Skocz do zawartości

Dziwny problem Cykanie silnika Pod pokrywą zaworów


Marcin łuczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nowy problem z bawarka,od jakiegoś czasu słychać cykanie silnika ,dzwiek dochodzi jakby z pokrywy zaworów,przy otwartej masce jest to dlamnie bardzo wkurzajace,auto zalane jest Mobilem 1 5W50,przy przebiegu 275tyśiecy ,niebieze oleju ,luzy zaworowe były na dniach regulowane,co to moze byc?

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m30 zawory muszą być lekko słyszalne,ale jeśi stukot jest zbyt głośny sprawdź jeszce raz luzy zaworowe,być może na którejś krzywce luz jest za duży.

 

rozumiem marek troszke mie uspokoiłeś niejest to mocno słsyzalne tylko przy otwartej masce słychać cykanie,myslałem o zmianie oleju z syntetyka na pół syntetyka czy to dobre rozwiazanie przytym przebiegu ewentualnie jaki olej polecacie

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno taka zmiana nie zaszkodzi silnikowi,gorzej jeśli by się zmieniało na odwrót np. z mieneralnego na full syntetic,sam byłem świadkiem takiej zmiany oleju w 730i po kilku tygodniach był to już cień silnika,a ciśnienie oleju gasło po 5 sekundach.Ja jeżdżę na Mobilu 10w40(półsyntetic).Jeśli na tym oleju,który lejesz jest wszystko w porządku nie zmieniaj na inny. Edytowane przez marek1132
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Marcinie, nie chcac wywolywac kolejnej wielostronicowej dyskusji o olejach, nadmienie tylko wlasne subiektywne zapatrywanie na ten temat: jesli silniczek zrobil te 300 tysiecy na syntetyku to ten sam syntetyk nalezy mu dać

 

jesli tak jak piszesz klawiatura zrobila sie glosna to nie dlatego ze nagle po 300 tysiacach silnikowi przestal sie podobac olej syntetyczny - jesli jest glosny teraz to musial byc glosny wczesniej i to od dluzszego czasu

 

mozliwych wersjii jest kilka - nie opisales precyzyjnie jak sprawa wyglada: czy klawaitura jest glosna tylko na poczatku przed rozgrzaniem po czym nieznacznie cichnie, czy jest tak samo glosna caly czas a moze glosna jest dopiero od ostatniej regulacji zaworow?

 

moje podejrzenie jest takie, ze te ostatnie 10 tys. "od zmiany do zmiany" bylo baardzo dlugie, albo / i ostatnie "od regulacji do regulacji" tez bylo baaaardzo dlugie i stad ta nagla zmiana w akustycznych walorach pracy tej klawiatury

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak po rozgżaniu silnika jest ciszej ale dalej słychać cykanie,co do oleju to wymieniam olej co 8 tysiecy wraz z filtrami ,co do regulacji zaworow to pod tym wzgledem nieznam histori mojej babci ja zrobiłem nią od zakupu 15 tyśiecy i regulacje zaworów wykonałem trzy dni temu,przed regulacją również był ten objaw

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest tak jak piszesz to generalnie pole manewru sie zaweża, może bylo to "cieżkie" 275 tysiecy? trudno powiedziec nie słyszac tego silnika, a proste jest ze poziom głosnosci pracy tej klawiatury jest rzecza mocno subiektywna.

 

polecam skonfrontowac niepokojacy cie odglos z innym e32 730 w twojej okolicy, ktorego bedziesz mogl posluchac - jesli jest podobnie (a inspekcja klawiaturki przy okazji ostatniej regulacji zaworow nie przyprawila nikogo o palpitacje serca) to nie robilbym z igly wideł :mrgreen:

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sz4l0ny nagram jutro silnik na telefonie i wżuce na youtube posłuchaćie sami neistety niemam możliwosći posluchania innej 730 w mojej zielonej dziuże :(

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam ci najprostszy sposob:

 

allegro->motoryzacja->BMW/seria7/e32->twoja miejscowosc, jeden tel zwykle wystarczy zeby sie umowic na ogledziny auta

 

... no chyba ze na forum znajdzie sie ktos pomocny z twojej okolicy

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam ci najprostszy sposob:

 

allegro->motoryzacja->BMW/seria7/e32->twoja miejscowosc, jeden tel zwykle wystarczy zeby sie umowic na ogledziny auta

 

... no chyba ze na forum znajdzie sie ktos pomocny z twojej okolicy

 

sprawdzałem niema ogłoszen z mojego miasta ,ale pomysł świetny

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli były duże odchyłki od normy przed regulacją, pokusiłbym się o ponowną kontrole luzu zaworowego.

 

regulacje robił mi wujek djagnosta mówił ze luzy były niewielkie ,wymieniłem dzisiaj olej z filtrami i silnik cyka na żimnym na ćiepłym sie troszke uspakaja słychać delikatne cykanie,zato po dodaniu gazu pracuje o niebo lepiej

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.