Skocz do zawartości

520d LCI E61 - brak sygnału radiowego


Albertowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest to mój pierwszy wątek, więc z góry przepraszam za ewentualne błędy.

 

Sprawa wygląda tak: posiadam radio business z nawigacją. Auto jest z czerwca 2007. Po przełączeniu na fale FM nie odbiera praktycznie żadnego sygnału. Na całej skali częstotliwości tylko szum, czasami coś słychać na programie 3 PR. Po wstępnej diagnostyce i przeglądnięciu forum wnioski są nastepujące:

1. Kabel antenowy od Wzmacniacza Diversity do samochodu sprawny (nie połamany na zawiasach klapy).

2. Po rozebraniu wzmacniacza Diveristy widać było troszkę zaśniedziałych styków ale po wyczyszczeniu okazało się że wszystkie połączenia wzmacniacza są sprawne i ogólnie powinno być wszystko GIT.

3. Obsługa zamka pilotem i wszelkie inne rzeczy związane z klapą i szybą są OK.

Nasuwa się na myśl uszkodzona antena FM lub taśma prowadząca od anteny FM w szybie do wzmacniacza. Co o tym myślicie Panowie i Panie? Sprawa drażniąca ze względu na brak zmieniarki:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeśli wszystkie inne funkcje są sprawne to na pewno wzmacniacz? Kombinuję na wszystkie strony bo nie uśmiecha mi się wydawać 923 zł na ten wzmacniacz:/ Spróbuję sprawdzić wszystkie wiązki w przyszłym tygodniu. Chciałby ktoś może zhandlować sprawny wzmacniacz używkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? tylko wymiana? Czy znacie jakiś magików którzy są w stanie to poprawić? Bo trochę dziwne że cały wzmacniacz jest do bani jeśli fale z pilota zbierane przez antenę AM są przesyłane przez ten sam wzmacniacz do układów auta:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie!

 

Po wielu próbach i rozkminach problem rozwiązany!! :D

 

Okazało się, że problem to połamany kable w prawym zawiasie szyby tylnej. Dogrzebałem się do tego dopiero gdy straciłem trzecie światło stopu.

 

Rada na przyszłość - anteny i zasilania do wzmacniacza Diversity są również po prawicy waszej E61 :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.