Skocz do zawartości

Zamek


MatiwE32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno w mojej siódemce nie przytrafił się tak poważny problem.

Nie mogę jej otworzyć.

Problemy zaczęły się już od kupna i zamontowania centralnego na pilot.(czasami nie mógł się zamknąć, czasami się nie otwierał)

Dziś jednak nie mogłem otworzyć samochodu żadnym sposobem. Pilot zawiódł, otworzenie manualne też, nawet to awaryjne otwieranie z podniesioną klamką przy drzwiach kierowcy. Zamek umarł ... :(

Samochód stoi na podwórku i nie mogę się do niego dostać. Wszystkie znane mi sposoby zawiodły, nie chce go otwierać za pomocą młotka...

Istnieją jeszcze jakieś alternatywne sposoby aby dostać się do środka?

Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

MatiwE32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...otworzenie manualne też, nawet to awaryjne otwieranie z podniesioną klamką przy drzwiach kierowcy...

MatiwE32

Kolego, a próbowałeś awaryjnego otwierania z drzwiami pasażera?

Np. tak jak

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Akumulator masz dobry, nie padł?

Kiedy ostatni raz zamknąłeś z pilota, to było tylko zamknięcie centralnym czy również zaryglowanie?

 

Może kiedy zamknąłeś z pilota, coś się rozłączyło i teraz centralny nie reaguje na pilota, skoro pisałeś, że czasami miał kłopoty z zamknięciem lub otwarciem?

Próbowałbym dostać się do centralki alarmu, obstawiam, że masz ją zamontowaną pod maską i ewentualnie rozłączył ją. Nie wiem czy wtedy centralny puści, ale może warto spróbować.

Można też zadzwonić po szpeców od awaryjnego otwierania aut, coś tam zedrą z Ciebie, ale z reguły auto otworzą.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez bagaznik , u mnie sie otwiera zawsze nawet bez pradu, a awaryjne otwieranie kluczykiem dziala tylko na drzwiach pasazera. Pozdrawiam.

Inni tez dostarczaja Radość z jazdy :)

http://img222.imageshack.us/img222/4316/drivingpleasure2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku masz scianę grodziową i nie dostaniesz się do środka auta. ja miałem kiedyś przypadek ze padł mi akumulator. miałem drugi na wymianę i zostawiłem kluczyki w stacyjce, drzwi od kierowcy wysiadając zamknołem. jak wymieniałem aku to centralka się zamkneła a ja z rozpędu trzepnołem drzwiami z tyłu no i powstał problem bo zapasowych kluczyków nie miałem. próbowałem wszystkiego i nic. pomogły 2 śrubokręty i drewniany klin. bardzo drastyczny sposób ale ku mojemu ździwieniu obyło sie bez żadnych strat. śrubokrętami powoli podważyłem gurny róg drzwi przy słupku i wsadziłem klina (można sie ździwić ile sie da odgiąc ramke drzwi razem z szybą) skombinowałem twardy drut i na końcu wygiołem ucho (zdjecia potem wżuce bo mam ten drut do dzisiaj ) sam drut wygiołem w lekki łuk. i metodą prub i błedów udało sie zachaczyć za rygielek i wyciągnąć go do gury. na drzwiach śladu nie ma że cos było kombinowane. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz bagażnik i podaj napięcie pod oświetlenie bagażnika albo tablicy. u mnie pomogło.
Kolega nie napisał,że nie ma napiecia tylko nie działa mu pilot albo auto nie reaguje na otwieranie z pilota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze kolego ja mam takie pytanie do ciebie: jak to ci umarł zamek?? wsadzasz kluczyk do zamka klamka w gure i przekrecasz kluczyk albo w jedna albo w druga strone i drzwi sie mechanicznie powinny otwożyc. ten pizdryk z tapicerki wyskakuje do gury i gotowe. jak nie od kierowcy to pd strony pasazera. możliwe jest zeby spadło ciogło od zemka ale bardzo mało prawdopodobne ze z obu stron w drzwiach. jak by mialo sie cos zblokowac w drzwiach to tez nie z obu stron. no chyba ze ci kluczyk pasuje do stacyjki a do zamków nie. kolejny pomysł który mi własnie do głowy wpadl jak otwozuc drzwi to klamka. ale tym sposobem narazisz sie na jakies podejżewam niewielkie koszty. dookola klamki jest ta obwódka (czarna zazwyczaj) ona jest chyba duraluminiowa(jakos tak to sie nazywa) pod tą obwódka jest po jednej stronie wkladka na kluczyk ktora jest przykrecona taka duża nakretka a z drugiej strony jest srubka m6 na 10 kluczyk. jak bys odkrecil ta srubke i ta nakretke na wkladce to powinna cala klamka dac sie wsunąc do srodka drzwi (no chyba ze zmieniales silowniki na jakies nie oryginalnei cos jest nakombinowane w drzwiach. ogulnie cala klamka razem z silownikiem powinna byc w calosci i wisi tylko na tych 2 punktach) w kierunku przedniej szyby i wtedy masz dostep do zamka przez dziure na klamke . jedyny mankamet jest taki ze ta obwodke treba polamac bo zeby ja zdjac to trzeba zdjac tapicerke i wysunac specjalna blaszke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.