Skocz do zawartości

Problem z układem kierowniczym - "błąd czujnika skrętu"


wiktorio08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Od kilku miesięcy walczę z problemem dotyczącym działania kierownicy podczas jazdy. Posiadam E61, 2005, 3.0D. (Dynamic Drive, Active Steering). Kierownica chodzi jakby ciężej , podobnie jakby było za mało powietrza w obu oponach z przodu. Wrażenie przy jeździe na wprost jest ok, natomiast przy manewrach skrętu na pewno nie jest to "servotronic". Objaw ten podobny jest również do usztywnionej kierownicy podczas szybszej jazdy. Dodam iż auto było już trzykrotnie u mechanika. Nie jest to "maglownica" , "zbieżność" ," krzyżak" , "kalibracja czujnika" itp. Po podłączeniu pod komputer AutoCom pojawiają się błędy :

1. Zależność sumy kątowej : brak monitorowania

2. Komunikat kąt skrętu kierownicy

3. Porównanie nadmiarowości , czujnik kata skrętu wykonywanego przez kierowcę.

 

Przyczyn może być kilka lub kilkanaście. Jeżeli ktoś spotkał sie z podobnym problemem lub może podpowiedziec kilka wskazówek będę wdzięczny.

PS. Dodam iż przejrzałem wszystkie forum BMW w Polsce , również w DE lecz nadal nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić oczywiście nie jest problemem .. Koszt czujnika w ASO ok. 1500 zł , wymiana 300 zł. Wgranie softu na poziomie 700 zł. Jestem świadomy tych kosztów jednak z doświadczenia wiem ze najlepiej najpierw zapytać, poradzić sie i zminimalizować koszt naprawy. Ale dziękuje za sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.