Skocz do zawartości

750iL '89 czy to automatyczna skrzynia biegów nawaliła???


clooney

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś mógłby mi pomóc określić przyczyne hałasów dochodzących z okolicy skrzyni w BMW 750iL 89r problem występuje jedynie kiedy postoje na czerwonym swietle a potem ruszam i wtedy podczas ruszania cos jakby sie miarowo obijalo tuch, tuch ,tuch... jak juz sie rozpedze i oduszcze gaz albo jak skrzynia przełaczy sie na trzeci bieg to hałas znika. Gość od skrzyń powiedział że skrzynia jest w idealnym stanie bo faktycznie przełącza bez zarzutu, kick down potrafi nawet o dwa przełożenia niżej zredukować jeśli trzeba, olej był jest i będzie na właściwym poziomie a nawet przebieg jak na to auto jest niewielki bo 140tys km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No nie wiem ale mi to wygląda na wywalone tuleje tylnej belki - jak jedziesz to słychac takie głuche uderzenia i faktycznie wygląda to tak jak by sie coś ze skrzynią działo.

 

Tu masz linka do części:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GB81&mospid=47352&btnr=33_0220&hg=33&fg=30

częśc nr 2.

 

Pozdro - Krzysiek.

 

P.S. Zostaw skrzynię w spokoju - sprawdż zawieszenie tylne :lol:

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka.

 

Ktos mi mówił, że to mogš być poduszki pod skrzyniš, albo łożysko podpory wału ale trochę nie chce mi się w to wierzyć bo niby jaki wpływ ma na to czy silnik jest zimny czy ciepły. Bo w sumie jeżeli odpale rano auto i od razu jade to nic sie nie dzieje, a jezeli odpalę i postoję z zapalonym silnikiem az auto nagrzeje sie mniej wiecej do normalnej temp. (czyli wskanik w pionie),to hałas ten towarzyszy mi przy ruszaniu również wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clooney masz BMW 760 :?: :?: :modlitwa: :modlitwa: Daj z jedna fotke i napisz jak jezdzi w porownaniu do e32 750 :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle skierowałbym się w stronę podpory wału. Totalnie wybite tuleje tylnej belki u mnie objawiały się mocnym pojedyńczym walnięciem podczas włączenia wstecznego, tłuczeniem na dołkach (w ubiegłym tygodniu wymieniłem). Rozpędź samochód, zdejmij nogę z gazu, daj mu się chwilę potoczyć, a potem depnij na gaz. Jeśli znajome odgłosy się pojawią to 90% pewności, że to coś z wałem napędowym.
Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e mnie w e32-AUTOMAT taki odgłos tuch,tuch jak go nazwałeś pojawiał się podczas skrętu autem w jedną stronę

1.w pierwszym warsztacie po drodze-----------zły rozmiar kół i trą przy skręcie---pytam czemu w 1 stronę ----------cisza

2.warsztat ---mam zdechłe amortyzatory,auto siadło i trze

 

3.warsztat-facet wsiadł,przejechał się wstawił do warsztatu i wymienił::::::

 

BYNAJMNIEJ U MNIE TAKI DŻWIĘK DAWAŁA 1 SPARCIAŁA PODUSZKA PODTRZYMUJĄCA SKRZYNIĘ BIEGÓW :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.