Skocz do zawartości

Kolektor wydechowy, naprawa


baranmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam nieszczelny kolektor wydechowy, poprzez co nieprawidlowo dziala turbina etc. podczas przyspieszania auto syczy, jest glosne.

 

 

Pojawiaja sie bledy przeplywomierza i turbiny spowodowane nieodpowiednia cyrkulacja spalin.

 

Mam pytanie, czy kolektor wydechowy w e60 nadaje sie do pospawania?? Czy ma ktos namiar na jakas dobra uzywke??

 

koszt nowej ponad 1500zl;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie kolektora jest mozliwe jednakze w moim przypadku nieszczelnosci pojawily sie ponownie po niecalych 20000 km - poprostu popekal w innych miejscach. Moim zdaniem lepiej wymienic go na nowy badz malo uzywany . Ja trafilem kolektor w bdb stanie za 500 pln i nie bawilem sie w kolejne spawanie.

 

poszukaj uzywanego badz najlepiej nowego kolektora - kolektory te mialy wade fabryczna bo pekaly na potege w 530d e60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy kolektor wydechowy w e60 nadaje sie do pospawania?? Czy ma ktos namiar na jakas dobra uzywke??

koszt nowej ponad 1500zl;/

 

Nie no Marcin, jak wczoraj byles laskawy nam zakomunikowac, w wieku 21 lat zarobiles na E60 (i to w kraju, jak nie omieszkales dodac ;) ), a teraz chcesz drutowac samochod uzywanymi czesciami???

Chlopie... :duh:

 

(bez urazy, nie moglem sie powstrzymac) :lol:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moderator;p

 

ja wychodze z takiego zalozenia:

 

ze nawet najmniejsza dziura potrafi zatopić Titanica!!!

 

i skoro mozna zrobic cos taniej a rownie dobrze to po co wywalac niepotrzebnie kase, ktora moze mi byc potrzebna na cos innego . . .

 

staram sie zawsze obejrzec 2 razy kazda zlotowke zanim ja wydam!!

 

logiczne ze nie wsadze uzywanwego kolektora ktory za 5000 znowu sie rozleci!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga bo to kolejna typówka, szczególnie w x25d i w samochodach tunnigowanych. Naprawy zależnie od warsztatów nie są niebotycznie droghie czy skomplikowane, jednak jest to usterka bardzo niebezpieczna.

Otóż widziałem już egzemplarz po pierwszej 100-ce ze spaloną maską, a inne się na bobile.de zdażają.

Jeśli kolekor przepali się na górnej części złącza, to gazy wydechowe pójdą na wykładzinę wtłumiającą i filtr powietrza,. No i pożar gotowy.

Efektem (słyszalnym) przepalającego się wydechu jest głośne syczenie przy przegazówkach (po tzrecim , czwrtym wdepnięciu) lub przyśpieszaniu.

 

Pozdro i uważaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.