiem się na czym dokładniej polega akcja "przeleć hotem procesory" i jak to zrobić. Domyślam się, że chodzi o usunięcie gdzie tylko możliwe zimnych lutów?

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tu jest opisane http://mhhauto.com/Thread-BMW-E60-ccc-repair puści sobie w Google tlumacz.

 

Dzięki za link, chyba już to gdzieś widziałem. Chciałem się tam zarejestrować aby mieć dostęp do załączników z tego wątku ale trzeba zwrócić się do admina i uzyskać od niego zaproszenie.

Tak czy inaczej zakupiłem lutownicę i będę próbował przelutować co tylko się da. Mam jeszcze wątpliwości jak dokładnie wykonać to podgrzanie układów scalonych aby tam wyeliminować ewentualne zimne luty i nie przysmarzyć ich zbyt mocno.

 

[EDIT] Jednak moje grzanie nie pomogło i zleciłem naprawę profesjonalistom. Póki co problemy ustąpiły.

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem z gasnącym wyświetlaczem komputera w E60.Gdy odpalę autko wszystko jest ok, ale gdy przejadę parę km i wyłączę to po ponownym odpaleniu samochodu w krótkim czasie na wyświetlaczu pojawia się tylko logo i gaśnie i tak już przez cały czas jazdy.Nie działa radio nic co można zapodać z kompa.Po dłuższym postoju około 2h znowu wszystko w porządku. I zdaję się, że ma to coś wspólnego z temperaturą na zewnątrz bo problem pojawia się jak na dworze temperatura osiąga powyżej 20 paru stopni.

http://www.youtube.com/watch?v=LBVMlU7mvd0

Jak ktoś wie o co biega to proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z gasnącym wyświetlaczem komputera w E60.Gdy odpalę autko wszystko jest ok, ale gdy przejadę parę km i wyłączę to po ponownym odpaleniu samochodu w krótkim czasie na wyświetlaczu pojawia się tylko logo i gaśnie i tak już przez cały czas jazdy.Nie działa radio nic co można zapodać z kompa.Po dłuższym postoju około 2h znowu wszystko w porządku. I zdaję się, że ma to coś wspólnego z temperaturą na zewnątrz bo problem pojawia się jak na dworze temperatura osiąga powyżej 20 paru stopni.

http://www.youtube.com/watch?v=LBVMlU7mvd0

Jak ktoś wie o co biega to proszę o pomoc!

 

Też restartował mi się ciągle komputer i przyczyną był uszkodzony moduł CCC. Musisz niestety wymontować całą skrzyneczkę i wysłać gdzieś do naprawy. Chyba, że interesuje Cię naprawa na gwarancji w ASO, ale to już koszt kilku tysięcy..

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przypomniał o sobie mój moduł CCC :-( Mimo, że był naprawiany to od czasu do czasu zdarza się, że tuż po wsadzeniu kluczyka do stacyjki widać przez ułamek sekundy biały ekran i później nic :-( Restartuje się w ten sposób co ok. 35 sekund. Już nie mam nerwów do tego CCC...
Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sprawdziłem czy nie zalany jest moduł, suchutki i czysty -bluetooth odłączyłem i dalej wariuje wyświetlacz tyle ze "zaskakuje" częściej i potem działa już bez problemów.

 

Musisz zacząć do diagnozy komputerem i powinno się wiele wyjaśnić. Jeśli oczywiście to nie fizyczne uszkodzenie modułu CCC. Ja sprawdziłem i znalazłem kilka błędów, wśród których zauważyłem błędnie przypisany numer VIN po naprawie modułu. Gdy usunę te błędy zobaczę jak będzie dalej wyglądać sytuacja. Tobie też tak radzę.

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Teraz i mnie to spotkało ( E61 525i - czarny ekran, radio nie działa... ).

Rozebrałem MPM i w środku szlam...

Zamówię na alle... drugi, ale niestety potrzebne pewnie będzie kodowanie.

 

Czy ktoś może wrzucić instrukcję jak to zrobić??

Z góry dzięki.

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.