Skocz do zawartości

rzezi przy odpalaniu na zimnym


diaspora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

ostatnio zauwazylem ze przy niskich temperaturach zewnętrznych rano (póki co ok 0st C) auto wydaje dziwny dźwięk przypominający rzężenie przy odpalaniu. Tak jakby coś nie było dostatecznie posmarowane. Dzieje się to w momencie, kiedy silnik startuje i zaraz ustaje. ten dzwiek wystepuje tylko na zimnym pozniej juz jest ok. Co to moze byc?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Dzieje się to w momencie, kiedy silnik startuje i zaraz ustaje." masz na myśli samo odpalanie czy prace silnika już po odpaleniu? jeśli opalanie to moim okiem rozrusznik rzęcholi a jeśli jak już pracuje to łożysko np. pompa wodna z czasem wyjdzie co to :D miałem podobnie i w pompie wodnej po kilku dniach oderwał się wirnik i stamtąd dochodziło dziwaczne zaziu zaziu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rzezenie wystepuje tylko w momencie rozruchu potem ustepuje. Moj mechanik rozklada rece bo nie mam mozliwosci aby mu zademonstrowac ten "dzwiek". Idzie zima i obawiam sie aby nie okazalo sie to poczatkiem czegos powaznego. Dodam ze auto odpala bez problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze mialem taka sytuacje. Kupujac auto okazalo sie ze ma maly wyciek z przodu, jak sie okazalo byl to olej ze wspomagania. Utrata oleju byla spowodowana zlym ustawieniem pompy, poniewaz zlamal sie uchwyt trzymajacy i ustawila sie pod takim kontem ze puszczalo na laczeniu wezykow. Co najlepsze korek od zbiornika wspomagania byl koloru zielonego a zalany mialem czerwony (nie posiadam nivo) Zawiozlem auto do mechanika zrobil uchwyt i wymienil mi caly plyn wspomagania na zielony olej, dedykowany do wspomagania w tych autach. Ktos mi powiedzial ze podobno nie powinno sie zalewac ukladu wspomagania tymi nowymi olejami bo zle pompa je toleruje, czy jest to prawda??? Od momentu wymiany wyciek ustal ale czasem przy odbijaniu kierownicy na skrecie slysze jak by skrzypienie o niskiej tonacji (przypisuje to zjawisko pompie bo od momentu ingerencji tak mi sie dzieje ale nie wykluczam ze moze byc cos innego). Ten dzwiek pojawia sie rowniez jak gwaltownie ruszam, trwa on przez moment, oczywiscie najczesciej gdy auto jest nierozgrzane ale tez zdarzy sie podczas dluzszej jazdy, choc musze przyznac ze od tygodnia mi sie uspokoilo i raz na jakis czas delikatnie zaskrzypi.

NIe wiem co z tym fantem zrobic, mechanik rozkalada rece bo nic nie slyszal kiedy przejechal sie autem i trudno mu stwierdzic co to jest. Dodam ze dzwiek wydobywa sie jakby spod nog. Czy ktos ma jakis pomysl co to moze byc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich

ostatnio zauwazylem ze przy niskich temperaturach zewnętrznych rano (póki co ok 0st C) auto wydaje dziwny dźwięk przypominający rzężenie przy odpalaniu. Tak jakby coś nie było dostatecznie posmarowane. Dzieje się to w momencie, kiedy silnik startuje i zaraz ustaje. ten dzwiek wystepuje tylko na zimnym pozniej juz jest ok. Co to moze byc?? pozdrawiam

Myślę, że może to być napinacz łańcucha rozrządu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.