Skocz do zawartości

Telepie silnikiem na ciepłym BMW E60 530d 218KM


pmarcus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Auto BMW E60 530D 218KM 2003r automat 290tys przelotu fabrycznie bez DPF. Po rozgrzaniu autem na biegach P i N telepie oraz po dodawaniu gazu (podczas jazdy oraz na postoju) puszcza czarny dym oraz podczas ostrego przyspieszania na wyższych prędkościach czuć jakby ktoś co chwile popychał auto. Oleju od wymiany do wymiany weźmie ok. 0,6l, spalanie w normie (7,8-8,0l). Wymieniłem odmę, filtr paliwa, kolektor wydechowy, olej, usunięte klapki w kolektorze ssącym, wymiana sprzęgła w skrzyni wraz z olejem, wymiana termostatów.

 

Na kompie pokazuje błąd 4 świec.

 

Bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem podobny problem tylko ze mam skrzynie manualną gdy silnik sie rozgrzał to nabiegu jałowym strasznie telepało samochodem i słychac było stuki okazało sie ze 6 wtrysk lał po naprawie jest spokój. A jesli chodzi o to szarpanie przy przyspieszaniu to sprawdzałes przepływomierz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie a więc tak, jeżeli chodzi o przyspieszanie to faktycznie był przepływomierz (auto śmiga teraz jak głupie). Jeżeli chodzi o dymienie i telepanie na ciepłym silniku niestety nic się nie zmieniło. Wczoraj odebrałem auto od elektryka, okazało się, że ktoś wcześniej pozamieniał wtryski. Elektryk oczywiście poprawił i zakodował tak jak powinno być. Kopcenie na czarno zmalało znacznie, ale niestety potrafi jeszcze puścić czarny dymek oraz potrząść budą :/ Elektryk powiedział, że wtryski mają korekty w normie. Po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd filtra paliwa (wymieniony 2 miesiące temu na Knechta) oraz padnięte 4 świece. Proszę o porady co to jeszcze może być. Dodam, że auto odpala od razu, nie gaśnie, nie brakuje mocy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie a więc tak, jeżeli chodzi o przyspieszanie to faktycznie był przepływomierz (auto śmiga teraz jak głupie). Jeżeli chodzi o dymienie i telepanie na ciepłym silniku niestety nic się nie zmieniło. Wczoraj odebrałem auto od elektryka, okazało się, że ktoś wcześniej pozamieniał wtryski. Elektryk oczywiście poprawił i zakodował tak jak powinno być. Kopcenie na czarno zmalało znacznie, ale niestety potrafi jeszcze puścić czarny dymek oraz potrząść budą :/ Elektryk powiedział, że wtryski mają korekty w normie. Po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd filtra paliwa (wymieniony 2 miesiące temu na Knechta) oraz padnięte 4 świece. Proszę o porady co to jeszcze może być. Dodam, że auto odpala od razu, nie gaśnie, nie brakuje mocy.

 

Pozdrawiam.

 

 

Błąd filtra paliwa wcale nie musi oznaczać, że winowajcą jest filtr paliwa, ten błąd dotyczy ogólnie układu paliwowego może to być np. czujnik, pompa paliwowa, podgrzewać filtra, przewody przytkane itd. jeśli telepie to może czujnik przekłamuje lub pompa daje zbyt dużą dawkę paliwa. Jeśli byłaby zbyt mała to silnik nierówno pracuje i falują obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem podobny problem tylko ze mam skrzynie manualną gdy silnik sie rozgrzał to nabiegu jałowym strasznie telepało samochodem i słychac było stuki okazało sie ze 6 wtrysk lał po naprawie jest spokój. A jesli chodzi o to szarpanie przy przyspieszaniu to sprawdzałes przepływomierz?

 

U mnie kolego było to samo auto trzęsło na biegu jałowym gdy było ciepłe. Diagnostyka wykazała ze to wtryska na 3cim cylindrze. wymieniłem i jest spokój, choć słyszałem że jesli trzepie też na zimnym to może to być wina świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

małe odświeżenie tematu po dość długiej przerwie.

Jakiś miesiąc temu w końcu wymieniłem sprzegielko z dwumasem, okazało się ze musiałem wymienić również jakieś tam łożysko przy wale. Obecnie jeśli chodzi o jazdę jest super nic nie szarpie nie hałasuje... natomiast zauważyłem ostatnio stojąc w korku ze na luzie naciskając sprzęgło coś mi zaczyna co chwile szarpać delikatnie autem.. gdy puszczam sprzęgło szarpanie telepanie ustaje... nie wiem teraz czy to może kwestia świeżego sprzęgła czy mechanicy coś pokręcili... Piszcie jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.