Skocz do zawartości

E61 po wypadku, co z airbag-ami...


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

W moim życiu pojawiło się kolejne BMW tym razem e61 535d przed liftem, tylko że uszkodzone :(

 

Auto ogólnie niegroźnie dostało w prawą stronę (lampa maska błotnik zderzak) ale poduchy się otworzyły. Chciałbym po naprawie je zamontować lecz mam pytanko czy to jest bezpieczne ?

 

Byłem u kilku elektroników w okolicy jedni są za drudzy przeciw, więc pytam Was co muszę wymienić żebym miał czyste sumienie i bez obaw jeździł autem i nie zastanawiał się czy czasem nie wystrzelą poduchy same z siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczy zamontować nowe poduchy oraz deskę skasować błąd i po wszystkim ?

 

co z sensorami ? wszystko będzie ok ?

 

widziałem przypadek jak w hondzie accord poducha wystrzeliła jak auto stało na parkingu przed marketem... o taki przypadek mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pokarze wam jak to wygląda przed....

 

autko kupiłem ze zdjęć i właśnie jest w drodze do mnie, 2005 rok silnik 3.5d 272ps z oryginalnym przebiegiem 171 000km

 

Wydawało mi się, że auto nie jest tak mocno trafione ale po 10cio godzinnym wpatrywaniu się w fotki zobaczyłem zagięcie na prawym błotniku i zacząłem się denerwować czy z kielichem i podłużnicą jest wszystko ok... sanki oczywiście do wymiany...

 

http://krzysztof.niklas.w.interia.pl/bmw/bmw(4).jpeg

 

http://krzysztof.niklas.w.interia.pl/bmw/bmw(1).jpg

 

http://krzysztof.niklas.w.interia.pl/bmw/bmw(3).jpeg

 

http://krzysztof.niklas.w.interia.pl/bmw/bmw(2).jpeg

 

http://krzysztof.niklas.w.interia.pl/bmw/1.jpeg

 

 

co o tym sądzicie ? z góry mówię że nie mam ograniczonego budżetu i nie mam zamiaru zrobić z tego "ulepa" chciałem kupić auto uszkodzone po to by naprawić je dla siebie i mieć pewność, że będzie wszystko dopięte na ostatni guzik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby lekki dzwon na pierwszy rzut oka, ale prawe kolo przyjelo cala sile uderzenia i tam z zawieszeniem mozesz miec kino, zobaczysz jak przyjedzie daj fotki jak sciagniesz kolo jak zwrotnica,stabilizator,drazki,i maglownica jak to wyglada bo jak wyrwalo wachacz u chwytow to napewno nie tylko sam wachacz jest walniety i lekko niebylo napewno strzelone, za ile to kupiles? jak w srodku wyglada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem podobnie trafione E60(no zawieszenie nie bylo az tak uszkodzone) i musialem wymieniac poduszki razem z konsola oraz napinacze.Wyslalem modul AIRBAGow do skasowania wypadku.Jednak dalej mam blad 93F8 i swiatelko na desce i iDrive. Aha,nie ma silnika 3.5D ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz kolego jeszcze czy zagłówek jest ok, u mnie ostatnio w serwisie ktoś zrobił zwarcie i uszkodziły się napinacz, pas i właśnie zagłówek... wszystko obyło się bez problemu i wymieniono wszystkie części bo to przypadek ale jeszcze czekam na zagłówek z Niemiec i mam taki komunikat jak po wystrzelonej poduszcze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem podobnie trafione E60(no zawieszenie nie bylo az tak uszkodzone) i musialem wymieniac poduszki razem z konsola oraz napinacze.Wyslalem modul AIRBAGow do skasowania wypadku.Jednak dalej mam blad 93F8 i swiatelko na desce i iDrive. Aha,nie ma silnika 3.5D ;)

 

Sprawdzałeś napinacze z tyłu - w kanapie? u mnie też tam są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego w odpowiedzi na Twojego maila i po obejrzeniu fotek moge stwierdzic ze nie powinno byc zadnych problemow z naprawa . Oczywiscie zewnetrzny fartuch ( wzmocnienie blotnika ) jest do wymiany to jest najmniejszy problem - tu tylko klejenie i nitowanie - malym moze problemem bedzie to ze musisz kupic duza cwiartke aby mozna bylo roznitowac potrzebna czesc . Dlaczego mowie o cwiartce bo moze okazac sie ze inne elementy beda uszkodzone a ze jest to alu nie ma miejsca na wyciaganie czy podklepywanie .Wozek oczywiscie do wymiany , podluznica jest ok , przod moze byc lekko przemieszczony na lewa strone ale oczywiscie to zaden problem . Jedyna rzecz ktora mnie zastanawia czy w czasie wypadku gdzie byl urwany wahacz kolo nie przemiescilo sie do tylu i uderzylo w nadkole ...?? mysle ze moze tylko bedzie lekko odbite - generalnie naprawa tego autka - nic nadzwyczajnym ....koszt samej blacharki okolo 1000-1500 . Pamietaj aby przy zakupie deski zwrocic uwage na konsole aby nie byla naprawiana !!!!! bo bardzo czesto trafia nam sie gdy klient przywozi czesci okazuje sie ze konsola byla naprawiana , generalnie nic do tego nie mam ale mysle ze robienie auta polega na profesjonalnym odbudowaniu i wstawianie klejonki jest niedzrozumiale . pozdrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2

Witam kolego w odpowiedzi na Twojego maila i po obejrzeniu fotek moge stwierdzic ze nie powinno byc zadnych problemow z naprawa . Oczywiscie zewnetrzny fartuch ( wzmocnienie blotnika ) jest do wymiany to jest najmniejszy problem - tu tylko klejenie i nitowanie - malym moze problemem bedzie to ze musisz kupic duza cwiartke aby mozna bylo roznitowac potrzebna czesc . Dlaczego mowie o cwiartce bo moze okazac sie ze inne elementy beda uszkodzone a ze jest to alu nie ma miejsca na wyciaganie czy podklepywanie .Wozek oczywiscie do wymiany , podluznica jest ok , przod moze byc lekko przemieszczony na lewa strone ale oczywiscie to zaden problem . Jedyna rzecz ktora mnie zastanawia czy w czasie wypadku gdzie byl urwany wahacz kolo nie przemiescilo sie do tylu i uderzylo w nadkole ...?? mysle ze moze tylko bedzie lekko odbite - generalnie naprawa tego autka - nic nadzwyczajnym ....koszt samej blacharki okolo 1000-1500 . Pamietaj aby przy zakupie deski zwrocic uwage na konsole aby nie byla naprawiana !!!!! bo bardzo czesto trafia nam sie gdy klient przywozi czesci okazuje sie ze konsola byla naprawiana , generalnie nic do tego nie mam ale mysle ze robienie auta polega na profesjonalnym odbudowaniu i wstawianie klejonki jest niedzrozumiale . pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.