Skocz do zawartości

RF 245/40R18


camel535d

Rekomendowane odpowiedzi

witam , jestem tu nowy wiec chyle czola dla szanownych forumowiczow :)

kilka dni temu kupilem 535d i jestem bardzo zadowolony z wyjatkiem kilku malych szczegolow.

1. nigdy nie jezdizlem na oponach RF i o ile na autostradzie jest idealnie to na tych bocznych autostradach :wink: jest ciezko, strasznie twardo i na koleinach troche chodzi. przezyl bym to, ale czasami autem jezdzi moja zona, a ona nie uznaje zwalniania na dolach itp.

mysle kupic felgi 17"( 5 grubych ramion z e60 ) i ubrac oponki 225/50lub55R17 - i tu prosze o opinie bo tak jak mowilem jestem tu nowy

kolega ma 16" w 530d ale sadze ze u mnie nie ma szans ze wzgledu na ogromne tarcze hamulcowe no i na walory wizualne.

2. skrzypi mi roleta - jest jakis sposob na nia ?

 

poza tymi szczegolikami jest super, nie wiem czy sa jakies czule miejsca w tym modelu na ktore trzeba zwrocic uwage i czesciej do nich zagladac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , jestem tu nowy wiec chyle czola dla szanownych forumowiczow :)

kilka dni temu kupilem 535d i jestem bardzo zadowolony z wyjatkiem kilku malych szczegolow.

1. nigdy nie jezdizlem na oponach RF i o ile na autostradzie jest idealnie to na tych bocznych autostradach :wink: jest ciezko, strasznie twardo i na koleinach troche chodzi. przezyl bym to, ale czasami autem jezdzi moja zona, a ona nie uznaje zwalniania na dolach itp.

mysle kupic felgi 17"( 5 grubych ramion z e60 ) i ubrac oponki 225/50lub55R17 - i tu prosze o opinie bo tak jak mowilem jestem tu nowy

kolega ma 16" w 530d ale sadze ze u mnie nie ma szans ze wzgledu na ogromne tarcze hamulcowe no i na walory wizualne.

2. skrzypi mi roleta - jest jakis sposob na nia ?

 

poza tymi szczegolikami jest super, nie wiem czy sa jakies czule miejsca w tym modelu na ktore trzeba zwrocic uwage i czesciej do nich zagladac ?

 

Ja jeżdżę na Dunlopach 225/50 R17 RSC (runflat) i komfort bardzo dobry, prawie fantastyczny:)

 

P.S. 535d ma raczej takie same tarcze hamulcowe jak w 530d, gdyż seryjnie również wyjeżdża na siedemnastkach.

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslałem o hamulcach w 535d ale jest inaczej.Dnowinski kupował przy mnie hamulce do swojej i są inne niż w 530d.Oczywiscie cena tez.

hej

 

No to dzięki że mnie poprawiłeś :) Pzdr

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. 535d ma raczej takie same tarcze hamulcowe jak w 530d, gdyż seryjnie również wyjeżdża na siedemnastkach.

 

raczje nie , kolega ma 530d z 2006 i jezdzi na 16tkach, u mnie przy 18tce od zacisku do felgi jest 1 cm, powaznie obawiam sie o 17", o 16tkach nawet nie mysle :naughty:

 

a jak macie rozwiazany problem z zimowymi kolami ? na 17" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. 535d ma raczej takie same tarcze hamulcowe jak w 530d, gdyż seryjnie również wyjeżdża na siedemnastkach.

 

a jak macie rozwiazany problem z zimowymi kolami ? na 17" ?

 

 

Zimówki mam na feldze "138" czyli 5 ramienna seryjna, także na RF. 225/50/17. Jeszcze nie jeździłem na nich w zimę, ale z takim zestawem wyszły z salonu w DE. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. 535d ma raczej takie same tarcze hamulcowe jak w 530d, gdyż seryjnie również wyjeżdża na siedemnastkach.

 

raczje nie , kolega ma 530d z 2006 i jezdzi na 16tkach, u mnie przy 18tce od zacisku do felgi jest 1 cm, powaznie obawiam sie o 17", o 16tkach nawet nie mysle :naughty:

 

a jak macie rozwiazany problem z zimowymi kolami ? na 17" ?

 

No to nie wiem jakie Ty masz hamulce:) seryjne 535d potrafi jeździc na siedemnastkach...

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże? Jak to duże?:D Ja osobiście myślę, że to jest optymalny rozmiar na nasze drogi. 18 i 19 ładniej wyglądają - wiadomo, ale dla niektórych komfort jest ważniejszy, a dla innych wygląd. Ja wybrałem komfort ;)
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. ETK tarcze z przodu powinny byc:

530d 324x30

535d 348x36

M5 374x36 (oczywiscie sa seryjnie nawiercane)

 

Wiec jak widac 530d spokonie moze turlac sie na 16", 535d to juz min 17", a M5 to juz wstyd sie turlac na mniejszych niz seryjne 19".

Pzdr

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
u mnie 535d jest z pelnym M pakietem. tarcze sa 330mm (chyba takie jak w M5).

 

pytanie: czy felga 17" wejdzie? teraz mam 18" 245/40/18 i mam wrazenie, ze ledwo sie miesci...

 

Siedemnastki (17'') spokojnie Ci wejdą, nie polecam tylko opon RunFlat są strasznie twarde, aż za twarde i wydają dziwny odgłos (buczą) przy jeździe im wolniej jedziesz tym jest coraz gorzej. Niedługo zmieniam na zwykłe oponki, myślę o założeniu M-pakietu i 18'' zwykłych nie RUNFLATACH ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Siedemnastki (17'') spokojnie Ci wejdą, nie polecam tylko opon RunFlat są strasznie twarde, aż za twarde i wydają dziwny odgłos (buczą) przy jeździe im wolniej jedziesz tym jest coraz gorzej. Niedługo zmieniam na zwykłe oponki, myślę o założeniu M-pakietu i 18'' zwykłych nie RUNFLATACH ;-)

 

 

Fakt ze run flaty bucza niemilosiernie (18 cali, profil 40 przod i 35 tyl- u mnie) no ale pozostaje kwestia kola zapasowego, no i ze jak zlapiemy "kapcia" to nawet nie zwalniamy tylko jedziemy dalej(mi runflaty juz raz tylek uratowaly- godzina 23. droga jednopasmowa bez pobocza, dookola las :worried: a tu ciach i zlapalem gume :doh: ale bez problemu dojechalem do domu a potem na serwis na wymiane :dance: )

Wiec ma zalety taka oponka ale ma tez wady- po tej przygodzie "w lesie" zostaje przy runflatych, a komfort i buczenie schodza u mnie na dalsza pozycje- nr.1 bezpieczenstwo.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.