Skocz do zawartości

E60 530D 2003 rok emulator maty kierowcy


falcone

Rekomendowane odpowiedzi

Mam błąd poduch i wiem, że to jest przez matę kierowcy. Zakupiłem emulator, jednak nie widzę wtyczki od tego pod siedzeniem, jest tylko ten duży wtyk, gdzie wchodzi wtyczka od pasów. Czytałem gdzieć, że ten moduł z wtykiem, może być gdzieś z tyłu siedzenia, tylko gdzie, skoro nie widać go... może ktoś pomóc w odnaleźeniu tej wtyczki? Dzięki.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mata na fotelu kierowcy? Mata służy do tego żeby nie odpalic poduszki kiedy nie ma pasażera, a kierowca z założenia zawsze jest za kierownicą :) Wyjątek to samochody po LCI tam jest mata ale używana do aktywnego tempomatu stop&Go

Odczytaj błędy to sie dowiesz gdzie problem, pewnie napinacz.

Edytowane przez cdxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam błąd poduch i wiem, że to jest przez matę kierowcy. Zakupiłem emulator, jednak nie widzę wtyczki od tego pod siedzeniem, jest tylko ten duży wtyk, gdzie wchodzi wtyczka od pasów. Czytałem gdzieć, że ten moduł z wtykiem, może być gdzieś z tyłu siedzenia, tylko gdzie, skoro nie widać go... może ktoś pomóc w odnaleźeniu tej wtyczki? Dzięki.

 

Mate można wyłączyć komputerowo, bez zakładania emulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd poduch wraca co parę dni. Kasuję go IMPA, ale że głównie jeżdżę sam, to założyłem, że to coś od strony kierowcy - poważnie nie ma maty na siedzeniu kierowcy?Nie wiem jak to sprawdzić w IMPie, jutro zrobię ogólny odczyt błędów i wrzucę kody, może ktoś pomoże w odczycie. Chyba, że to trzeba odczytać w jakimś konkretnym menu w impie? dajcie znać, jak ktoś z Was jest w temacie, bo szlag mnie trafi przez te kontrolki. Dzięki.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, błędy poniżej, a po błędach... założyłem emulator maty na siedzenie pasażera + emulator zapięcia pasów, oczywiście zanim poszedł emulator pasów, zapiąłem swoje pasy i sprawdziłem, czy emulator maty daje sygnał, czy ktoś siedzi - było ok, bo kontrolka od pasów nie gasła, więc emulator maty daje sygnał, że ktoś siedzi - czyli ok. Emulator pasów zgasil kontrolkę od pasów, czyli też ok. A teraz błędy, zanik skasowałem je w INPie:

OE - SFZ - 9AFF - 20

12 - DME/DDE - 4512 - 74

60 - KOMBI - A3AA - 60

63 - MMI/CCE - ABCA - 20

A1 - SBSL - 9891 - 20

A1 - SBSL - 9862 - 20

 

Jak ktoś wie o co chodzi, to będę wdzięczny za pomoc w odczycie tego i przetłumaczeniu na polski. Dzięki.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżę temat, bo problem z kontrolką poduch wraca. Klamra pasa - pewnie chodzi o wtyczkę pod siedzeniem, z tym, że wtyczkę spiąłem na stałe i problem się pojawił po kilku tygodniach - jakieś pomysły? Może coś przy samej klamrze jest możliwość sprawdzić, ale tam jest tak mało miejsca, że nie widzę co i jak?

Napinacz - gdzie jest wtyk od tego? Chodzi o to miejsce w słupku, co się pas rozwija? Pomóżcie jak ktoś wie o co chodzi, bo szlag mnie trafi :mad2:

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to już wiem o co chodzi - tą wtyczkę też odpinałem, ale nie wydawało mi się, żeby miała jakiś luz - najwyżej przepsikam ją czymś od styków. To pozostaje jeszcze sprawa tej klamry?

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.