Skocz do zawartości

zegary do 750i,88-89-problem!


Mirek374

Rekomendowane odpowiedzi

W moim bmw 750i jak kupilem zegary mialy szary tyl,ale cos im dolegalo bo nic nie wyswietlaly wiec kupilem drugie uzywane i zegary zaczynaly dzialac po jakims czasie(wyswietlacz)i wzbudzaly sie liczniki.Wzbudzaly sie przy pewnej ilosci obrotow lub na postoju przy przegazowce.Kupilem nastepne ,z tym ze z niebieskim tylem(tak jakby model nowszy) i po podlaczeniu wszystko dziala ale po zgaszeniu silnika i wyjeciu kluczyka swieci sie nadal podswietlenie wyswietlacza.A poza tym w tej chwili z tylu tych zegarow w brazowej kostce nie ma pinow a z kolei w szarych byly.Rowniez w niebieskich zegarach jest z tylu widoczna kostka na ktorej jest jakby numer nadwozia WBAF....itp a w szarych tego nie ma.W niebieskich podswietlenie wyswietlacza jest na cztery zarowki a w szarych na trzy.jakie wreszcie zegary maja byc do mojego typu bmw i czy ewentualnie na niebieskich tylach mogą zegary byc a jak tak to jak sie pozbyc tego podswietlenia po wylaczeniu stacyjki? :mad2:

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były aż trzy rodzaje liczników do E32 i E34, które zmieniały się rocznikowo.

W pierwszych modelach stosowany był licznik z szarymi plecami i czarną dużą kością w kremowej wtyczce. Później montowali liczniki również z szarym lub białym tyłem, ale już z brązową kością pamięci w płycie licznika. Ostatnim rozwiązaniem był licznik z błękitnym tyłem i niebieską kościa również na płycie.

Twoje problemy z poprzednimi licznikami wynikaja z usterkami kondesatorów w nich samych powodując dziwne zachowywanie się liczników, zaś ten ostatnimoże wynikać z różnic w instalacjach auta, które to po 91 lub 92 roku się zmieniły drobnymi szczegółami.

Na wszelki wypadek zmierz również czy po całkowitym wyłączeniu zapłonu znika zasilanie na fioletowym przewodzie wychodzącym ze stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.