Skocz do zawartości

e60 525i skrzynia automat szarpie po nagrzaniu Film


vipdominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w BMW e60 525i z 2004 roku -skrzynia automatyczna ZF 6HP19 dość mocno szarpie. Nie znam jej historii ponieważ samochód kupiłem już z uszkodzoną skrzynią. Wydaje mi się że jeżeli silnik jest zimny to przez 5min jest w porządku, później nasila się szarpanie. Szarpanie występuje najczęściej przy przyspieszaniu i utrzymywaniu stałej prędkości powyżej 70km/h -nie ważne na jakim biegu. Można powiedzieć że sam proces startu do 80km/h idzie ładnie, później pojawiają się szarpnięcia i wystarczy na chwile odpuścić gaz żeby tylko silnik zaczął hamować i znowu można go dodać i jechać bez szarpania przez 10s. Skrzynia weszła kilka razy w tryb awaryjny ale kasował się po ponownym uruchomieniu silnika. Z prostych testów które znalazłem wykonałem:

 

-samochód żwawo rusza bez gazu po puszczeniu hamulca

-biegi w 90% przypadków przerzucane są płynnie

-żadnych niepokojących hałasów

-olej jest - sprawdzony zgodnie z instrukcją

 

Dołączam filmik przedstawiający problem. Uczucie przy falowaniu jest takie jak by skrzynia wysprzęglała i zapinała bieg (tak jak byśmy jechali manualem na równym gazie i wciskali na moment sprzęgło)

 

Problemu by nie było gdyby każdy warsztat nie miał na to innej teorii, a mianowicie:

 

-brak oleju (już wykluczony)

-zły olej (nie wiadomo ale kolor słomkowy, filtr ZF)

-konwerter (jedni na to stawiają drudzy sie z tego smieją bo sie nie tłucze)

-mechatronika(wymiana oleju, misy, jakiejś płyty, adaptera i chyhba tłoczków czy coś takiego)

-rozbiórka całej skrzyni

 

ceny wahają się od 1300zł (wymiana olej) do 6500 (wymiana wszystkiego co sie kiwa)

 

A teraz moje pytanie.. na allegro jest kilka skrzyni BMW 6HP19 z tym że do 2.0d, 3.0d 3.0i itp... czy są takie same? Wydaje mi się że najprosciej kupic całą używaną skrzynie z konwerterem i gwarancją, zalać oryginalnym olejem i święto. Znajomy twierdzi że 2 razy naprawiał skrzynie i 2 razy żałował.

 

Film:

https://www.youtube.com/watch?v=eGDHtj7smdY&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.