Skocz do zawartości

Webasto E-61


milczek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właściwe to chce spytać czy mam webasto ? :-)

Wchodzę w menu climate a następnie independent-mode ustawiam timer na godzine i wówczas o odpowiedniej godzinie załączą się wentylatory ale ciepłego powietrza w kabinie brak. Dodam, , że po skonfigurowaniu timera pod regulatorem wentylatora świeci sie dioda czerwona wentylator. Co może być może to nie jest webasto?

 

W opcji direct mode mam tylko jedno pozycje independent wentylation czy coś takiego

Z góry dziekuję za odpowiedź i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie webasto.

 

mam tak samo. Dla mnie dobre na lato, żeby ustawić sobie wiaterek w aucie gdy zostawiam w nasłonecznionym miejscu.

 

to tego u mnie jeszcze jest opcja REST, czyli po wyłączeniu silnika wieje ciepłym powietrzem o ile silnik był ciepły.

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam inne pytanie, w mojej besti po kazdym odpaleniu auta zalacza sie webasto - tzn po wylaczeniu kluczyka po kortkim odcinku normalnie dziala przez pare chwil i sie wylacza - czy to normalne? mozna tym jakos sterowac czy ma sie tak dziac?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowoczesnych dieslach (nie wiem czy w BMW też) webasto ma także za zadanie dogrzanie silnika, aby jak najszybciej pracował w optymalnych warunkach tyemperaturowych i nie zanieczyszczał środowiska. zobacz, czy się szybko nagrzewa (bez webasta trwa to dobre kilka-kilkanaście minut) obserwując jak na tarczy obrotomierza zmniejsza się zakres kreseczek poza obwodem tarczy. Jeżeli trwa relatywnie szybko to prawdopodobnie webasto właśnie realizuje funkcję dogrzewania.

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już o webasto, to czy ktoś dokonał aktywowania webasto /od dogrzewania silnika/ do dogrzewania wnętrza ?

W E39 jest to możliwe, a w E60 ?

Jak objawia się praca webasto, chodzi mi o oznaki zewnętrzne.

Wiem, że w E60 nie ma wydechu webasto pod lewym nadkolem, jak w E39, nie widać dymku, nie słychać pracy pieca.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź. :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam, jeszcze jedno pytanko - wlaczajac ogrzewanie postojowe pilotem wduszak na chwile przycisk Mode i potem On - i po wlaczeniu prosze mi powiedziec - ogrzewanie ogrzewa tylko srodek czy srodek i silnik? mozna tym sterowac czy ustawienia sa z gory nadane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również zgłębiam w zimowym okresie zagadnienie webasta w E60. O ile na forum czytałem wiele o rozwiązaniach w E39 to o E60 jest niewiele istotnych podpowiedzi. Krótko opiszę co jest grane u mnie.

W swoim samochodzie posiadam navi profesional, w niej ustawianie dwóch czasów załączania + możliwość ręcznego załączenia przewietrzania bądź ogrzewania + pilota. Obojetnie jak bym nie włączał urządzenia to webasto grzeje mi tylko płyn chłodniczy (są gorące przewody które zasilaja płynem nagrzewnicę a w aucie wieje chłodem nawet po 25-30 minutach pracy piecyka). Z tego co udało mi sie ustalić zasada działania tego urządzenia jest taka:

- pilotem uruchamiamy urządzenie a czujnik temperatury zewnetrznej w aucie w zależności od tego jak jest poniżej 15 stopni załącza ogrzewanie a jak jest powyzej 15 stopni zalącza przewietrzanie (z pilota wybór wietrzenia czy grzania nie zależy od nas)

- ustawiając czasy w komputerze również automat z termometrem decyduje o tym czy złącza wietrzenie czy grzanie

- w przypadku ręcznego wybrania opcji wietrzenia lub grzania automat nie ma nic do gadania i to my decydujemy co chcemy zrobić.

W każdym z przypadków urządzenie pracuje max 30 minut po czym się wyłącza.Teraz muszę ustalić czy to my możemy ustawić temperarę wewnątrz czy auto grzeje poprostu tak jak piecyk pozwala ale jest to temperatura wystarczająca np. do odmrożenia szyb (tego jeszcze nie wiem)

W sprawie swojego webasto byłem już w 4 miejscach:

1. Bawaria motors - po VIN stwierdzono że mam pełne webasto z możliwością dogrzewania samochodu i skoro nie ogrzewa mi wnętrza to musze zostawić auto w serwisie

2. U Fusa - również wyszło że mam ogrzewanie postojowe i tam Pan elektryk udzielił mi lekcji jak prawidłowo włączać webasto (wszystko wcześniej robiłem prawidłowo). Również stwierdził ze powinienem zostawic auto w serwisie bo powinno działać

3. W Łomiankach w Webasto - tam stwierdzili, że ich urzadzenia działają prawidlowo (piecyk i pompka) i to ze nie dmucha cieplo tylko zimno to wina oprogramowania bmw a im nic do tego

4. W wa-wie na ojcowskiej - no i tam pan mnie zaskoczył bo swierdził ze powinienem zmienić cały panel sterowania klimatyzacją i wgrać odpowiedni program ale to zrobie tylko w ASO. Dodam że na Ojcowskiej rozwiązali problem wielu posiadaczom E39 ale co do E60 to ponoć zupelnie inna sprawa.

5.Zadzwoniłem wiec jeszcze raz do Fusa i podpowiedziałem to czego dowiedziałem się na Ojcowskiej ale w serwisie jeszcze raz zaprzeczono żebym w przypadku mojej furki miał coś do doposarzania i że auto powinno trafić na serwis.

 

Widzę, że bez serwisu sie nie obędzie bo najwyraźniej jest coś nie tak a szkoda nie cieszyć się pełną możliwością tego urządzenia. Jak się uporam z problemem opisze go na forum. Chyba że któryś z Was mi popowie co może w trawie piszczeć i uchronie się przed zbędnymi wydatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam diagnozę. Siadła pompka przy webasto wywmuszająca obieg. Po podłączeniu do zasilania nawet nie drgnęła. Za oryginał życzą sobie 770zł. Dzwoniłem do webasto i powiedzieli mi że jak przyjadę ze starą pomką to dobiorą mi u siebie za 350zł. Jutro odwiedzam Łomianki. W końcu będzie cieplutko we wnętrzu :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi pomoze mam webasto mam pilota ale nie wiem jak to uruchomic wciskam pilota to miga na nim czerwona lampka a w aucie nic i nie moge tez ustawic w aucie ogrzewania a jest taka opcja wyswietla sie ale nie mozna jej wybrac wybrac moge tylko przewietrzenie wiecie cos na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi pomoze mam webasto mam pilota ale nie wiem jak to uruchomic wciskam pilota to miga na nim czerwona lampka a w aucie nic i nie moge tez ustawic w aucie ogrzewania a jest taka opcja wyswietla sie ale nie mozna jej wybrac wybrac moge tylko przewietrzenie wiecie cos na ten temat

 

Na pilocie najpierw wciśnij przycisk Mode żeby zaświeciła Ci się zielona kontrolka następnie wciśnij przycisk on i przytrzymaj kilka sekund az przestanie migać. Ogrzewanie powinno sie załączyć. Jeżeli masz wszystko sprawne to powinno grzać i silnik i wnętrze. Jeżeleli tak nie jast to znaczy że albo tak jak u mnie pompka albo zaworki. Opcję grzania lub przewietrzania przez idrive możesz uruchmiać tylko w 1 pozycji kluczyka w stacyjce inaczej jest nieaktywne.

Sprawdź też czy wogóle piecyk Ci sie załącza, bo jak go nie słychać i nie dymi to znaczy że głębszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.