Skocz do zawartości

E60 530d próba kradzieży , szkody


Stachu_xjr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś podczas pobytu u znajomych w miescie Łodzi jakieś h .... próbowały zwinąc Bemke przed liftem , przewiercieli mi zamek w drzwiach dostali sie do środka, przewiercili stacyjke rozblokowali kierownice ale na tym ich umiejętnosci sie skończyły zadowoli sie moją starą kurtką i nawigacją tomtom-a któa była w schowku , a moje pytanie jest wiadome jak to przywróci do poprzedneigo stanu co z kluczykiem który pasuje teraz tylko do bagaznika, jakie moga byc koszty w ASO czy robic na własną ręke jeśli tak to jak ?? czy da sie zamówic stacyjke i zamek drzwi pod org kluczyk w ASO ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod sklepem mojego brata w Toruniu goście w biały dzień podjechali lawetą i chcieli ukraść Fiata Punto, i tylko córka właściciela akurat przechodziła i narobiła krzyku więc powiedzieli jej że są ze spółdzielni i że mają nakaz auto zawinąć, dali jej nawet wizytówkę i się zwinęli. Dzień później była policja w sklepie pytać czy brat coś widział :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to gnojki.

Fakt, że im więcej zabezpieczeń, tym więcej czasu "marnuje" złodziejskie nasienie na kradzież. Ponoć (statystycznie-wiadomo na złodzieja niema siły ostatecznie jak jest "zamówienie" i wiedzą, że auto dobrze zabezpieczone to i lawete wezmą) jeśli w ciagu 2-5 minut nie uda sie uruchomić, to odpuszczają. Moje poprzednie auto (pasata) próbowali skubnąć dwa razy i polegli, także zabezpieczenia, które sprawdziły się w tamtym aucie zastosowałem i w tym. Dodatkowo AC oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Panowie, żeby nie zakladac nowego tematu....wczoraj w nocy w Łebie próbowali urkaść moje BMW. Jacyś amatorzy, bo im sie nie udalo i zadowolili sie fotelikiem, wózkiem dzieciecym i okularami ze schowka. Takze najbardziej pokrzywdzone jest dziecko... ale samochod takze unieruchomiony...rozwiercili zamek i probowali chyba cos przekodowac, bo klapka od OBD byla otwarta, a samochod nie reaguje na kluczyk. Nie zamyka i nie otwiera, oraz nie zatrzaskuje go w stacyjce. Wyglada to troche jakby padly zegary i caly system navi. Samochod juz w serwisie czeka na ogledziny z ubezpieczalni, ale w sumie jestem ciekaw co popsuli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kwatera na chodniku. Moze ze 7 metrów od kwater. Nikt nic nie widzial i nie slyszal. Policja przyjechala bo, musiala zdjecia porobili, ale jakos bez przekonania. Na fotelik sie połaszczyli, a co lepsze tak go wyjeli że uszkodzili, bo pasy kotwiczace odcieli i nie wiem czy cokolwiek na nim zyskaja...a jedyny samochod zastepczy z fotelikiem w Gdansku. Brak słów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Troche trwalo, ale w sumie cas tylk do przekodowania, do wymiany natomiast wszystkie kluczyki, wklad zamka w drzwiach i w schowku i jakies tam roboty zwiazane z montazem, kodowaniem i lakierowaniem... generalnie serwis wycenil wszystko na 13k. Ciekawe swoja droga ile bym dostal jakby ogledziny wykonywal zwykly rzeczoznawca a nie serwis...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wklad zamka podobno skalada sie z zamka i kompletu kluczy, ktore defacto, zamawiane sa w fabryce. Wiec dostaje zamek wraz z kompletem kluczy. A sa trzy. ...I tak jak kolega napisal ubezpieczyciel placi, a swoja droga ciekawe ile rzeczoznawca ubezpieczalni by wycenil...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo wklad zamka podobno skalada sie z zamka i kompletu kluczy, ktore defacto, zamawiane sa w fabryce. Wiec dostaje zamek wraz z kompletem kluczy. A sa trzy. ...I tak jak kolega napisal ubezpieczyciel placi, a swoja droga ciekawe ile rzeczoznawca ubezpieczalni by wycenil...

No tak wystarczy zrobic nowy grot do wkladu zamka po kodu z cas i tyle. A elektronika zostaje jak jest.

Albo ja po prostu nie rozumiem jakieś kombinacje )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.